Zrod draka: část 2.

[singlepic id=712 w=600 h=70 float=center]

Stratég Thecio se narodil roku 514 Imperiální éry.

V pouhých 27 letech byl již nejvýznamějším Stratégem.

Úspěšně sloužil císaři a vykonal mnoho dobrého.

K obratu v jeho životě došlo roku 541,

kdy byl poslán ke králi Vynionu III.

a během jejich rozhovoru došlo k atentátu.

Všechny šance na mír byly překaženy.

(Kroniky Impéria, svazek 28, předposlední kapitola)

 

Část 2.

Gardista se vzpamatoval dříve.

Halapartna mi prosvištěla okolo ucha, když jsem se bleskurychle skrčil. Ocel křísla o sloup za mými zády, ale to už jsem se kotoulem přemístil za gardistu. Dva údery do brady a válel se na zemi. Stratégové musejí projít speciálním výcvikem, dokonce přísnějším než speciální jednotky.

Vynion opět stiskl tlačítko a mezi trůnem a atentátníkem se objevila lávová stěna. Docela by mě zajímalo, co obrněnec udělá, ale vzhledem k počtu gardistů, kteří se začali rojit nebezpečně blízko mě, jsem opět raději volil taktický ústup. Cestou k bočním dveřím jsem popadl halapartnu a podkosil jsem nohy prvnímu z útočníků. Měl jsem štěstí, že dveře nebyly zamčené.

Točité schody jsem bral po třech a přitom jsem ze sebe strhával části zlaté zbroje. Doufám, že za mnou běží sebranka hamižných lotrů, napadlo mě a dokonce jsem se i trochu usmál. Uprostřed schodů jsem potkal strážného, který mě okamžitě napadl. Díky tomu, že se schody stáčely po mé pravé ruce měl při útoku výhodu. Musel jsem uskočit a rychle jsem si přehodil halapartnu do levé ruky. Vida, na co všechno se speciální výcvik hodí. Dovedu bojovat i stejně dobře oběma rukama. Stačila rána do helmy a hned jej přešla chuť obtěžovat mou maličkost.

Skopl jsem si zlaté botky z nohou a nechal jsem je ležet vedle omráčeného gardisty. Další kolo závodu na vrchol věže mohlo začít. Co tam budu dělat, jsem nevěděl.

Posledních pár schodů a byl jsem nahoře.

Strážný seděl na židli a halapartnu nechal opřenou o zeď. Hlupák. Těžká hlavice mé zbraně prosvištěla vzduchem a s hlasitým břinknutím dopadla na mé oblíbené místo. Ještě jsem té líné kůži stihl odepnout meč od opasku a připevnit si jej k vlastnímu, když se ze schodů vyřítil první strážný. Nejsem žádný chladnokrevný vrah, takže následovala další rána na přilbu. Začíná se mi to líbit.

Zatímco jsem odrážel příval útočníků, rozhlížel jsem se po dalším vhodném směru cesty. Jediné, co přicházelo v úvahu, byla střecha paláce. Neměl jsem zrovna mnoho času, takže jsem neváhal. Rozběh. Skok. Dopad. Halapartnu jsem tam musel nechat. S ránami na přilbu jsem měl rázem utrum. I tak si myslím, že zdejší protivný král přikáže všem vojákům, aby se začali cvičit v krytí úderů na přilbu hned, jak se o tomhle dozví.

Zasprintoval jsem si po střeše. Naštěstí už mě totiž konečně napadla úniková cesta – vzpoměl jsem si totiž na skutečnost, která mě zaujala už dříve.

Pevnost, ve které král Vynion přebýval, stála na severním konci města, poblíž hradeb. Skála, na které stála, se však na vrcholku mírně rozšiřovala, takže část mohutné stavby stála vysoko nad hradbami. To samo o sobě nebylo důležité – mnohem důležitější bylo, že pokud by se mi podařilo správně skočit, mohl bych se s trochou štěstí trefit přímo do vodního příkopu. Jelikož znám člověka, který jej pomáhal stavět, vím, že kdybych dopadl přímo doprostřed, kde je voda nejhlubší, možná bych to mohl i přežít. Šílené, ale co jiného mi zbývá?

Doběhl jsem k okraji střechy. Teď jsem měl poslední příležitost se rozhodnout. Přiznám se, že jsem se při pohledu na malou namodralou linku kdesi hluboko dole nemohl ubránit jistým obavám. Stejné obavy mi však způsobovala i horda gardistů, kteří by mi jistě provedli něco hodně ošklivého, kdybych jim padl do rukou. Vzato kol a kolem, radši zemřu při marném pokusu o útěk než po úděsném mučení ve Vynionově žaláři.

Nadechl jsem se k již druhému šílenému skoku toho dne.

Neskočím, uvědomil jsem si trpce. Nedokážu to.

Při pohledu do nesmírné hloubky se mi udělalo špatně.

Zatočila se mi hlava a já zavrávoral a –

– padal jsem dolů.

Rychleji než blesk jsem prosvištěl vzduchem a dopadl jsem do vody.

Celé tělo mě zabolelo a ucítil jsem ledové sevření, kterým ze mě hlubiny příkopu vysávaly život. Klesal jsem ke dnu a nedokázal jsem se vzpamatovat z toho, co se stalo. Teprve dotek země mě opět vrátil zpět. Napjal jsem všechny síly a prudce jsem plaval ke hladině. Voda šuměla a já doufal, že mi vystačí dech. Ještě kousek, povzbuzoval jsem se v myšlenkách, zvládneš to. Nakonec jsem vyplaval nad hladinu a z plných plic jsem do sebe nasál vzduch.

Rozkašlal jsem se, ale nakonec se mi podařilo doplavat ke břehu příkopu. Ve svitu zapadajícího slunce jsem se zahleděl na pevnost krále Vyniona. Zdola vypadala překvapivě malá. Než jsem se opět odvrátil, zdálo se mi, že jsem zahlédl fialový záblesk vysoko nad střechou paláce.

Nicméně jsem nesměl ztrácet čas. Můj pád neunikl pozornosti a strážní se na hradbách nebezpečně rojili. Bylo jen otázkou času, kdy po mě vyšlou pátrací oddíl. A já byl sám a téměř bez peněz. Ukradený meč mě ale příjemně tížil na boku a já už jsem věděl, co udělám.

Půjdu na jih. V provincii Warez naleznu spolehlivé služebníky císaře – a především – Třetí legii. Nejslavnější z císařských legií se těšila vynikající pověsti. Ti bojovníci byli zatraceně dobří a to bylo to, co jsem potřeboval. Pevně jsem se rozhodl, že vypátrám toho, kdo stojí za útokem na krále Vyniona, ať už je jakkoli nezranitelný. Jedině tak ukončím rodící se válku. Taková zbroj jakou nosil tajemný útočník, se nedá vyrobit jen tak na koleně. A já si myslím, že vím kde hledat.

***

„Chytili jste ho?“ Vynionův hluboký hlas duněl místností. „Ne, Vaše Veličenstvo,“ odvětil trpce Erenion: „mí muži jej sledovali po celou dobu. Několik z nich omráčil, můj pane. Nakonec doběhl až na severní část střechy paláce.“ „Skočil?“ podivil se král podmračeně. Erenion očividně začínal být nervózní: „Vojáci, kteří tam byli, si myslí že spadl. Zcela jistě však přežil, můj pane.“

„Tak ho zabte!“ zařval mohutný panovník: „chci, aby jste mi donesli jeho hlavu nabodnutou na špičce oštěpu! Okamžitě si vezmeš pět mužů, najdeš ho a zabiješ!“ „Pane, promiňte, ale kdo vás potom bude chránit? Podruhé už bychom útok toho atentátníka nemuseli odrazit. A navíc –

„TO JE ROZKAZ!!!“ zahřměl král, zcela rudý v obličeji. Erenion o kousek ucouvl, pak se uklonil a odpochodoval z místnosti.

Vynion počkal, až se za ním zabouchnou dveře. Poté se po jeho tváři rozlil lstivý úsměv. „Válka s Impériem začala,“ usmál se král: „nyní je třeba jednat.“ Zaslechl, jak se za závěsem, umístěným za jeho trůnem cosi pohnulo. Jeho služebník naslouchal. „Vypátrej posledního trpaslíka,“ řekl panovník: „získej jeho tajemství a pak jej zabij.“ Odpovědí mu byl jen další pohyb za závěsem.

Král se spokojeně rozhlédl po zničené síni. Válka s Impériem, po které tak toužil, již vypukla. S trochou štěstí se mu v ní podaří přetáhnout vítězství na správnou stranu. A poté, co mu bude celá říše patřit, nebude již své nebezpečné spojence potřebovat. Zbaví se jich tak, jak jej oni zbaví jeho protivníků. Přes rty se mu mihl krutý úsměšek.

Nový věk započal.

  • Dotazy a návrhy můžete psát na e-mail Shadoe-Restalon@email.cz nebo do komentářů.
  • Nebo můžete navštívit můj blog.
  • Již dokončenou sérii Stín draka naleznete zde spolu s prologem ke Zrodu draka.
  • Stále probíhají jednání o zfilmování Stínu draka.
  • Vaše připomínky a názory napište do komentářů, čtu je všechny!
  • Z pozdravem Shadoe.

 

Speciální BONUS: 2 mapy světa Minecraftu

Poznámka: Mapy jsou vyrobené v programu malování. Každý, kdo se trochu vyzná jistě ví, že tento program je nejhorší ve svém oboru. Následkem toho není kvalita mapy ideální. Z důvodů časové tísně jsem si však musel vystačit s tím, co jsem měl po ruce. Pokud někdy zveřejním další mapy z tohoto světa, použiji k jejich vytvoření vhodnější programy.

[singlepic id=715 w=320 h=240 float=center]

[singlepic id=716 w=320 h=240 float=center]

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!