1 milión prodaných kopiíí, update a kupa informací + Dortík

V Mojangu si sepsali hlavní věci které chtějí v Minecraftu mít a datum vydání vypadá na konec letošního roku. Časem přesné datum vymyslí.

Notch se nechce soustředit na datum vydání, ale tak 50% času věnovat přidávání nových zábavných věcí. Každý vývojář který na hře pracuje (momentálně dva lidé) může vymyslet nějakou věc kterou přidají denní rutinu ve hře. Tedy dokud si zbytek týmu bude myslet že je to slušný nápad, jestli to bude zábava, přidá se to do hry.

Pro proces vývoje zvolili variantu kde udržují nějaký deník pro každý projekt a z něho podle potřeby využívají uživatelské příběhy. Vývojáři vyberou příběh, pouze s ním pracují a když je otestováno a hotovo, jdou pracovat na dalším. Neexistuje žádné časové omezení na jeden příběh, což udržuje počet potřebných setkání na minimum, ale mohlo by se stát že se sem tam nestihne nějaký termín.

V kanceláři si nechávají předělávat koberce, elektřinu a další věci. Dnes vyměnili ošklivý koberec a zbavili se několik poliček které zabíraly příliš místa. Budou mít nové podlahy, vymaluje se a spraví se kabeláž. Namontují reproduktory a lampy a na strop odhlučňující panely, pak bude prý jejich kancelář úžasná.

První čtvrtletí roku bude pro Notche dost hektické, nejdříve má dvoutýdenní výlet s rodinou kde budou oslavovat šedesátiny matky, která má narozeniny koncem Ledna. O měsíc později jede na GDC (Game Developers Conference) do San Francisca. Minecraft byl také nominován na tři ceny IGF (Indepent Games Festival). Více v první novince z 2011. Tam se chce setkat se spoustou lidí a také spoustu lidí s ním. Mezitím bude pracovat na Minecraftu.

Nové hře na které pracuje Jakob, se daří celkem dobře, ale stále shánějí externího vývojáře, který by jim s ní pomohl. Mají vymyšlený základní styl a Junkboy pracuje na logu, a přibližně měsíce by chtěli vydat nějaké lákavé video s trochou informací (teaser).

V Minecraftu budete mít možnost hrát poslední nestabilní noční build. Bude možné ho nainstalovat paralelně od normální hry a bude HODNĚ zabugovaný. Ale budete mít přístup k absolutně nejnovějším verzím hry, daleko před oficiálním vydáním. V případě že by jste byli hodně zvědavý, přemýšlí o spuštění Twitter bota který bude posílat všechny komentáře z SVN (Správa zdrojového kódu).

Jo, a Notch přidal dort.

Dnes čekejte update.
Recept na dort:
The recipe for cake is milk*3 + sugar*3 + wheat*3
(3Xmléko+3xcukr+3xsláma)

Přibližne o půl jedenácte se aktivoval milióntý Minecraft účet. Ten kdo aktivivoval jako milióntý dostane k modelu hráče speciální róbu.

zdroj – pokud se vám překlad nezdá nebo se vám zda že chybějí důležité informace, napište do komentářů

EDIT: Před updatem si zálohujte starý minecraft.jar na např minecraft.jar.beta1 najdete ho v datech aplikacích/.minecraft nebo start-> spustit %appdata%/.minecraft. Ve windows je ale nutno mít zapnuté zobrazování skrytých složek, viz ovládací panely->možnosti složky.
Pokud jste nestihli zálohovat stahujte starý minecraft.jar a nahraďte ho novým. Server se snad v následujících dnech dostane na novou verzi.

Tagged with:

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!