Snapshot a 6 milionů!

Vývojáři hry Minecraft mají důvod k oslavě. Mojang prodal 6 milionů kopií a hranice registrovaných se pomalu ale jistě bliží k hranici 30 milionů! Doufejme, že i nadále tyto čísla porostou, hlavně množství prodaných her. Gratulujeme!

Dne 24.5. 2012 vyšel v pořadí již šestý snapshot, který tentokrát přidává a pozměňuje opravdu mnoho zajímavých věcí. Minulý týden bohužel žádný update nebyl, protože čtvrtek (den, kdy snapshoty vycházejí) zrovna připadl na jeden ze státních svátků, které Švédsko slaví. Jak se ukázalo, hře to jen prospělo. Mojang měl mnohem více času na opravení chyb, vylepšení stávajícího a přidání nového. Tento snapshot se řadí mezi ty obsáhlejší.

Co je to snapshot – jsou to neoficiální každý týden vycházející malé updaty hry, které se Vám automaticky nestahují, ale musíte si je stáhnout sami (mojang.com). Po několika týdnech se všechny dají do sebe a vyjde nová oficiální verze Minecraftu, v tomto případě verze 1.3.

Klikněte na tuto novinku pro více informací!

Snapshot nese označení 12w21a. Další den vyšel 12w21b. Pokud se ptáte, co tyto podivné značení znamenají, zde máte vysvětlivku.

12 – rok 2012
w – anglicky Week / týden
21 – počet týdnů v roce
a – další značení, kdyby v jednom týdnu bylo nutné vydat snapshot druhý, má tedy písmeno „b“

Ke stažení

12w21a – Client / Server nebo .exe
12w21b – Client / Server nebo .exe

Návod

Stáhněte Client a minecraft.jar vložte do složky .minecraft/bin, pokud chcete zpět na verzi 1.2.5, tak dejte při zapnutí hry Force Update. Dávejte si ale pozor, vyzkoušení tohoto snapshotu a následném vrácení se na původní verzi Vám vymaže achievementy.

Snapshot 12w21a

Ender Chest

Ender Chest

Na výrobu je potřeba 8 obsidianu a jedno Eye of Ender. Vydávají světlo a poletující částice podobně jako Enderman. Dají se položit vedle sebe, ale nespojí se, nejde tedy udělat dvojitá truhla. Obsah uvnitř je v každé stejný. Pokud máte například jednu tuto truhlu a stovky metrů daleko druhou, nemusíte se vracet, pokud něco zapomenete. Je nerozbitná a vydrží i výbuch TNT. Na multiplayeru je obsah truhly pro všechny hráče stejný.

Zlaté jablko

Apple

Zlaté jablko už ve hře je, dělá se ze zlatých nugetů a dostanene 5 vteřin regenerace života. Je přidáno druhé, silnější, na které je třeba osm zlatých bloků. Z něho získáte 30 vteřin velmi silné regenerace, 5 minut ochrany proti ohni a 5 minut normální ochrany.

Sandstone schody

Schody

Šestý druh schodů, vyrábí se stejně jako ostatní, ale ze sandstone.

Emerald

EmeraldOre

Emerald, česky Smaragd, je nové herní platidlo, se kterým můžete nakupovat a prodávat ve vygenerovaných vesnicích (více info níže). Těžit se dá pouze v vysokých kopcích (biom Extreme Hills) ve výšce 0 až 30. K vykopání je třeba železný nebo lepší krumpáč, z bloku vypadnou rovnou smaragdy, nevyžaduje pec.

Pyramidy

pyra

Nebo také písečné chrámy, pravděpodobně další část k již dříve přidaným studním, které se náhodně generují v poušti. Občas se objeví zakopané v písku, kdy jsou vidět jen špičky věží. Na první pohled uvnitř nenajdete nic zvláštního, stačí si ale trochu prohlédnou podlahu a zjistíte, že uprostřed pod modrou vlnou je skrytá místnost s pokladem a velmi nebezpečnou pastí v podobě nášlapné desky napojené na několik TNT. Jsou zde celkem čtyři truhly, které náhodně obsahují kosti, zkažené maso, diamanty, smaragdy, železo a zlato.

Vesnice

Village

Generování vesnic prošlo menší změnou. Občasné špatné umístění v nerovném terénu (příklad) je trochu opravené, vesnice by se teď měla objevit na více rovnějších plochách. Také vesnice na pouštích jsou nyní tvořeny z písku a různých druhů sandstone.

Gravel

Gravel

Štěrk získal novou texturu.

Noční obloha

Stars

Hvězdy jsou menší.

Obchodování

Trading

Pravým klikem myši na vesničana zahájíte obchodování. Jako platidlo tu slouží smaragdy, za ně můžete nakupovat a prodávat různé věci. Každý vesničan nabízí jiné zboží, podle toho jakou má profesi. Kovář nabízí nástroje a zbroje, knihovník papíry a knihy, kněz lahvičky se zkušenostma a podobně. Čím více s vesničanem obchodujete, tím více zboží Vám může nabídnout.

Další změny

Když sedíte ve vozíku na kolejích a držíte klávesu pro chůzi, vozík se rozjede. Bohužel velmi pomalu, takže je pořád efektivnější využívat zrychlovací koleje. Tímto pomalým způsobem můžete tlačit vozík s truhlou, s pecí nehnete.

Mezi zvířaty se chodí mnohem snadněji. Odstrkujete je z cesty a Vaši chůzu nijak neovlivní.

Dispensery mohou vystřelit před sebe lávu nebo vodu z kýble a opět ji sebrat.

Srážka lodi s lekníny je rozbije a loďka zůstane neporušená.

Kýble můžete dávat do sebe, maximálně 16 kůsů.

Nový příkaz v singleplayeru /seed, který ukáže seed světa.

Sníh přidán do inventáře creative modu.

Snapshot 12w21b

Tento snapshot vyšel druhý den po vydání prvního hlavně z důvodu opravy textur smaragdu.

Nový inventář Creative modu

Creative

Inventář je nyní více přehlednější a rozdělen do různých kategorií – bloky ke stavění, dekorace, redstone, přeprava, různé, jídlo, nástroje, výstroj, věci na vaření lektvarů, materiály, vyhledávání a Váš inventář. Také je zde přidán blok nacházející se v Strongholdech, ze kterého po rozbití vyleze Silverfish.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!