DzejCraft – x16 Texture Pack

Chtěl bych vám představit můj vlastní texture pack nazvaný DzejCraft. Abychom měli odzačátku jasno – nemaloval jsem ho celý, takže mě nebičujte. Většinou jsem vzal ty nejhezčí věci z různých packů a složil je dohromady. Tímto bych chtěl poděkovat autorovi PlanetPacku – sice není čech, ale i tak, protože od něj mám nejviditelnější část terénu (dirt, stone, grass, mossy/cobblestone).

DzejCraft v kostce: není to žádný texture pack, který by měnil drasticky vzhled hry. Spíše jde o vyhlazenější texturu. Také má mnohem sytější barvičky než default. Pár lidí dokonce psalo, že vypadá jako HD. Věci kterých jsem se nedotkl jsou nástroje, armor, zbraně – jsou defaultní, nejvíce se mi líbí tak. Do budoucna možná můžete počítat s lehkou úpravou detailů. Asi stačí – začneme prvním screenem:

Krajinka
Screen krajiny. Tento screen vlastně reprezentuje DzejCraft. Vidíte nové všechno – hlínu, stone, trávu, nové stromy.


Poruba
Screen, který je už z majncraftu. Znalci určitě poznali Porubu.

Voda
Voda je jedna z nejhezčích věcí. Dost se mi líbí. Vodu jsem dělal sám. Je průzračná, má hezkou texturu a nádhernou barvu.
Špatná vlastnost minecraftu je ta, že neupravený minecraft ignoruje vodu v jakémkoliv texture packu. Ale my tam tu vodu chceme! Řešení je jednoduché – použijeme HD Texture Fix. Je to spustitelný .exe, takže práce s ním je velmi jednoduchá. Zvládnul by to i cvičený šimpanz. Prostě ho spustíte a kliknete na „patch“. To je naprosto všechno. Ovšem varuji uživatele TMI (TooManyItems) – tento patcher a TMI se zřejmě nemají rádi. Mám pro vás tip – zkuste SinglePlayer Commands (SPC) – můžete si cokoliv givovat, měnit čas, počasí, mít nesmrtelnost, létat a další haldy věcí. SPC používá WorldEdit, takže se naučíte základy WorldEditu pro případ, že by jste se stali modem s WE a nebo pokud máte vlastní server.

Poušť.
Na tomto screenu můžete vidět písek – má lehce pozměněnou texturu a živější barvu. Srovnejte ho s defaultem. Toto mám na mysli, když říkám, že tu jsou mnohem sytější bavičky.

Bůů.
Moc mobů jsem neměnil – jsem zastánce toho, že mobové by měli zůstat defaultní a nebo pouze lehce pozměnění. Kráva ale jinou texturu má – no není boží?
Další lehce upravení mobové jsou ovce – po „praštění“ má její holá kůže růžovou barvu. Další je vlk – ten je lehce zesvětlený a tím pádem hezky bílý. V nejnovější verzi DzejCraftu ještě zkouším zombieho lehce pocákaného od krve. Dál zajít asi nehodlám. Přemýšlel jsem o pár pixelech u kostíka, ale nejspíš ne. Ohledně dalších mobů – jsem členem creepeace, takže se nemusíte bát – creeper v DzejCraftu byl, je a bude vždycky defaultní! Creepery budu vždy respektovat – creeper je tvář minecraftu, nemůžete jej měnit! Moby z netheru přímo miluju – Zombie Pigmen je můj nejoblíbenější mob. Ghast je taky super, takže tito dva budou také vždy defaultní.

Co trochu New Vegas, baby? Let’s roll!

Apartmány Ryugyong.
Apartmány Ryugyong. Je tu velmi dobře vidět vyhlazený stone. Btw – stále jsou volné byty!

Apple Store.
Apple Store. Jedna z nejkrásnějších budov ve Vegas. Navíc skvěle předvádí upravené sklo. Ve většině texture packů se u skla odmažou odlesky uprostřed a zbyde nám hrana. DzejCraft nabízí trochu jiné řešení – inspiroval jsem se u BetterGlass – odmazal jsem hrany a odlesky nechal. Jde přes ně vidět velmi dobře. Pohled přes sklo totiž neruší odlesky, ale hrany + odlesky – jedno z toho musí vždy pryč. V budoucnu udělám tři typy skla. Jedno toto, druhé bude klasický odmazaný prostředek s hranami (hodně lidí to má rádo takto). Třetí bude defaultní připravené na použití BetterGlass

Řadové domky.
Řadové domky ve Vegas. Co bych dodal – nakupujte u médi!

Let it snow, let it snow, let it snow!.
Jako na závěr tu pro vás mám to nejlepší. Nádherný sníh. Ten se opravdu moc povedl. Nemůžu se na něj vynadívat. Hrozně moc se mi líbí.

To budou asi všechny screny. Na závěr vám hodím pár důležitých odkazů.

Exklusivně pro vás mám testovací v8, která ještě není vydaná!
Nebo prověřená v7. Obě jsou kompatibilní s 1.6.6
Mrkněte se také na DzejCraft na MinecratForum.
HD Texture Fix – pro jistotu ještě jednou.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!