LollyWoodMC – NewsCraft 2 (část 1 a 2) + Důvod odchodu od Dirtu

Opět zdravím všechny minecrafťáky a minecrafťačky.
Jak jsem slíbil, tak konám. Nový NewsCraft je tady a přináší novinky ohledně Minecraftu. Věděli jste co se s ním vlastně děje od vydání plné verze? Na to vám přineseme odpovědi. Trochu jsme se také věnovali českému překladu Minecraftu.
V druhém videu se dozvíte něco o LollyWoodMC, jeho členech a prozradíme vám některé naše plány do budoucna.

Také víme, že některé z vás zajímá proč jsme odešli od Studia Dirt. To se můžete dozvědět také po rozkliku.
Opravdu to ale asi nebude počtení pro všechny. Ti, které to nezajímá, můžou s klidem pokračovat s vědomím, že o nic moc nepřišli.

[media url = http://www.youtube.com/watch?v=EEjspnf2Lm0]

[media url = http://www.youtube.com/watch?v=cms1DIZoyB8]

Před přibližně třemi měsíci, bylo Doomem (Doomwalkerx), JKubem (JKub1994) a ještě pár dalšími lidmi (Warísek a NickerCZ) založeno studio Studio Dirt (kanál byl založen 9.9.), jehož cílem bylo natočit film z Minecraftu.

11.9. vyšel první a poměrně úspěšný díl Ostrova Zkázy. Už 17.9. vyšel trailer na další díl, když si ho přehrajete a srovnáte ho se druhým dílem, dojde vám, že k sobě tak nějak nesedí. Z jmen v závěrečných titulcích navíc zůstává jen jedno jméno: „JKub1994“.

Tehdy došlo ve studiu k první krizi: Doom se nedokázal s JKubem dohodnout a odešel (podle svých slov proto, že se nechtěl hádat) a později založil Focus Studio.
JKub zůstal v Dirtu sám, potřeboval nové herce a upravit scénář a povedlo se mu velice rychle sehnat Strakouše (strakous) s Aragem (SirArag), kteří se okamžitě dali do práce a už 29.9. vyšel druhý díl Ostrova Zkázy s podtitulem “Tajemné ruiny”. V průběhu natáčení se k nim také na chvíli přidal Cvrcek55 (oficiálně ale nikdy nebyl členem studia).

Dle aknety bylo rozhodnuto, že další díl bude delší, proto bylo nutné trochu prodloužit scénář a počítalo se s delší dobou potřebnou pro natáčení. Práce ve studiu pomalu pokračovaly, JKub nahrával svůj Minecraft let’s play, do kterého se přidal další budoucí člen týmu: Stoupa (stoupa108) a také nahrál první a jediný díl recenzí Minecraft herních serverů. 16.10. vyšel s pomocí hráčů ze serveru Crazycraft, kteří pomohli postavět město z pohledu do minulosti, trailer na 3. díl.

19.10. vyšel první Infodirt, ve kterém JKub sliboval, že další díl bude natočen do tří týdnů. Při natáčení byl často problém. Například nebyli přítomni všichni herci. Kvůli tomuto problému neměl často JKub co dělat a tak navrhl Stoupovi vytvořit film. Vytvořili tři kulisy, Stoupa původně psal scénář, ale JKubovi se nelíbil a úplně ho předělal. Následně natočili pár scén a nakonec udělali i 28.10. trailer. Tím celá práce na filmu jménem “Proroctví bohů” skončila, protože chtěli rychle dodělat Ostrov Zkázy.

6.11. vyšel druhý Infodirt, ve kterém byl, mimo jiné, poprvé oznámen tehdy nepojmenovaný seriál “Planet Dirt”, a ve kterém hlavně JKub přiznal, že omylem smazal natočené záběry. Slíbil ale, že je velmi rychle natočí znova. Ve Studiu Dirt došlo ke druhé krizi. JKub od 6.11. odmítal o Ostrovu Zkázy cokoliv slyšet, komunikoval jen málo, dle všeho přemýšlel o natáčení let’s playů z jiných her (například Skyrim nebo Battlefield 3). Krize vyvrcholila 13.11., kdy JKub oznámil, že opouští Studio Dirt a předal jej Aragovi.
Už 14.11. ale vyšel třetí Infodirt s jediným oznámením: JKub se vrací. Pod nátlakem Dooma, který se chtěl alespoň ještě jednou k Ostrovu Zkázy vrátit, se vše ve Studiu Dirt vrátilo do starých kolejí a natáčení Ostrova Zkázy pokračovalo.

Hluché místo, které vzniklo na kanálu zaneprázdněného Studia Dirt, zaplnil Stoupa svými úspěšnými tutoriály a (pod JKubovým nátlakem) prvním vlogem na kanálu Studia Dirt. 3.12. konečně vyšel třetí díl Ostrova Zkázy. A tehdy došlo ke třetí a zatím poslední krizi.

Arag a lidi kolem něho si chtěli založit studio jenom pro seriál Planet Dirt, který by fungoval pod Studiem Dirt, byl pod JKubovým vedením a sdílel s ním i Facebook a v případě partnerství s Youtube byl Arag ochoten dávat podíl ze zisků JKubovi (jen aby nemusel odcházet od Studia Dirt), i tak však viděl JKub v tomto úmyslu zradu a nehodlat nápad povolit.
V té době navíc sám JKub začal přemýšlet o partnerství s Youtube, přičemž chtěl, aby minimálně 60% připadlo jemu, 40% Aragovi a na zbytek týmu nějak “zapomněl”.

Při tvorbě scénáře došlo mezi Aragem a JKubem k neshodám, oba měli rozdílné názory, jak by se měl Ostrov dále vyvíjet. JKub však odmítal poslouchat jiné názory a kdykoli jej Arag upozornil na chyby v logice, řekl, že to moc řeší (což bylo zvláštní vzhledem k faktu, že pár minut předtím mu vyčítal, že se scénáři a studiu dostatečně nevěnuje).
Mimo jiné často odmítal natáčet, protože neměl náladu, přestože všem nadával, že na natáčení Ostrova Zkázy kašlou. Mezi jeho časté praktiky při tvrdohlavém prosazování svého názoru bylo ukončování hovorů na Skypu. Při následném obnovení hovoru začínal slovy “Už ses uklidnil?” (Což, vzhledem k tomu, že Arag je velmi silný flegmatik, bylo totálně mimo :).

Domluvit se s ním nebylo pro Araga nic jednoduchého (Doom o tom taky může říct své), proto se mu v hlavě zrodila myšlenka odchodu a znovuoživení LollyWoodu, ze kterého před časem se Strakousem odešli. Strakous už měl dávno v plánu odejít sám, protože JKub mu odmítal vydávat videa na kanálu.

Nakonec Arag se Strakousem oznámili JKubovi, že končí. O tom, že končí i Stoupa, jsme se dozvěděli (a Stoupa sám taky) až z Infodirtu číslo čtyři.
Jako důvod nakonec Stoupovi napsal:
“Tak si to přečti ještě jednou. Není to snad jasný že už nejsi člen studia dirt ? Jsi jen možná (spíš byl) dopomoc, což jich takových je několik. Člen studia má taky něco jinho dělat než jen pomáhat – třeba odpovídat na komentáře a pod. to ses jako člen rozhodně nechoval – tak si to uvědom proč seš venku.” (Citace JKubovy zprávy Stoupovi poté, co se Stoupa zeptal proč byl vlastně vyhozen).

Zpráva je to vskutku zvláštní. To, že byl Stoupa označen za “dopomoc” je nesmysl, protože sám JKub jej před Aragem označil za člena Studia Dirt (nehledě na to, že vydal víc videí než ostatní).
Také nařčení, že neodpovídá na komentáře bylo trochu mimo, protože Stoupa pod svými videi na dotazy skutečně odpovídal.

Tímto bych tuto zprávu ukončil, ať si každý udělá obrázek sám. Pokud chcete znát i JKubův názor, napište mu na Facebook nebo pod nějaké z nejnovějších videí Studia Dirt.
Loučí se Arag, Mark a Stoupa z LollyWoodMC.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!