Minecraft Pre-Release 1.9 je venku!

Mojang si dal skutečně rychlou práci a dnes překvapivě uvolnil už prerelease Minecraftu 1.9, který je z velké části zaměřen na Nether! Co je v něm nového? Přibyly nám nové bloky a noví mobové. No tak už nečekejte a rozbalte článek!

vesničané

Vesničanů je několik typů. Někteří se spawnují okolo vesnice, někteří uvnitř domů.

  • Řezník nosí bílou zástěru.
  • Farmář nosí hnědé roucho.
  • Knihovník nosí bílé roucho.
  • Kněz nosí purpurový plášť.
  • Kovář nosí černou zástěru.
  • Vesničan nosí zelené šaty.

Mushroom

Nová červená kravička se spawnuje pouze v houbovém biomu. Je infikovaná houbami. Má dvě houby na těle a jednu na hlavě. Můžete ji „ostříhat“. Tím z ní uděláte normální krávu a získáte 3-5 muchomůrek. Pokud ji zabijete, dropuje to samé co normální kráva.

Když už hovoříme o houbového biomu – nachází se v něm nový blok originálně nazvaný „Mycelium“ – můžeme jej česky přeložit jako podhoubí. Tento nový blok lze velmi dobře vidět na následujícím snímku.

Snow Golem

Postavíme huhuláka! První mob, kterého si můžete „ukraftit“. Nekraftí se přímo v inventáři, ale položíte na zem na sebe dva sněhové bloky a na ně dáte dýni a sněhulák vám ožije před očima. Při pohybu po sobě zanechává sníh (kromě netheru a poušťového biomu). Má sebevražednou náturu – hází po agresivních mobech sněhové koule a tím je na sebe láká. Díky tomu vám dává čas na útěk. Jemu ovšem už nepomůžete – sněhovýma koulema mobům neublíží a tím pádem je odsouzen k bolestivé a nemilosrdné smrti. Nutno dodat ještě malou drobnost: na svého tvůrce neútočí nikdy.

Nether update!

Blaze

První nether mob, kterého si představíme je Blaze. Umí létat a střílí po hráči 3 ohnivé koule v krátkém časovém úseku. Pokud vás trefí, začnete hořet. Narozdíl od ghasta koule ale nevybuchují, pouze vás zapálí.

Magma Cube

Je malý, nepřátelský mob. Když ho zabijete, rozdělí se na menší části jako slime a poté začne pomalu umírat.

A co nové předměty a bloky?

Blaze Rod

Vypadne po zabití Blazera. Jeho funkce je zatím neznámá.

Gold Nugget

Zlatý nuget – díru do světa ani na burze s ním neuděláte, ale pro začátek se hodit může. Dropuje ho Zombie Pigman a z devíti kousků nugetů můžete složit jednu zlatou cihličku. Enjoy!

Ghast Tear

Ghastovy slzy. Nevíme, jestli stejně jako slzy Chucka Norrise léčí nemoce, jediné co víme je to, že funkce ghástových slz je zatím neznámá.

Nether Brick

Do netheru přibyl nový blok a to Nether Brick a spolu s ním i Nether Brick schody a plot.

Ruiny!

Ano, je to tak. V Netheru nás nově čekají ruiny, v kterých můžeme nalézt Nether Wart.

Nether Wart

Je taková pekelná verze obilí. Jak už víte, lze najít v Nether ruinách a můžete ji pěstovat jen na soul sandu.

Pokud si chcete vyzkoušet Pre-Release 1.9, stahujte níže. Jedno upozornění: minecraft.jar musíte nahradit ručně. Jelikož to je Pre-Release, přes Force Update updatovat nejde! Pokud jste normální hráč, klikněte na „KLIENT“. Položka „SERVER“ obsahuje .jar pro všechny administrátory serverů, kteří chtějí rozjet 1.9 server. Enjoy!

KLIENT | SERVER


To je zatím vše. Pište své názory a postřehy. Co říkáte na nový update? Ubírá se minecraft správným směrem? Co by jste ještě rádi viděli, nebo co by jste vynechali?

Tagged with: , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!