The End [1.díl]

Ahoj, jsem domm007 a chci vás přivítat do úžasného příběhu ze světa Minecraftu. Inspirovalo mě psaní o Wildrovi a Stín Draka. Moc děkuji.
Příběh se odehrává v roce 2029,  kdy svět postihla katastrofa globálních rozměrů.

The End … je nehostinné místo s Endermany a Drakem. Bez řádného vybavení nemáte šanci se tam dostat. Avšak skupinka Stevů se tam dostala…

O 17 let později:

Svět je na pokraji vyhynutí. Jen málokde se najde malá skupinka prasat, krav nebo ovcí. Všechny budovy jsou zničené nebo rozpadlé.

Jediný způsob obživy je farmaření nebo rotten flesh. Komunita lidí se rozpadla na frakce a samotáře.

Stromy … už v Evropě nejsou.

Také ostatní věci nejsou snadné. Přístřešek, jídlo, voda, zbraně a bezpečnost je to nejdůležitější.

 

Domm utíkal před krvežíznivými nájezdníky. Rychle prosvištěl jednou budovou … druhou … vyčepaný a unavený si odplivl a lehl na zem. Nájezdníci ho dostihli. Domm byl odhodlaný s nimi bojovat. Pomalu vstal ze země, jeho tunika zašustěla, ale dřív, než se stihl zvednout a vytasit zbraň, už zase ležel na zemi. Když se zvedal, tak přiběhl nájezdník a nakopnul ho do břicha. Hrdina zařval a znovu si lehl. Z pusy mu tekla rudá krev. Ještě nebyl připravený na smrt, proto rychle vytáhl z toulce šíp a prudce ho zabodl do nájezdníkovy nohy. Nájezdník zaječel, a z nohy mu tekla krev. Hrdina měl zkušenosti a věděl, že protivníkovi probodl tepnu a prudce vytáhl šíp z jeho nohy, a krev začala stříkat. Hrdina pokropený krví se zvedl a vytasil svůj železný meč. Mečem máchl, ale druhý nájezdník odrazil útok. Čepel meče zajiskřela o čepel nájezdníkova meče a oba ucukli. Domm měl rychlejší reflexy a prudce švihl mečem. Jeho útok byl zase odražen. Pokusil se znovu zaútočit. Mečem rychle máchl doprava a doleva. Horní sek, zprava, zleva… Nepřítel neměl šanci. Postupně útoky odrážel, ale jeden sek neodrazil. Hrdina máchl mečem,, čepel zasvištěla a uťala nepřítelovu pravou ruku. Svalil se na zem a začal křičet. Hrdina uchopil meč obouma rukama a ukončil nájezdníkovo trápení.

Začal prohledávat těla…

Našel: 1 mapu, 1 železný meč, trochu chleba a Cooked Porkchop! Hrdina se rozveselil a ihned porkchop snědl jako by týden nejedl. Celý pokrytý krví a umazaný od Porkchopu zamířil k nejbližšímu jezeru, aby se umyl. Sundal si Tuniku a Kalhoty a vrhl se do vody.

Skotačil, plaval a myl se, ale nebyl opatrný. Pozapomněl na masožravé ryby a radiaci. Ihned, co spatřil rybu, začal okamžitě plavat na břeh. „Sakra! To bylo o fous!“, řekl si sám pro sebe. Počkal, než uschne a oblékl se.

„Tak se podíváme, co máme v mapě.“ si řekl. Otevřel zašpiněnou a potrhanou mapu a zjistil, že nejbližší město je 150 bloků od něj.

Začal utíkat, když spatřil skupinu Nájezdníků. Vběhl do jedné velké a vysoké budovy. Do obličeje se mu dostala pavučina. Zastavil se a zkoušel si jí sundat. Když si jí sundal, tak běžel do prvního patra. Cestou nahoru zakopl o železnou tyč a zvuk se ozval celým domem a údolím. To zaslechli nájezdníci a vběhli do domu. Domm vběhl do místnosti s balkonem v druhém patře.

Byl v pasti. Nájezdníci ho dostihli. Opatrně přelezl zábradlí a rozhodl se přeskočit na druhý dům. Z kapsy vytáhl TNT, hodil ho na zem a zapálil. Nájezdníci se rozprchli a on přeskočil na vedlejší dům, schoval se za stěnu a zacpal si uši. Ozvala se rána.

Seběhl dolů po zničeném, popraskaném schodišti a dal se na útěk. Začalo se stmívat. To nebylo dobře.

Nachvíli se opřel o trám a asi 5 cm od hlavy mu zasvištěl šíp. Ucukl, upustil zbraň a zavrávoral. Slyšel puštění tětivy, zasvištění ocelového hrotu šípu. Šíp ho minul a našel si cíl v nepřátelském Nájezdníkovi. Hrdina začal prchat až se za ním kouřilo. Druhý, třetí a čtvrtý nájezdník ho začali pronásledovat. Běžel k městu. Znovu uslyšel ten děsivý zvuk šípu. „ÁÁÁÁÁÁ!“ zařval druhý nájezdník. Šíp ho trefil do hrudi. Další šíp byl vystřelen. Našel si cíl v nepřátelské hlavě a čtvrtý nájezdník padl. Padl i poslední nájezdník. Šíp ho zasáhl od nohy. Nájezdník si ho bolestivě vytrhl a začal řvát. Otočil se a začal kulhavě utíkat. Další šíp zasvištěl. Nájezdník padl na zem a z jeho zad začala téct krev.

 

Pokračování Příště.
PS: Pište do komentů, co byste zlepšili, smazali, atd., rád si přečtu vaše názory.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!