Oko Zrady (část druhá)

[singlepic id=722 w=640 h=480 float=]

Poslední ze strážců Císařského paláce se se supěním svalil na zem, do kaluže krve svých sedmi mrtvých kolegů. Herobrine překročil nehybná těla a prudkým náporem energie spálil železnou bránu paláce na prach. Poplašné zvony mu bily do uší a štiplavý zápach krveprolití mu naplnil chřípí. Zpoza jednoho domu ucítil vybíhat několik vojáků. Nečekal, až k němu dorazí a prošel nyní nehlídanou a bezbrannou (doslova) chodbou do velkého vstupního sálu. Prach ze spálené brány kolem něj zavířil jako mlha na podzim.

Muži k němu dorazili překvapivě rychle. Zrádce se prudce otočil a přesekl prvního z nich od ramene ke kyčlím na dva kusy. Druhý na něj zatím vedl dlouhý tažený sek na rameno, tak mu Herobrine vrazil hrušku meče do hrudi. Chrčící voják odlétl dobrých deset metrů dozadu, než přistál na jakési nevkusné ozdobě, pravděpodobně nevyčíslitelné ceny. Třetí muž na něj útočil těžkou diamantovou sekerou. Herobrine uskočil dozadu, nechal muže promáchnut, a jedinou mocnou ranou mu setnul hlavu. Poslední z vojáků zahodil meč a dal se na bezhlavý útěk, až mu podkluzovaly nohy. Zrádcův blesk jej zasáhl zezadu do hlavy.

Herobrine se odvrátil od ohořelé mrtvoly a vyšel po širokém schodišti, vytesaném z nejčistšího leštěného kamene, a uviděl přes pět metrů vysoké zlaté dveře do trůnního sálu. Před nimi stáli dva těžkooděnci v modrých zbrojích, lesknoucích se fialovým světlem. V každé ruce oba drželi diamantový meč a na zádech měli luk. Všechny zbraně se leskly stejně, jako brnění. Muž z palácové gardy blíže ke zrádci napřáhl meče a postavil se do střehové pozice, zatímco druhý z toulce vytahoval nebezpečně vypadající šíp a zakládal jej do luku. Herobrine vyskočil do vzduchu, rychle překonal necelé tři metry, mezi nimi a bodl prvního gardistu do hrudi. Meč sice zpomalil, když projížděl očarovaným brněním, ale přesto měl dostatečnou pádnost, aby jej prorazil na i druhé straně. Muž se svezl z čepele, a s tlumeným zaduněním dopadl na naleštěnou podlahu.

Ucítil slabý úbytek energie, když jeho štíty zachytili očividně magicky urychlený šíp. Druhý muž už zatím pouštěl luk a jednou ruku vytahoval meč. Rychlá rána přes krk ukončila jeho život stejně jistě, jako že Zeměkostka je hranatá.

Zrádce udeřil do lesklé brány pěstí a prorazil do ní otvor velikosti pěsti. Zabral a ucítil, jak se prastaré dveře vyrvávají ze zdi. Odhodil jejich kusy na zem a vstoupil o velké místnosti vykládané zlatem, glowstonem, a netherskými cihlami.

Proud energie ho po zádech prohodil třemi zdmi ven z místnosti zpět ke vchodu do paláce. Herobrine se nasupeně zvedl a vznesl se do vzduchu. Prolétl dírou do trůnního sálu a vyhnul se druhé magické vlně. Zaměřil se na vysokého mága, který očividně na svědomí i minulý poryv energie, a který se momentálně jevil jako nejnebezpečnější cíl v místnosti.  Vyhnul se dalšímu blesku a zarazil mu čepel přímo do břicha. Muž se zapotácel a s chrčení padl na podlahu.

Herobrine se rychle otočil, odťal vrchní polovinu hlavy jednomu z vojáků, kteří se konečně vzpamatovali a zaútočili na něj. Druhého probodl a dalšímu usekl obě nohy, ale strážců bylo příliš velké množství a Zrádce se brzy ztrácel v klubku bojujících těl.

Čas přestat hrát fér.

Ohromný výbuch sežehl vše v okolí deseti metrů kolem jediné stojící postavy v místnosti. Několikametrový kráter procházel skrz naskrz podlahou a odhaloval nyní roztavený rudý prášek, spojený do složitých systémů těsně pod první vrstvou kamene. Zmasakrovaná a roztrhaná spálená těla se válela všude po podlaze. Jen malá bublina kolem trůnu byla zcela nezasažená, čistá stejně jako před explozí. Herobrine se nerovnal a zamířil k ní. Císař stále nehybně seděl na trůnu, jakoby vzdálen jisté smrti, která se k němu rozhodným krokem blížila. Když Herobrine došel na pět kroků ke stupínku s trůnem, v uších se mu ozval podivný cvrkot. Další dva kroky jej ignoroval. Když cvrkot zesílil na hukot pohybujících se pístů, zastavil se a vzhlédl ke stropu.

Panovník na trůně se usmál.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!