Frakční PvP server

Logo serveru majnkraft

Jak možná víte, nedávno proběhl wipe na serveru majnkraft.cz a začal nový server – Faction (frakční) PvP.
O co vlastně jde?

Factions (Frakce)

Frakce jsou základem konceptu serveru. Každý hráč se může k nějaké frakci přidat. K čemu vám to bude? Zakladatel může zabírat pro frakci území podle toho kolik má frakce power – vysvětlím později. Na tomto území můžou stavět, otevírat truhly a spouštět tlačítka a podobně pouze členové frakce takže je to i bezpečnostní opatření proti rozkrádání. Frakce si také můžou vyhlašovat války a spojenectví, vzájemně se napadat, bojovat spolu a území si zabírat. Když jste ve frakci, máte navíc na svém území značný bonus do obrany proti ostatním.


Jak pracovat s pluginem Factions

V současné době jsou na serveru několik větších a pár menších frakcí. Pro vstup do těchto frakcí potřebujete zpravidla pozvání od někoho z vedení frakce. Zakladatel frakce může komukoliv dát práva moderátora frakce – může pozvat lidi, zabírat území a podobně. Frakce může být uzavřená – vstup jen na pozvání, nebo otevřená – vstup bez pozvání. Celý tento systém je mnohem složitější a jeho popisováním bych mohl strávit hodiny. Teď ale jen to nejdůležitější.

Hlavní příkaz je /f (f jako Factions nebo Frakce)

Za /f můžete psát například

/f join <frakce> – vstoupíte do frakce (pokud máte pozvání nebo je otevřená)

/f leave – vystoupíte z frakce

/f map – zobrazí jednoduchou mapku vašeho území (viz screen); každý znak (+ nebo -) je 16×16 bloků velké – má přesně jeden chunk

[singlepic id=457 w=600 h=250 float=]

/f list – zobrazí seznam frakcí, počet hráčů kolik dané frakce mají, a kolik mají území / power

[singlepic id=453 w=600 h=250 float=]

/f who – zobrazí informace o frakci ve které jste. Zjistíte tak s kterými frakcemi máte válku nebo spojenectví. Pokud za tento příkaz dopíšete ještě jméno hráče nebo frakce, zobrazí vám to info o frakci daného hráče, resp. info o dané frakci.

[singlepic id=454 w=600 h=250 float=]

Jak jsem již zmínil, frakce mohou navzájem vyhlašovat války, uzavírat spojenectví a podle toho se i odvíjí činy hráčů. Pokud ale nechcete aby vám někdo diktoval co jak a koho zabít koho ne tak můžete zůstat nestranný což má ovšem i své nevýhody.

– Kdokoliv vám může rozkrást barák

– Frakce většinou své členy brání zatímco takhle riskujete útoky

– Frakce si můžou zabírat území, vy jako jedinec nikoliv

– Nemáte bonus za území

– Pravděpodobně se vás na potkání pokusí každý zabít

Dungeony, Eventy

Snažíme se pravidelně otevírat dungeon ve kterém je cesta nad lávou, monstra, ale i ostatní hráči kteří tam nepřišli na čajový dýchánek ale na pořádnou bitku. Na konci je truhla obsahující různé věci. Jeden den to může být hromada smetí a druhý to může být klidně stack diamantů, glowstone, netherrack a podobné.

Existuje i druhý dungeon do kterého jsem zatím neměl příležitost se podívat který má být údajně ještě těžšší. Mimoto se budeme snažit pořádat i různé další eventy, aby byla zábava :)

Pluginy

Rozhodně byste měli vědět o těchto pluginech:

  • Factions (popsáno výše ;)
  • Runecraft – tvoření různých run (teleporty, měnění času, kopání děr a podobné) [EN wiki]
  • Craftbook – pokročilé mechanizmy, složité obvody, mosty, výtahy, tajné dveře, zapalovací Netherrack na redstone a další záludnosti – to bez Craftbooku prostě nejde

Factions a síla (power) frakcí

Posledním tématem o kterém zde budu psát je power (česky síla). Každý hráč má svou určitou hodnotu power která se pohybuje mezi -20 až +10.  Pokud hráč zemře je mu power snížen o 2 a pokud nějakou dobu neumíráte, tak se mu pomalu zase vrátí až k maximu kterým je 10. Důležité je že power se obnovuje POUZE pokud hráč je online.

Power hráče přispívá k poweru celé frakce ve které hráč je. Za každý bod poweru si frakce může zabrat o kousek území navíc (1chunk = 16×16 čtverec). Tím pádem každý hráč pomáhá své frakci již svou přítomností v ní.

Pokud frakci power dojde např. má 5 lidí = 50 power max. tak nemůže dále zabírat území. Pokud poté power klesne, např. smrtí více hráčů (útok) tak je frakce oslabena a jiná frakce může území této frakci zabírat. Může se totiž stát, že má frakce po velké bitvě v součtu třeba 20 power, ale mají 25 zabraných území. Pak může přijít nepřátelská frakce a 5 chunků území jim zabrat. Nepříjemné, že? :)

Zévěrem

Doufám, že jsme vás navnadili na náš server. Ještě připomenu, že na serveru není whitelist – stačí se jen v minecraftu připojit na adresu mcserver.cz. Neplatí prakticky žádná pravidla, snad jen – necheatujte. Pozor ale, většina frakcí má svá vnitřní pravidla a když je nebudete dodržovat, můžou vás vyhodit!

Pokud nás chcete kontaktovat, najdete nás buď na mumble idle.cz, mě (Amunak) najdete na IRC EFnet. Určitě se taky podívejte na web www.majnkraft.cz a napsat můžete klidně i na fórum.

K dispozici vám budiž také kanál #majnkraft na IRC EFnet, pokud se chcete vykecat ve veřejném chatu :)

Za admin team Majnkraftu, Amunak.

Na závěr ještě děkuji Atlantisovi, který sepsal tento článek.

Tagged with: , , , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!