Dobývání vesmíru – Vypuštění průzkumného satelitu

Start raketoplánu Valkýra se nám stále opožďuje. Přípravy byly téměř dokončeny, když se objevila záhadná změna fyzikální podstaty našeho světa, kterou vědecká obec nazývá 1.3.1. Přestal fungovat mechanizmus startovacího odpočtu. Nešťastnou shodou okolností byl konstruktér Derby Dvojnulka při dolování unesen zákeřnými rybenkami neznámo kam. Komplikovaný mechanismus odpočtu nedokázal nikdo opravit, tak Tarasicodissa postavil na jeho místě počítadlo zcela nové. Tarasicodissa poletí místo kosmonauta Derbyho. Mezi tím zmizel neznámo kam i Hawky, konstruktér Valkýry. Spekuluje se opět o rybenkách, ale není to potvrzené. Vyšetřování stále pokračuje. Bez Hawkyho však nemůžeme odletět, takže start raketoplánu je odložen na neurčito.

Výzkum vesmíru však pokračuje dále. Zatímco Valkýra stále čeká na svoji příležitost, podařilo se nám včera v noci vypustit satelit, který má za úkol zmapovat neprobádané končiny našeho světa. Satelit jménem Poštolka disponuje několika dalekohledy a hlavně dálkovým radarem s vysokým rozlišením. Hlavním konstruktérem je Skarijj, moje maličkost se podílela jako přidavač.

Poštolka

Satelit byl v pořádku naveden na geostacionární dráhu a podařilo se i rozevřít sluneční baterie. Právě probíhají vnitřní testy citlivých aparatur, a pokud dopadnou dobře, satelit začne mapovat neprobádaná území již dnes večer.

Při vhodných meteorologických podmínkách je možné Poštolku spatřit na obloze, případně na snímku ze starší družice Dynmap.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!