Snapshot 12w37a + Xbox 360 Info

Tento týden snapshot přináší zásadní změnu ve vytváření mapy typu Superflat. Zbytek jsou spíše jen kosmetické úpravy. Od posledního updatu pro Xbox 360 uběhl nějaký ten čas, takže je čas na pár slov. Ve videu níže se můžete podívat na novou věc pro Vašeho avatara a dále v této novince na několik screenshotů z nové Xboxové verze. Co je to snapshot, vysvětlení označení a návod na vložení najdete ve starším článku.

[media url=http://www.youtube.com/watch?v=pVkcKJ-P8C8]

Xbox 360 Edition

     

Snapshot 12w37a

Ke stažení

12w37a – Client / Server nebo .exe

Změny

Superflat

  

Přidáno více možností, jak si vygenerovat mapu superflat. Na první obrazovce vidíte jednotlivé vrstvy a výšku. Po kliknutí na Presets se Vám ukáže nabídka již přednastavených map (Bottomless Pit je rozbité, ale jinak vypadá úplně stejně jako normální superflat, jen místo bedrocku je cobblestone).

Jak to funguje (příklad na „Classic Flat“ – „1;7,2×3,2;1“):

První číslice 1 si všímat nemusíme. Za ní ale musí být středník „;“ a jednotlivé vrstvy odděleny čárkou.

7 – ID bedrocku

3 – ID hlíny, zde je před id připsáno „2x“, tím se nastaví počet vrstev. 2×3 tedy znamená, že hlína bude dva bloky vysoká.

2  ID trávy

Toto celé je ukončeno středníkem (;) a některým číslem biomu.

Wither

  

Jak bylo vidět v minulém snapshotu, Wither musí zesílit. Nyní byla přidána další věc – po dosažení plného života způsobí silný výbuch. Jeho samotného to nijak nezraní, je to přeci součást zrození, ale okolí škody utrpí. Pokud nemá kolem sebe žádné cíle, na které může útočit, tak občas naslepo vystřelí dvě Wither Skulls, jen jinak zbarvené.

Kožená zbroj

  

Změněna textura kožené zbroje.

  

Tyto upravené části zbroje zůstanou po obarvení stejné.

Jídlo

  

U většiny jídel byl odstraněn černý obrys.

Dýňový koláč

Přidán dýňový koláč. Na výrobu je potřeba dýně, vejce a cukr. Na pracovním stole se věci mohou dát do jakýkoliv okének, žádný přesný recept není. Přidává čtyři články hladu.

Další

  • Do seznamu singleplayerových světů přidáno tlačítko Re-Create. Dá se upravit vše, co se dá nastavit při vytvoření nového světa. Nijak Vám to starý svět nepoškodí, protože se při této akci zkopíruje a manipuluje se s kopií. Například si můžete zapnout cheaty.
  • Moby jsou na obtížnost Hard více nebezpečnější. Například za Váma někam skočí, pokud je to nezabije. Na ostatní obtížnosti to z části platí také. Čím je větší, tím více budou riskovat.
  • Mrkev na prutu – pravým kliknutím se prase na chvilku velmi rychle rozběhne, po čtvrtém použití se nástroj rozbije.
  • Prase dokáže vyskočit na jeden blok, už nejsou potřeba schody nebo poloviční bloky.
  • Upravena textura mrkve a přejmenována z „Carrots“ na „Carrot“.
  • Přidán příkaz /clear pro smazání inventáře.
  • Velice mírně prodlouženo zapnutí tlačítek.
  • Z rybaření se získávají XP.
  • Opraveny některé menší chyby.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!