Oko zrady [část pátá]

[singlepic id=722 w=640 h=480 float=]

Vír fialového světla pohltil celý blok domů, praskajících a trhajících se ve spirále zničující energie. Společně a další ohromnou erupcí, která spálila na prach vysokou prastarou strážní hlásku, stojící až do této chvíle zapomenuta ve středu města, vyšel na náměstí pokryté popelem muž – nebo to alespoň tak vypadalo – oděný v plášti temném jako půlnoc. Ozval se vřískot, při kterém se okna nejbližšího domu roztavila, a z trhliny v týrané realitě vyletěl obsidiánový drak. Dva pluky ohromných vojáků z Endských armád stihly projít portálem, než se kroutící oblak fialové energie roztáhl, až vypařil další lidská obydlí, a pak se zaduněním, které srazilo obránce napadeného města na kolena, zmizel.

Následné ticho bylo porušeno pláčem malého děvčátka, pouhého dítěte, které leželo před spálenou bránou vysoké vily.  Obouruční meč zasvištěl vzduchem a utišil jej. Navěky.

Herobrine se odvrátil od dekapitované mrtvolky a ukázal rukou. Úponky temnoty spoutaly skupinu vojáků v zářivé modré zbroji. Prošel kolem nich, nestáli mu ani za pohled. Za zády se mu ozval řev, jak je endští vojáci trhali na kusy. Portál se otevřel poměrně daleko od císařského paláce. Mrzuté. Pomyslel si Zrádce a vyskočil dvacet metrů do vzduchu.

Dopadl na tvrdé ochranné pláty dračích zad. Mohutné zamávání křídly je vyneslo vysoko nad hořící město. Z této perspektivy mohl Herobrine pozorovat malou skupinku svých vojáků, jak masakruje stovky městských obránců. Zatím vše vypadalo dobře, padli jen tři muži ze čtyřiadvaceti, a to při střetu s jedním příliš odvážným mágem. Tímhle tempem bude celý Cyteron brzy ležet v troskách. Usmál se při tom pomyšlení.

Výbuchy otřásly drakem na pěti stranách a potrhaly mu křídla. Jeho léčící procesyse okamžitě nastartovaly, ale nestačilo to. Ohromný plaz začal klesat. Zatracená TNT děla! Problesklo Zrádci hlavou, když drak čistě prolétl skrz masivní bok městského divadla, dezintegroval jeviště a vyletěl další stěnou ven. Herobrine seskočil a vykřikl tři slova. Jeho „muži“ byli okamžitě teleportováni k němu. Bleskem srazil skupinku vojáků i s mágem a alchymistou a začal si prosekávat cestu k paláci.

Jezdec na ohromném bojovém praseti se zhmotnil z ohybu ulice před Herobrinem. Zášleh energie vepře jen rozzuřil, takže se Zrádce musel odhmotnit, aby nebyl roztrhán zahnutými klektáky. Smůla, že prasata jsou nenažraná, pomyslel si potměšile. Když jezdec obrátil svého kňoura, přejel pár pomalejších endermanů a vyřítil se znovu proti své původní oběti, vyskočil mu Zrádce naproti a hladce mečem přeťal obě kopí se zavěšenými mrkvemi.

Když mu oranžový kořen prolétával kolem hlavy, chytil jej do pěsti a hodil ho jezdci do obličeje. Prase přestalo běžet vpřed.

Výkřiky muže brzy utichly, jak Herobrine zašel za roh a stanul na ohromném prostranství před univerzitou. Usmál se na planoucí budovu a teleportoval se na řítící se věž nedaleko.

Císařský palác se skvěl v hustém kouři umírajícího města.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!