Folding@Home Majncraft.cz team

Zdravím! Chtěl bych všem představit trochu starší, ale přesto velmi zajímavý projekt – Folding@home. Jedná se o projekt Stanfordovy univerzity, kde nám nabízejí ke stažení klienta na PC, Linux, Mac, PS3 k tomu, abychom jim pomohli s výpočty. Jak? Je to velmi jednoduché. V době kdy PC nepoužíváte, popř. jej využíváte málo (při sledování filmů nebo tak něco) stačí klienta zapnout, on si sám stáhne potřebné instrukce a začne počítat. V klientovi lze nastavit jak moc může váš počítač využívat. Samozřejmě si klient nastavuje nejnižší prioritu procesu, takže o nějaké zasekávání nemusíte mít strach, ostatní procesy ho v případě potřeby přeruší.

Ale asi se ptáte – proč to píšu zrovna sem? Na Majncraft.cz? Inu… podle toho kolik toho vypočítáte získáte určitý počet bodů. A na webu projektu Folding@home lze založit tým a sčítat vypočítané body všech do jednoho a umístit se tak na nějakém místě. Já tak udělal a založil tým pro komunitu na Majncraft.cz

Nejde tady o žádné ceny, o žádné prachy spíš o to chuť jakkoliv pomoct. A ptáte se co že to vlastě bude moje PC počítat? Všechny různorodé testy, simulace atp. Např. nyní se počítají jakési struktury proteinů a jejich chování. Folding@home získalo už několik ocenění a výsledky výpočtů můžete najít zde. Je jich opravdu hodně.

Pokud se chcete tedy zúčastnit projektu Folding@home, ať už alespoň na chvíli, stáhněte si na oficiálních stránkách projektu klienta na vaši platformu, nainstalujte ji, spusťte a v nastavení uveďte ID týmu 208785.

Pro informace, kdo je v našem týmu a kolik už toho vypočítal přejděte na tuto stránku.

Tak co, kdo toho vypočítá nejvíc? :)

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!