Znovuzrození na serveru,
aneb Bukkit ožívá

Zítra je to týden co vyšel Minecraft Update verze 1.2_02 a dva týdny od předchozího updatu 1.2_01 a ještě den předtím velký update 1.2. Od té doby se na server připojilo mnohem méně lidí než když server byl na tehdy aktuální verzi 1.1_02. I když už jsem o tom psal hodně, tak asi ne dostatečně a spoustu lidem trvalo než zjistili že musí vyměnit minecraft.jar z verze 1.2 na 1.1_02, tedy downgradovat.
Teď už snad každý rozumí. Na serveru proběhne velká změna, tedy spíš se musí od nuly nastavit a ze starého se použije pouze save. Jak už jsem psal hey0mod buildem 133 skončil a už se ho nepovedlo předělat na novou verzi, Bukkit tým se o to snažil ale uznali že to nemá smysl a pokračovali ve vývoji nového servermodu. Vznikl sice neoficiální build 134 ale měl příliš mnoho bugů a ani nepodporoval novinky ve verzi 1.2.

Už 12. ledna vznikl první dev build #1 Bukkitu, momentálně je už build #159 a spousta pluginů z hey0 se už portnula (přepsala) nebo autoři pluginů napsali nové. Neměl jsem moc čas se s Bukkitem učit a porozumět mu, byly potřeba řešit jiné věci mimo Minecraft (i Dwarf Fortress) a neznám moc dalších čechů nebo slováků kteří by se Bukkitu věnovali, nebo je na ně špatný kontakt. Ale před několika dny, možná týdnem jsem už trochu porozuměl co a jak a dozvěděl se o některých nejdůležitějších pluginech.

Dlouho jsem přemýšlel jak to udělat co nejlepším způsobem. Na serveru se staví a to hodně, proto je to takový survival sandbox (pískoviště na život a na smrt), ale i tak se všemi příkazy na portování a utíkání před zlými moby je příliš jednoduché alespoň jablka sem omezil na 5 minut, ale to nikomu nebrání si jich postupně „nechatovat“ plný inventář i když by to trvalo několik hodin jet zaplnit stack (plný čtverec 64 jablek). Mělo by to být styl singleplayeru s více hráči. V budoucnu ale vznikne ještě jeden server s úplně jinými pravidly, nastavením a hlavně atmosférou a hratelností.
Ale teď se soustředím na sandbox server.
Je jisté že se nikomu nechce rušit svět, některé stavby jsou alespoň 3 měsíce staré a někdo věnoval spoustu času na postavení různých složitostí. Nebudu přesně vysvětlovat jak se to udělá ale bude stačit když budete vědět, že až bude hotovo tak bude hotovo a budete se moc připojit. Původně jsem myslel že bude stačit umřít ve starém světe a objevit se v tzv. nebi :), ale bylo by to technicky zbytečně složité i z hlediska starých inventářů. Myslím že nový svět bude opravdu povedený. Nikdo nebude mít možnost vrátit se zpět, z nebe se taky na zem znovu nedostanete, že? Každý začne s novým inventářem, takže jakoby nový server s čistým světem.

Za pár posledních měsíců se na serveru děli různé nesrovnalosti a další chyby, kterým bych se chtěl na novém serveru vyhnout.
Musíme se předem domluvit na těchto věcech:

  1. Pravidla
  2. Plán města
  3. Rozdělení parcel
  4. Aktivní ochrana a kontrola
  5. A další…

Více na fóru, snad jsem na nic nezapomněl.

Pokud vše půjde podle plánu, plánovaný start bude zítra večer.

btw to nemohl nikdo v komentářích napsat že odkaz Minecraft Alpha by se měl přejmenovat na Minecrat Betu, tak tedy po měsící opraveno :D
a přidány odkazy do Bukkit na plugins.bukkit.org
a repozitář – bukkit/repository

a ještě jednou odkaz na diskuzi o novém serveru na fóru
http://forum.majncraft.cz/viewtopic.php?f=9&t=54

Tagged with: , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!