Bukkit žije, Hey0Mod umírá

Hlavní Majncraft server beží na verzi 1.1_02 a používá nadstavbu serveru hey0mod ve verzi build 133. Hey0mod se používal na většině Minecraft serverů už od léta 2010 kdy se survival multiplayer rozšiřoval, bylo pro něj vytvořeno desítku užitečných pluginů, i desítky ne tolik funkčních pluginů, ale prostor pro tvorbu byl velký.
V seznamu změn vidíte nejdůležitější změny a opravy, ale změn v kódování bylo mnohem více a od verze 1.2 se už ve stávajícím kódu nedá pokračovat. Nadšencům se povedlo udělat neoficiální build 134, ale nepodporoval ani nové předměty a seznam chyb byl opravdu dlouhý.

Proto už se několik týdnů připravuje BukKit od píky napsaná nadstavba pro server, která se chce vyhnout chybám v jiných nadstavbách, celkově zrychlit běh serveru a udělat server jednodušší na administraci, více v úvodu.

Bukkit je v intenzivním vývoji a už jsou k dostaní různé ne moc veřejné vývojářské verze, viz BukKit Build History v Komunitních odkazech vpravo. musí se ale domluvit s Mojangem ohledně licencování, více zde.

Zkušenější si můžou podle postupu zkusit server spustit sami.
A k nim nějaké pluginy, kterých už je přes 100.

Na testovacím serveru Bukkit běží a vybraní uživatelé mají povolený přístup, ale ještě vše nefunguje tak jak by mělo a pár dní ještě potrvá než se vymění za hey0mod na hlavním serveru.

Pokud ovládáte angličtinu a jste zvědaví co se kolem něj děje, připojte se na irc server EsperNet přes svůj irc klient nebo přes web- irc mibbit.com, na kanál #bukkit ale zajímavější je kanál #minecraft kde probíhají všelijaké možné diskuze o Minecraftu a prý se tam občas objeví i samotný Notch!

Ve zbytku článku najdete stav a popis nejdůležitějších pluginů, včetně hlasování.

 • General – Plugin pro podporu motd a základních rozšiřujících příkazů.
 • GroupsUsers – Stará se o klasické nastavení skupin a uživatelů podle Users a Groups.
 • MyHome – Nastavení teleportu k domu, vylepšené o pár nových možností.
 • MyWarp – Warpování na libovolné pozice na mapě, vylepšené o pár nových možností.
 • iConomy – Ekonomika.
 • WorldGuard – Bezpečností plugin na ovládání tnt, ohně a cuboid protekcí.
 • WorldEdit – Plugin od stejného autora, stará se o editaci světa, teleportovaní a kupu dalšího.
 • LWC – Plugin na zamykání beden a pecí.
 • BigBrother – Dává pozor na griefery a umí vrátit poničené věci do původního stavu.
 • BorderGuard Jako BorderLands na serveru.
 • Whitelist – Povolení vstupu na server jen lidem v seznamu podle přezdívek.
 • ChatRooms – Jako ChatChannels na serveru. Vlastních chatovacích místností.
 • CraftIRC – IRC bot který píše vše ze hry na určitý kanál a naopak, funguje na #majncraft.
 • Většinu těchto pluginů používá hlavní server, chybí jen CraftBook na kterém se pracuje, podpora NPC, statistiky a pár dalších drobností. Takže až bude BukKit oficiální a vše pevné a jistě ozkoušené, hlavní server konečně pojede na verzi 1.2 a svižněji než nikdy dřív.

  Na české scéně se objevuje více než několik Minecraft serverů, ať už velkých veřejných jako začínající minecraftserver.cz nebo malých soukromých. Spravovat server s kupou pluginů nebo databází není úplná hračka, proto přemýšlím o nové kategorii na fóru pro BukKit, s návody jak s ním začít, co jak nastavit, čemu se vyhnout atd a nabídnout prostor pro dotazy a problémy. Případně více novinek o BukKitu a rostoucí podpoře modifikací a API. A taky o celkových nastaveních serveru z kterých pak vyplývá hratelnost na serveru, buď je vše jednoduché a každý může všechno, nebo je to frustrující survival a nebo to taky může být PvP team deatmatch, možností je mnoho. Hlasujte tedy:

  [poll id=“5″]

  Tagged with: , ,

  Přihlásit se...

  Zapomenutéheslo ?

  Registruj se u nás!