Výměna web serveru Minecraft.net

Minecraft.net je znovu více populárnější než starý server dokáže vydržet, takže musí server vylepšit. Problémy s připojením trvaly celé odpoledne až do 11-té nočn hodiny. Tobias ale tvrdě pracoval a kolem půlnoci se server zase rozjel. Mojang si zařídil obří amazon cloud server na který se přesunul hlavní server. V budoucnu můžou výkon server zdvojnásobit podle poptávky.
Stahování skinů se téměř jistě přesune na S3 stahování (S3 zálohuje a ukládá data redundantně, tedy ideální místo pro spoustu dat s nízkým rizikem ztráty). Předchozí stahování skinů na velké množství hráčů nevyhovovalo. Oddělený server se bude starat pouze o přihlašovaní a autorizační požadavky.

Jinak se dnes celý Mojang pohyboval po různých kavárnách, protože jim v kanceláři dělali nové podlahy. A dostaly Machinima.com IGA ceny! Prý jsou náderné!

Jestli chcete vidět nějaké fotky z kanceláře a Mojangu obecně, Carl udělal tady foto album. Sem tam se obnoví o nové fotky.

Ohledně vývoje Minecraftu, pracují na novém formátu uložených světů a novém spouštěč. Souborový formát je stále v raném testování, ale prý vypadá slibně, tedy kromě toho že zabírá příliš místa. Je ale rychlejš.
Nový spouštěč bude trochu hezčí, ukáže poznamky k vydani a další novinky, pošle požadavek na přihlášení přes https (konečně), a zeptá se uživatele jestli chce stáhnout nejnovější verzi nebo ne (konečně, už žádné downgradování). V budoucnu přidají podporu pro hraní předchozích nainstalovaných verzí (poté co varují hráče že mohou nastat neočekávané bugy) a možnost si zvolit jak pracovat se uloženými světy, ale to v příští verzi ještě nebude.

Zítra mají naplánovanou schůzku s některými členy komunity a prodiskutují jak nejlépe implementovat modifikování.

EDIT:Tak se server nerozjel o půlnoci jak sem psal výše, to byl asi jen chvilková menší zátěž, dnes jsou s ním stále problémy a před chvíli uvedl Notch na Twitteru:
„We weren’t able to finish the migration today, so we’re taking a pause to sleep.“
Což znamená: Dnes jsme nebyli schopní dokončit přesun serverů, takže si dáme pauzu na spaní.

Takže zítra.

v Bukkitu existuje plugin AuthCraft a něco podobného existuje i pro hey0, který používá alternativní přihlašování. Na servery ho ale nepoužiju protože si někdo lehce může změnit přezdívku a přihlásit ze za někoho jiného, což by způsobilo spoustu problémů. Zítra už snad bude oficiální ověřováni fungovat správně a na hodně dlouho, takže se na servery dostanou jen ti s originální verzí. Warez u Indie her je humus. :P

Tagged with: ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!