Tajemný Ostrov – Díl 1.

Otevírá oči…už je vzhůru.Konečně se vzbudil. Nevěděl kde je,proč  tu je. Pomalu se zvedl a koukl kolem sebe. Nic víc než stromy a pár prasat se tu nenašlo. Absolutně neměl ponětí o tom kdo vlastně je. Ale po několika chvílích mu došlo, že je tu zřejmě úplně sám a musí tu přežít. Chvíli přemýšlel co bude dělat. První co ho napadlo, bylo udělat si krumpáč ze dřeva. Pro začátek. Nejdříve nevěděl jak má z toho stromu dostat pár polen. Po několika chybných pokusech už nevěděl, a zkusil to nejprimitivnější, začal zuřivě mlátit do stromu. Chvíli bezhlavě mlátil, a najednou měl v ruce poleno. Nechápal, ale byl rád. Dál to neřešil. Musel najít něco, z čeho by mohl vyřezat tyčku a tvar násadky na krumpáč. Našel u sebe v kapse kousek kamene začal tedy s tvarováním. Po chvíli námahy držel v ruce hotový krumpáč připravený na kutání kamene a dalšího materiálu. Z polena mu zbyla kůra, rozhodl se tedy, že na tu kůru bude psát veškeré své zážitky,poznámky,problémy. Přeci jen nebyl tu nikdo s kým by se o to mohl podělit, nebyl tu nikdo jeho rasy jen pouhá růžová prasata, co chrochtala. Rozhodl se tedy vydat se na cestu do neznáma, najít nějaký materiál, a vylepšit svůj krumpáč případně udělat si nové nástroje. Sedl si na chvíli na kopec, aby si mohl zapsat co hodlá udělat a co se mu přihodilo. Zatím mu lidé nechyběli, zatím měl všeho dost. Po chvíli vášnivého psaní se zvedl, aby našel aspoň trochu kamene. Natáhl čistý vzduch do plic a šel tam kam ho instinkt vedl. Ušel pár kilometrů, až se objevil u menší jeskyně. Bylo mu jasné že teď ji prozkoumat nemůže, ale aspoň si natěžil trochu kamene. Jakmile vyšel na trochu světla udělal si stolek, aby se mu lépe vytvářely nástroje potřebné k přežití na tomto ostrově. Po vyrobení svého malého přenosného stolku si vyrobil nástroje jako je lopata,sekera,meč  a vylepšený krumpáč. Po této namáhavé aktivitě byl docela vyhládlí a žízniví rozhodl se tedy, že nabere své poslední síly a půjde si něco obstarat. Nejdříve zamířil k blízké studánce. Měla průzračnou vodu, napil se tedy. Když už měl dost začal hledat prasata. Našel jedno, která umlátil svým kamenným mečem. Jeho mrtvolu za sebou vláčel jako nějaký pračlověk. Po cestě si natrhal trochu sena, aby si mohl udělat oheň a prase si mít na čem opéct. Přišel tedy k jeskyni kde se rozhodl že bude táborovat.Byl opravdu unevený. Přemohl se, a našel u sebe další pár klacků a malý kousek kamene začal tedy třít dřevem o kámen a snažil se rozdělat si oheň. Po několika  pokusech se konečně zadařilo. Urval kus prasete a napíchl ho na tyč kterou mírně strčil do ohně, aby se opekl. Po několika minutách měl dost, byl dosyta najedený tak si tedy ustlal vedle ohně, doufal, že na něj někde nic nečíhá, nechtěl zemřít hned první den na ostrově, chtěl to tu ještě prozkoumat. Třeba najde nějaké lidi, kteří mu poví kde se nachází, a možná budou i vědět proč je tady. Zavřel oči snažil se nemyslet na to, že na něj někde něco může číhat a bez milosti ho zabít. Usnul…konečně spal.

Z deníku:

Den 1. Čas: Ráno

Vzbudil jsem se v nějakém lese. Kolem mě byla jen prasata. Krajina se zdá být malebná ale i nebezpečná. Při získávání dřeva jsem si ze zbylé kůry uděl deník no, spíše destičku, na kterou si budu psát deník, lépe řečeno něco jako poznámky. Teď se zvednu a prozkoumám ti tady kolem.

Den 1. Čas: Poledne

Vytvořil jsem si primitivní krumpáč ze dřeva. Moc dlouho mi nevydrží, přeci jen dřevo není jeden z nejpevnějších materiálů. Zkusím s ním vykutat aspoň trochu kamene, abych si mohl udělat pevnější nástroje.

Den 1. Čas: Odpoledne

Jsem docela unavený. To hledání mě pěkně zmohlo. Mám hlad a žízeň. Zkusím ulovit  prase a najít studánku.

Docela by mě zajímalo jestli je tu někdo na ostrově se mnou. Zajímalo by mě proč tu jsem a kdo vlastně jsem.

Den 1. Čas: Večer

Jsem najedený a napitý do syta. Prase bylo vcelku dobré. Žádný luxus si teď dovolit nemohu. Jsem rád že jsem našel, alespoň něco. Už si půjdu lehnout. Doufám že mě oheň ochrání před nestvůrami. Nechci zemřít hned první den na ostrově. Chci to tady ještě prozkoumat.

 

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!