Jaderná elektrárna Lapisany

Již dlouho je znám projekt na výrobu a provoz výtahů. Vyskytuje se jich čím dál více. S tím se také objevuje problém elektřiny. Křečci v kolečkách na výrobu prostě nestačí. Město se stále rozrůstá a je nemožné si dělat na každé zahradě vlastní parní elektrárnu. Proto jsem zafinancoval z výdělků z hotelu a zombie arény výzkum štěpení jader.

 
 
 

Nejdříve šlo všechno hladce, po nějakém čase se výzkum štěpení diamantu ukázal jako špatný, protože získaná energie byla malá a navíc nebylo co rozhazovat po večerech v kasínu. Jakmile jsme přešli na lapis, ukázalo se, že uvonlěná energie je opravdu veliká. Dokonce se nám propadlo patro podzemní laboratoře a museli jsme všechno stavět znovu.

rozbořená část

Zanedlouho už jsme dokázali usměrnit energii tam kam jsme chtěli a začali stavět elektrárnu. Co nejdále od města, ale na druhou stranu, aby nemusely být dráty taženy příliš daleko.  Také s tím souvisí spojené zvýšené záření. Nakonec byl reaktor na štěpení lapisu připraven a uveden do provozu.

reaktor

Energie je sice veliká, ale stíhají ho chladit jen dvě věže ze čtyř. Zatím není kolem areálu vystaven plot, doufám, že v brzké době se tak podaří. Pokud by jste uviděli za městem velký hřib, předem se vám omlouvám. Z toho důvodu a útoků nepodplatitelných aktivistů jsme pokusný prostor vyklidili a zametli za sebou stopy.

prazdno

Nyní zvažujeme rozšíření elektrárny o další bloky a nový lepší reaktor. Musí být zřejmě také vystavena přehrada, protože spotřeba vody je obrovská a místní potůček nám moc nestačí.

elektrarna pri zapadu

Všichni jste na prohlídku elektrárny zváni a rád vás uvidím v pracovních hodinách.
Najdete ji severně od stadiónu, viz mapa.

Lapisany na mape

Lapisany na mape

Tagged with: , , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!