Další informace o 1.8 od Notche

Zdravím,

opět se na internetech objevil další rozhovor s Notchem na téma 1.8. Rozhovor zveřejnil internetový deník PC gamer a Vy si nyní můžete užít nové informace!

 

Již dříve jsme Vás informovali o tom, že Notch plánuje přidat XP, levelování, trvalou smrt, ale je toho mnohem víc:

Notch nám už dříve sdělil, že Minecraft byl inspirován tzn „roguelikes“  (hry, které jsou znovuhratelné, nemají konkrétní děj, třeba Dwarf Fortress, ale i dračák – pozn.překl) a dalšími indie hrami, popisujíc Terrarii jako „opravdu dobrou“. Jsme rádi, že se tvůrci Terrarie inspirovali Minecraftem – nabízejíc desítky hodin zábavy.

Mám zvyk být ovlivňován mnoha věcmi, říká Notch, způsob,  jakým se vypořádali se souboji s bossy je velmi zajímavý. Boss se objeví  na základě nějaké akce, takže si můžete vybrat s jakým bossem budete bojovat. Nějak tak by se to mohlo objevit v Minecraftu. Asi to nebude stejný rituál, ale něco na ten způsob.

Také oceňuji způsob, jak vývojáři Terrarie zakomponovali do hry terény. V Terrrarii se mi více líbí oddělené druhy terénu, na rozdíl od Minecraftu, kde se jednotlivé biomy navzájem prolínají a mísí. Myslím, že to velmi dobře funguje, neboť sami víte, kde jsou hranice. Sám jsem o tom nepřemýšlel, ale rozhodně jsem se inspiroval Terrarií – ostatně jako každou hrou, kterou jsem hrál.

Zeptal jsem se Notche, jestli jsou i nějaké jiné věci, ve kterých se inspiroval. Odpověděl mi, že ho velmi zaujaly různé vychytávky, například z Dwarf Fortress, NetHack a podobných roguelikes.

Odpověděl mi: Samozřejmě, že náhodné generování levelů. A také, jakási absence cíle. V mnoha roguelikes nikdy nevyhrajete, protože je to příliš obtížné – ale to není důvod proč hrajete. Mít cíl – vědět, že lze vyhrát – to je ta nejlepší motivace.

Myslím si, že Minecraft postrádá cíl – to je důvod, proč chci nějaký do hry přidat, ale neočekávám, že by lidi skutečně vyhráli.

 

Zdroj: http://www.pcgamer.com/2011/07/22/minecraft-could-get-terraria-style-bosses-says-notch/

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!