MineNostalgy #2 Indev

Indev (In Development) Notch vydal 23.prosince 2009 po mnoha žádostech komunity o to, aby mohla zkusit nové věci, které chystá. Indev byl složen do veřejné složky na minecraft.net/indev a mohli ho narozdíl od Survival Testu hrát už jen a pouze lidé, kteří si Minecraft koupili.

Trochu historie

Indev byl vydán 23.prosince 2009 po tom, co Notch dostal mnoho žádostí od komunity, aby si mohla vyzkoušet nové věci, které přidával do hry. Indev verze 0.31 byl veřejnosti přistupný na minecraft.net/indev a byl přístupný pouze lidem, kteří si hru koupili. V indevu přibyly nové věci jako mnohem komplexní a realističtější světlo, dále podpora MD3 modelů mobů. Podpora byla předvedena moby jako Rana, Steve a podobně. Indev poté potřeboval ještě dalších 29 updatů, nejčastěji se testovaly torche a oheň.
Po startu Minecraftu Indevu byl hráč přivítán úvodní obrazovkou a možnosti vytvoření/nahrání předchozí mapy. Při vytvoření mapy si hráči mohli vybrat čtyři charakteristická témata, různé typy, velikosti map.

Kompletní možnosti:
Type: Floating, Flat, Inland, Island
Shape: Square, Long, Deep
Size: Small, Normal, Huge
Theme: Normal, Hell, Paradise, Woods

Typ: létající, placka, vnitrozemí, ostrov. U shape jste si volili tvar světa. Velikost asi není třeba nějak vysvětlovat. Velmi zajímavé byly témata. Normal – klasika, co známe. Hell – na povrchu jen hlína, žádná tráva. Místo vody láva a neustálá tma. Paradise – ráj, nádherný svět plný kytiček, s neustále svítícím sluncem a bez zlých mobů. Woods – hromada stromů.


Létající „deep“ ostrovy


Mapy byly poměrně pěkně propracované. U létajících ostrovů byly mraky pod nima.


Hell theme

Po vytvoření se hráč objevil v Indev domu. Dům byl 7 bloků široký a 4 bloky vysoký s 1×2 dírou, kterou se hráč dostal ven. První Indevové domy byly z Moss Stone, který se jinak na mapě nenacházel. V domě se v brzkých Indev verzích nacházely bedny s TNT, se stackem (tehdy 99) každého bloku a každý typ nástroje. Během vývoje truhly zmizely pro testování survival hraní. Později byl design domu změněn. Podlaha byla ze Stone, zdi a střecha z Wooden Planks.

Hráč mohl hrát na omezených mapách, které si hráč nechal vygenerovat. Hraní bylo velmi odlišné od Survival Testu a ukázalo budoucí cestu herních modů. Hráč musel využívat nástroje a zbraně.

Velmi odlišná byla také příprava jídla. Hráč musel brát v potaz střídání herní doby. Stejně jako v Survival Testu si hráči museli ukládat mapy do počítače a znovu je nahrát, když zemřeli.

Limitované mapy ale nebyly moc ideální. 23. února 2010 měl Indev poslední update a začalo se pracovat na nové verzi zvané Infdev. V září 2010 byl Indev vymazán z minecraft.net a nelze jej dále hrát. Samozřejmě, že ani takto Indev neumřel – soubory se dají najít stále. Je tu ale háček – pokud se je snaží hráč spustit, zabrání mu v tom speciální anti-theft kód. Hodně věcí z Indevu se už dnes v Minecraftu nevyskytují. Jako třeba vybírání charakteristik map, dále už můžete zemřít bez toho, aby jste ztratili svět – můžete se respawnout. Typy map byly nahrazeny biomy.

Novinky v Indevu

 • Přibyla velmi zásadní věc, a to inventář.
 • S inventářem samozřejmě přibyl crafting.
 • Mohli (spíš teda museli) jste si už craftit nástroje – kámen a další rudy se už rukou nerozbíjely.
 • Generátor map s volitelnými tématy, typy a tvary map. To jsme si už popsali nahoře.
 • Dynamické světlo.
 • Oheň.

 • Na střílení šípů jste potřebovali luk. Už žádné mačkání TABu jako v Survival Testu.
 • Přidáno další jídlo – vepřové maso, chleba a houbová polévka. Novým jídlem byly nahrazeny houby v Survival Testu – přecijen houby, které padaly naprosto ze všeho byly dost podivné.
 • Pohled třetí osoby po stisknutí F5.
 • Obrazy.
 • Pěstování jídla.
 • Denní a noční cyklus.
 • Nový formát mapy (.mclevel).

Rana a spol

Všichni následující mobové byli v minecraftu pouze jako test – později byli odstraněni. Pojďme si je představit.
Rana byl mob připomínající a malou holčičku s žabí čepičkou. Beast Boy byl humanoidní mob. Steve a Black Steve byli lidští mobové.
  

Drobnůstka na konec

Je možné, že mapy jako z Indevu se vrátí v zrušeném herním modu Zombie Siege. Létající ostrovy se možná vrátí zpět v Betě.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!