Aukro – nekupujte zde Minecraft, riskujete!

 

Již koncem dubna Mojang informoval o tom, že lidi začli prodávat premium gift kódy koupené za peníze z kradených kreditních karet a hacknutých PayPal účtů a takto aktivované premium účty budou v určitém čase deaktivovány. Jediná oficiální cesta k zakoupení Minecraftu je jen a pouze na www.minecraft.net.

Bohužel tohle se přeneslo i na Aukro, kde určití prodejci nabízejí premium účty za podezřele nízkou cenu a hráči kteří od těchto prodejců účet koupí jsou vystaveni riziku, že vyhodí peníze do kanálu a po měsíci hraní jim premium účet zmizí. Minecraft se prodává za 15€ a jediná oficiální cesta je přez Minecraft.net. Mojang nemá žádné autorizované prodejce, stejně tak nenabízí žádně množstevní slevy na gift kódy Minecraftu, tudíž je celkem diskutabilní, odkud dané kódy můžou pocházet. Navíc tvrzení „Hra se neliší od své krabicové verze – Jen cenou (nižší náklady = nižší cena)“ na oné nejmenované aukci (na žádost prodejce odkaz odstraněn) je samo o sobě dosti podezřelé, protože Minecraft žádnou krabicovou verzi nemá.

 

Našel jsem již dva hráče, kterým zmizel premium účet a kteří si ho kupovali na aukru (fórum) a rozhodně nejsou první ani poslední, kteří takto naletěli.
Proto bych všechny případné zájemce o koupi Minecraftu z Aukra chtěl tímto varovat. Ušetříte sice nějakých 100Kč, ale podstupujete to riziko, že o tyhle peníze můžete dřive či později snadno přijít a nezbyde vám pak nic jiného, než dát prodejci negativní hodnocení a případně ho nahlásit vedení Aukra za podvod. Tohle bych doporučil všem, kteří na tohle doplatili!

 

A teď pro všechny, kteří mají Minecraft z Aukra: Ano, můžete mít premium napořád a nic takového se vám nestane. A nebo taky nemusíte, nevíte, z jakých peněz byl zrovna váš gift kód koupený a nemáte žádnou jistotu, že zrovna ve vašem případě to nebyly kradené peníze.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!