Studio Dirt – Změny

Zdravím minecrafťáky, minecrafťačky i minecrafťata.
Spousta z vás StudioDirt určitě dobře zná. Ti z vás, kteří jej neznají vězte, že jde o studio zabývající se tvorbou seriálů, let’s playů a informačních videí ze světa minecraftu. Minimálně o ty seriály jde určitě.

Dnes ale žádné video nečekejte!
Tento článek je pouze informační a týká se problémů, které poslední dobou naše studio zažívá, a které dnes vyvrcholily.

Koho naše studio nebo seriály zajímají, může se po rozkliku dozvědět více. Ostatní se nemusí obtěžovat. Tento článek nic nevyřeší.

Nejdřív začneme trochou historie.

StudioDirt bylo založeno dvěma hráči minecraftu. Byli to: JKub1994 a Doomwalkerx.
Tito dva lidé stáli také za zrodem seriálu Ostrov Zkázy, jehož první díl vyšel 11.9.2011, tedy před více než dvěma měsíci.
Seriál měl slušně našlápnuto na jeden z nejsledovanějších seriálů na české minecraft scéně, ale ve studiu došlo k neshodám.
Výsledkem byl rozpad Studia Dirt a odchod Dooma, který si poté založil Focus Studio (kterému se problémy taky nevyhnuly).
JKub, který byl se seriálem velice spokojený, jej ale nechtěl nechat jen tak padnout a proto se rozhodl vyhledat pomoc.
Pomocnou silou byl tehdy začínající LollyWoodMC, v jehož čele jsem stál já se Strakousem.
Brzy jsme se dohodli na spolupráci a já i Strakous jsme přešli pod Studio Dirt (Jedinou obětí tohoto spojení byl náš kameraman Nide123).
Netrvalo dlouho a začali jsme přepisovat scénář, který původně počítal i s Doomem.
Po několika dnech psaní, škrtání a přepisování jsme měli celkem ujdoucí scénář a nějaké kulisy. Mohlo se tedy přistoupit k natáčení.
To, jako obvykle, neproběhlo bez problémů. Pořád někdo neměl čas nebo jsme měli nějaké technické potíže. Naštěstí se nám ale nakonec podařilo dne 29.9.2011 druhý díl vyplodit.
Neusli jsme ovšem na vavřínech a ještě ten den jsme začali pracovat na novém scénáři s cílem vydat další díl nejpozději do dvou týdnů. To, jak sami víte se nepodařilo.
10.10.2011 přišla ona osudná anketa, ve které se rozhodlo, že chcete díly delší. Nejlépe přes 20 minut. To pro nás znamenalo přepsání tehdy už hotového scénáře a jeho prodloužení.
To se nám nakonec povedlo. Do té doby vyšlo několik LP a první Infodirt. Vše vypadalo skvěle a my si mysleli, že díl do konce měsíce vydáme.
Chyba lávky. Vše vázlo na kulisách a hercích, kteří pořád chyběli. Když měl čas jeden, neměl čas druhý.
Podařilo se nám alespoň vydat trailer, i když ne zrovna nejlépe udělaný.
Když jsme konečně začali točit, zároveň jsme horečně dokončovali kulisy. Zase svítala naděje, že vše stihneme.
A zase jsme se spletli. JKub se Stoupou, kvůli nedostupnosti hráčů začali přemýšlet nad novým filmem zvaným Proroctví Bohů.
Na ten také vyšel trailer. Při promazávání nepovedených záběrů se ale stala nešťastná věc. JKub omylem vymazal i ty povedené z Ostrova zkázy.
To se stalo někdy kolem 6. listopadu. Od té doby JKub odpovídal jen málo. A když ano, nechtěl o Ostrovu zkázy ani slyšet.
Nakonec ho celkem nedávno opravdu začal natáčet.
Někdy v té době ho napadlo dělat recenze ostatních her a rozšířit působnost i mimo minecraft. To se ale nestalo (První měl být Skyrim nebo BF3).
A dnes přišla rána. JKub oficiálně oznámil, že končí. Tím mi prakticky Studio Dirt předal. Pokud se vrátí, studio mu milerád předám, do té doby ale budu muset o všem rozhodovat sám.

Co z toho tedy plyne?

Studio Dirt působnost neukončuje, jen se nám to trochu zkomplikovalo.
Ostrov zkázy pozastavujeme, dokud nevymyslíme co a jak (přece jen JKub byl hlavní postava).
Proroctví Bohů pozastavujeme do doby než se dozvím co bych s tím měl vlastně dělat.
Nově oznámený seriál (zatím nemá jméno) bude nyní naší novou prioritou dokud se nerozhodneme co dál.
Recenze nejspíš nebudou.
Let’s Play
se ruší pokud se JKub nevrátí nebo za něj nezajistíme dostačující náhradu.
Plus nejspíš proběhne pár drobných změn.

Doufám, že jsem vás moc nevyděsil, ale bez hlavního člena týmu nám chvíli bude trvat než se vzpamatujeme. Až se ale vzpamatujeme, budete se moci těšit na nové filmy, seriály a možná i ty LP a recenze.

To by pro dnešek bylo vše. Můžete nás najít na Facebooku, nebo přímo na Youtube.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!