Dobývání vesmíru – startujeme!

Mnoho kostek vody v řekách se přemístilo od doby, kdy jsme šťastně ztroskotali v obří generační vesmírné lodi Archanděl na této planetě. Zachránili jsme tehdy holé životy, avšak všechny konstrukční plány shořely. Naše znalosti se vrátily do doby cobblové.

Nelenili jsme a postavili farmy, města, železnice, trapky. Výzkum vesmíru však ustrnul hned v počátku osídlení planety. Až do teď jsme se spokojili jen s jedním, pomocí stacku TNT vystřeleným satelitem, který zajišťuje mapování světa. To nám už nestačí, musíme se posunout dál, nebo spíše výš.

Naštěstí jsou mezi námi dva znamenití konstruktéři Šroubek a Vroubek, pardon, Hawky a Derby Dvojnulka. Ti nelenili, dali se dohromady a společnými silami připravili první, opakovaně použitelný, vesmírný dopravní prostředek. Nahoru poletí jako batůžek na raketě, dolů pak jako kluzák. Aby mohl letět, potřebovali jsme zázemí. Bylo třeba postavit startovací rampu, řídící středisko, přistávací plochu a s tím související infrastrukturu.

Hawky se pustil do práce a v Projektu X a na základně Ledovec vybudoval kompletní zařízení pro vesmírné lety, včetně nosné rakety a raketoplánu, který nazval Valkýra. Derby Dvojnulka mezi tím pracoval ve své laboratoři na vývoji dostatečně silných a spolehlivých motorů, které by bylo možné namontovat do konstrukce Valkýry. Uspěl a dne 3.8.2012 ve 20:30 proběhne první zkouška raketoplánu. Protože autopilot ještě není v provozu, bude se jednat o riskantí pilotovaný let. Nikdo nezná konstrukci motorů a letounu tak jako Hawky s Derbym, proto jako první kosmonati byli vybráni právě oni.

Zásluha však nepatří jen jim. Byli zde i jiní, kteří ochotně spolupracovali. Jako třeba Pepeko a Akordeon.

Valkýra na nosné raketě odstartuje z kosmodromu v Projektu X, jednou obletí zeměkostku a přistane na domovské základně. Naše hrdiny pak slavnostně přivítáme při výstupu z raketoplánu, jakmile pozemní personál zatáhne Valkýru do hangáru.

Pokud bude první let úspěšný, a my doufáme že ano, tak další události na sebe nebudou dlouho čekat. Poletíme na geostacionární dráhu, kde postavíme první obytný modul a položíme tak základy velké orbitální stanice Obzor. Na ní se naučíme pracovat ve vesmíru, ověříme si nové technologie a časem se jistě posuneme ještě dál.

Vesmír nás očekává s rozevřenou náručí!

Fotografii k článku pořídil Filipson, který při hledání nejlepšího záběru zahynul hrdinnou smrtí. Ohořelý a explozí poškozený fotoaparát byl naštěstí nalezený na místě výbuchu syčáka a několik snímků se podařilo zachránit. Vzpomínáme…

(Hawkyho a Derbyho Dvojnulku ve hře poznáte podle přezdívek Storm_hunter a derby00.)

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!