Exkurze v Gulagu

[singlepic id=743 w=640 h=350 float=center]

Dnes se konala další z exkurzí do zařízení známého jako Gulag. Jedná se o trestanecký tábor v němž si MUKLové odpracovávají trest. Nápad pochází z dob hlubokého socializmu, kdy se nepohodlní lidé posílali do Ruska na Sibiř, kde tyto tábory reálně existovaly. Podmínky zde byly velice tvrdé. Každodenní práce v mrazivém počasí s takřka mizivými přiděly jídla. Vězni zde umírali často na nemoce, vyčerpání a mráz. U nás nepraktikujeme tak drastické postupy, i když pobyh zde může způsobit hlubokou depresi.

Na serveru se lze ke Gulagu dostat pomocí Transsibiřské magistrály, které vede ze středu dění, z Pískovny, vede celá v normálním světě pod zemí a ustí u brány Gulagu. Hned po příjezdu zjistíte, že jsou zde velmi nehostiné podmínky a mráz. Pro normálního návštěvníka končí prohlídka za branou vnějšího okruhu. Vnitřní okruh, hlavní část Gulagu, je chráněn magickým polem, které bylo nainstalováno po nedávných incidentech s přehazováním materiálu přes plot a rušením vězňů. Za pomoci průvodce z řad moderátorů jsem byli vpuštěni dovnitř a vyrováni, ať nic neničíme nebo si odzkoušíme reálný pobyt. První část prohlídky byla v části, kde se nachází ubytování, jídelna, latrina a buzerplac. Na buzerplace jsem byli v krátkosti informováni co vlastně Gulag doopravdy byl a k čemu sloužil. Kdo chtěl si v rychlosti přečetl tabuli s povídáním o Gulagu.

Následovala prohlídka ubytovny. Vězni zde mají každý svoji postel a vyvěšenou ceduli s trestem. Tresty se různí od spáchaneho prohřešku – pár minut pobytu za nepatrný prohřešek až po dvoubednu vypáleneho kamene. K výrobnímu postupu se dostaneme později. Rychle jsme proběhli malou jídelnu, dozvěděli se, že díky malým přídělům se venkovní latrýna téměř nepoužívá a proběhli druhou ubytovací boudu.

Cestou k dolu jsme viděli, kde vězni těží dřevo – v tomto nehostiném prostředí  roste pouze bříza.  Doly, jesli to tak můžeme nazvat, se skládají ze tří cobble generátorů, skladu s bednami a výpalovny s pecemi. Každý mukl si musí hlídat pec, aby mu jiný neukradl právě vyráběný kámen. Ovšem krádeže jsou trestané, ale co kdyby. Po dokončení trestu mukl zavolá zadávajícího moderátora a ukážemu co natěžil. Moderátor zkontroluje zda opravdu udělal veškerou práci bez krádeže či pomoci zvenčí a vězně propustí. Mukla ještě čeká strastiplná dlouhá cesta do Pískovny trvajicí okolo 8 minut.

K odpracování trestu tedy mají vězni k dispozici jen stromy a cobble generator. Alternativním trestem je těžba sněhu. Mnohokrát se snaží muklové oblafnout bachaře, že mají plnou bednu tak, že umístí po jedné položce do každeho políčka bedny. Bachaři si na to ovšem dávají velký pozor. Také zde byly pokusy o útěk, všechny zatím neúspěšné.

Gulagem nás provedl Termiter, který plánuje další prohlídky v menších skupinkách. Pokud máte zájem přihlašte se mu.

 

Zima, deprese a tvrdá práce. To je Gulag. Mnoho MUKLů zde již nadobro skončilo. Mnozí tu ještě jsou. Jejich osud je tvrdý, ovšem nejsou nevinní. Žádné hrátky ani odpočinek jim není dopřán. Nehostinné to místo.

 

 

A nyní pár fotek. Bohužel fotografie z první části prohlídky zničil velký mráz.

[nggallery id=78]

 

MUKL – muž určený k likvidaci

 

Tagged with: , , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!