Tajemný Ostrov – Díl 4.

Sakra on zase otevírá oči. To-to je nemožné!. Řekni mi, kde agent s pořadovým číslem #0125 zklamal? Aha. Bouchl moc daleko od subjektu. Panebože, musíme je nějak naučit mířit. Tohle je nemožné!  A přines mi to kafe, potřebuju se uklidnit.

Otevírá oči a vidí dřevěný strop, který vlastnoručně postavil. Náhle se porozhlíží po okolí a vidí, že je na zemi. Zřejmě měl nějaký divoký sen, který ho vyřadil z postele. Sebral se z té špinavé země očistil se, a šel ke studánce. Opláchl svůj mladý obličej a náhle v odrazu vody zahlédl obraz sám sebe. Chvíli na sebe upřeně zíral a došlo mu, že by si měl vymyslet nějaké jméno, když nezná to svoje. Zvedl se a šel si pro deník. Zíral do něj jako smyslů zbavený a neustále přemýšlel nad nějakým vyhovujícím jménem. Hlavou mu proletěla stovka jmen, ale žádné nebylo to pravé. Když tu náhle ho napadlo jméno Mark, to bylo jméno pro něj jako vyšité. Nadšeně si své nové jméno vyryl do kousku kůry, který nazýval deník.

Spokojeně seděl opřený o zeď svého domu, když mu došlo, že na co mu bude jméno, když tu nikdo není. Na co mu bude jméno, když ho tím jménem nemůže nikdo oslovovat tedy až na něj. Ještě před dvěma dny mu bylo jedno, jestli je tu sám, ale náhle mu došlo, že někoho musí najít, musí najít někoho kdo mu alespoň napoví kdo vlastně je. Chtěl vědět jeho minulost, chtěl vědět proč tu je, chtěl toho vědět moc. Prudce se zvedl a šel do chatky. Tam si vzal potřebné věci, které by mu na cestě po zjištění jeho identity mohly pomoc. Musel se ovšem rozloučit s chatkou. Nechtěl ji tu nechávat samotnou. Co když se tam objeví ta zelená zrůda, která mu na průzkumu jeskyně málem bouchla u obličeje?  Smutně vzdechl a naposled zavřel dřevěné dveře. Snažil se co nejrychleji jít, aby neměl nutkání se naposled otočit. Stejně to udělal. Měl sto chutí jít celou cestu pozpátku, aby si mohl dům co nejvíce zapamatovat. Smutně sklopil hlavu dolů a šel tam, kam ho vedl jeho instinkt.

Na cestě po poušti potkával hodně kaktusů. Jednoho se dokonce lekl, protože si myslel, že je to ten zelený netvor. Měl z něho docela trauma bál se, že tentokrát u něj bouchne.  Ploužil se tak nepřítomně po vyprahlé poušti, když tu náhle přišla noc. Zoufale pobíhal po poušti a hledal jeskyni, do které by se mohl ukrýt. Našel. Zalezl do ní a dal si na zem pochodeň, aby aspoň něco mohl vidět. Najednou za jeho zády stál nějaký zelený tvor. Vyvalil oči a utíkal ven rychlostí blesku. Porozhlédl se venku a tam bylo dalších 5 těchto zelených tvorů, zřejmě to byli jeho dobří kamarádi. Nadechl se a tasil zlatý meč. Rozeběhl se a zabodl, jej do jednoho z nich měl štěstí, že byli tak zpomalení. Ještě jich zbývalo 5 i s tím v jeskyni.  Aplikoval tento krok u dalších 5 zelených nepřítomně koukajících tvorů. Po té, co je všechny překonal  se hrdinsky poplácal po rameni, a šel si svůj úspěch napsat do deníku. Po té si na zem rozložil listí a ustlal si na něm. Usínal jako hrdina.

Z deníku:

4. den Čas: Ráno

Dneska ráno, když jsem se myl u studny mi došlo, že bych se mohl nějak jmenovat. Napadla mě stovka jmen, ale jen jedno vyhovuje a to je jméno Mark. Myslím si, že se ke mně tak nějak hodí.

4. Den Čas: Dopoledne

Už to tu nevydržím. Chci zjistit, jestli jsem na tomhle ostrově sám. Takže se vydávám na výpravu, abych zjistil, kdo vlastně jsem. Moje chatka mi bude moc chybět.

4. Den Čas: Večer-Půlnoc

Před chvíli na mě utočili nějací podivní zelení tvorové! Doufám, že to nejsou kamarádi Pana Boom. Teď už si jdu raději lehnout čeká mě dlouhá cesta. Dobrou noc.

 

Poznámky:

Tak, jak začít.

1. Tenhle díl měl být na Majncraft.cz už 30. června, ale kvůli menším komplikacím se to zpozdilo.

2. Zřejmě s psaním tohoto „Deníku“ skončím (Místo pro pláč nebo vítězný smích), pokud by se ovšem našlo pár lidí, co by se do tohoto světa občas rádi ponořili, tak až zase chytím chuť na psaní tohoto příběhu, určitě vám sem hodím nějaký díl.

3. Pokud máte zájem přečíst si předešlé díly, klikněte na následující odkaz: http://majncraft.cz/?s=Tajemn%C3%BD+ostrov

 

To by mělo být vše a kdyžtak se uvidíme na Streamu,IRC nebo na Serveru, a kdo ví možná i někde jinde. Dotazy,připomínky nebo návrhy pište do komentářů, určitě si je přečtu. Ciaossu ;3

 

 

 

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!