Server na Bukkitu report #1

Od soboty je spuštěn server na rané vývojářské verzi CraftBukkitu (CraftBukkit je server s nástroji, Bukkit je API které se na něj napojuje). Nejdříve na buildu 166, momentálně 188 a za chvíli build 231 či vyšší. Za úterý a středu vzniklo celkem 42 buildů, jestli správně počířám (231-189). Některé důležité věci se mění a autoři pluginů na tyto změny musí reagovat a opravit svoje pluginy na aktuální verze. A stejně se pak objevuje kupa bugů, že stabilní build ještě nějaký pátek nebude.

Na serveru je ale celkem všechno stabilní, až na zátěž serveru. Nic nikoho nenutí mít nejaktuálnější verze CraftBukkitu a pluginů a v budoucnu už ani klienti můžou jednoduše zůstat na starých verzích a pomalu ale jistě se server dokope k fungujícímu světu.

Snad do konce týdne otisknu nabité znalosti do příruček. Dopíšu o základních pluginech General/Permission WorldEdit/WorldGuard
a dalších. Informací je na Bukkit fóru a #bukkit irc na EsperNet opravdu hodně a jsem rád že pochytám některé důležité informace a mám trochu přehled o pluginech co je zatím všechno možné. Ale do některých pluginů jsem nestihl nastudovat dokumentaci/wiki takže spoustu zkušeností stále chybí. Proto prosím ty co si pohrávají se servery a mají hodnotné zkušenosti které já i ostatní využíjí, ať napíšou na fórum do Bukkit kategorie svoje znalosti.
Je jedno do jaké kategorie, fórum se přeorganizuje podle potřeby.

Dost bylo technických řečí, po téměř pěti dnech desítky hranatých dobrodruhů zvládlo změnit/vytvořit opravdu spoustu.

Nejdříve oblast kolem spawnu vypadalo takto.

A dnes ráno:

Něco je perfektní, a něco bije do očí. Možná by měla probíhat týdenní demolice s hlasováním o nejošklivější stavbu.

Ale jinak je základ města daný, každému došlo že si hrady nad hospodou stavět nemůže a ví kde jsou přibližně volné parcely. Ostatní mají své velká sídla pár minut pěšky od města. Cesty jsou celkem dobře navržené, jsou předem domluvené takže se nestává že by bylo 5 pomotaných ošklivých cest, ale jedna pořádná.

Zloději a ničitelé se na whitelistu neobjevili, sem tam se ale nějaká záhada stala. Už je ale pomalu čas na zrušení whitelistu a zase pokračovat v maximální volnosti. Musí se ale předem vyřešit několik nezbytností. Jako pro jistotu protekce některých částí, cest, domů a sepsat pořádná pravidla a rozdělit mocná práva různým zodpovědným lidem.

Přemýšlel jsem že zachovám whitelist a povolím vstup pouze lidem kteři jsou registrování na stránkách a potvrdí nějaký formulář že vědí co dělají a umí se mezi lidmi chovat. Vyžadovalo by to ale na každého hráče speciální pozornost.

Druhá možnost je udělat skupinu osvědčených kteří by měli stejná práva jako hráčí ve whitelistu a skupinu nových kteří by mohli pouze chodit a koukat, nic neničit, nic nestavět. Teprve po potvrzení pravidel by se přesunuly do skupiny normálních kde už by mohli stavět/ničit. Nejsem si jistý jestli skupina osvědčených by se rovnala skupině normálních, i když někdo potvrdí pravidla, neznamená že je bude dodržovat. Proto by byl asi potřeba banda nějakých policajtů kteří by mohli posílat hlupáky do vězení nebo rovnou banovat.

Během dne snad ještě něco vymyslím.

Tagged with: , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!