Zrod draka: část 8.

[singlepic id=712 w=700 h=66 float=center]

Cesty v čase jsou z hlediska vědy považovány za nemožné.

Víme, že určitým způsobem (…) můžeme docílit návratu do minulosti.

Cesty do budoucnosti však musíme považovat za iracionální nesmysl odporující vědeckému poznání moderní minetempologie.

Jako mí ctění kolegové, (…) také já zastávám teorii, kterou poprvé popsal slavný teocraftolog Tadenor Schismatik.

Budoucnost (…) nezná ani Notch.

(Milymseovy komentáře, svazek 11.)

Armáda nestvůr se proplétala houštinami a já ji stačil jen tak tak zastavovat.

Někteří mi proklouzli, ale bylo jich málo a On je zatím zvládal. Hned první kostlivec ho téměř zasáhl, ale poté jsem již nezaregistroval vážnější problém. Zatímco ujížděl na člunu, rozpoutal jsem vražedná jatka, která změnila velkou část džungle v exhumovaný hřbitov. Na nějaký ten strom nebo skalku jsem přitom neměl čas brát ohled, což výsledný estetický dojem z našeho bojiště ještě vylepšilo.

Konečně vyšlo slunce.

Zbytky armády bestií se začaly stahovat pod stíny stromových velikánů a já osaměl uprostřed své vlastnoručně vytvořené mýtiny. Kostlivci zpod stromů stříleli, avšak každá střela se od mého pancíře jen odrazila. Rozhodl jsem se, že nebudu ztrácet čas. Koncentroval jsem se a vzduch okolo mě se zachvěl. Aktivoval jsem vnitřní mechanismus a ten mě katapultoval vysoko nad koruny stromů.

Usměrnil jsem let a nyní jsem se vznášel vysoko nad řekou, po níž plul On na své loďce. Skrz hradbu mraků mě nemohl vidět. Díky přístrojům v mé přilbě jsem ale já mohl vidět jeho a to dokonce i v několikanásobném přiblížení. „Vypadá to, že spí,“ bručel jsem si, zatímco jsem pozoroval Jeho člun.

Usoudil jsem, že se nyní mohu na chvíli vzdálit. Ve dne mu na řece nebezpečí nehrozí. Stočil jsem se vpravo a chvíli jsem plachtil nad zelenými poli. Něco mne neodolatelně přitahovalo k severnímu obzoru. Obsidiánová zbroj jemně vibrovala.

Pak jsem to uviděl.

Bylo to zvláštní.

Země pode mnou končila a dál se rozprostíral již jen volný prostor. Uprostřed planin tak vznikl nepravidelný otvor, který svými rozměry zastínil mnohá města. Sálala z něj nějaká podivná energie.

„Most,“ zašeptal jsem. Jakmile bude dokončen, hordy z Endu zahltí svět. Aktivoval jsem přístroje. „Hodnota energie v normě,“ hlásily senzory: „Most dosud nebyl aktivován. Odhadovaná doba do aktivace: jeden až dva týdny.“ Vyvolený si bude muset pohnout. Doufám, že se taky bude trochu snažit a sežene ten elixír. „Pozor!“ řev senzorů mě vytrhl z přemýšlení. „Zvýšená hodnota energie v sektoru 34-55-13. Detektoval jsem pokus o jednorázový přesun skrze nedokončené pilíře. Riziko exploze nestabilního pole.“

Ouvej.

Herobrine evidentně vyslal nějaký předvoj. Zamračil jsem se a plynulým pohybem jsem tasil Stín draka.

Nad temnou propastí se zablesklo a najednou tu byl.

Fialové oči mě okamžitě zaregistrovaly.

„Vládce Enderu,“ vydechl jsem překvapeně. Ten přece neexistuje?

Hleděl na mne ještě překvapeněji: „Stratég Thecio?“

„Znáš mě?“

„Zabil jsem tě.“

To mě dostalo: „Já jsem přece živý.“

„Jak myslíš. Zatím,“ zamračil se stín a v jeho ruce se zhmotnil černý meč: „nevím jak je to možné, ale s radostí tě zabiju znova. Nemůžu dopustit, aby jsi mě zdržel.“

„Zkusím to,“ zvedl jsem zářící meč.

Vyslal po mě sérii blesků, která neškodně sjela po mé zbroji. „U prašivého ghasta!“ zaklel a vrhl se na mě. S rozmyslem jsem odrazil jeho úder a udeřil jsem jej pěstí do hrudi. On se však otočkou vrátil a mocným úderem mě srazil dolů, do propasti. Zaklel jsem a vylétl vzhůru dříve, než mě stačila pohltit. Podcenil jsem ho.

Dosedl jsem na zem a nechal jsem slavný artefakt akumulovat energii, zatímco se vládce Enderu blížil ke mě. Pak jsem pozvedl meč a zasáhl jsem temnou postavu vražedným bleskem. Ztratil rovnováhu a dopadl nedaleko mě. Nezaváhal ani na okamžik – vypálil po mě další dávku kouzel. Žádné mi neublížilo, avšak on dostal čas na důkladnější útok.

Vrhl se na mne a obě čepele se střetly. Boční výboje spálily zemi okolo nás. Znovu zaútočil a tentokrát mou obranou proklouzl. „Lehké poškození,“ oznámila zbroj. „Začni analyzovat protivníkův styl boje,“ zašeptal jsem přilbě a zasypal jsem Endského posla ranami. „Vysoká rychlost pohybu,“ začala zbroj, zatímco jsem prováděl půlobrat. Meče zazvonily. „Špatné krytí. Zaútočte na levý bok,“ radila má inteligentní přilbice. Poslechl jsem ji.

Jen tak tak se dokázal ráně vyhnout. „Přehodnocuji,“ zapředl hlas v přilbě: „nadlidská rychlost. Zapojte prosím podpůrný systém.“ Zaváhal jsem. Tuhle funkci jsem ještě nikdy nezkoušel. „Nepros a pomáhej,“ odsekl jsem. Na experimenty nemám čas. „Uskočte vpravo.“ Poslechl jsem, ale byl jsem příliš pomalý. „Lehké poškození.“

Protivník byl na mě příliš rychlý. Nedokázal jsem jej zranit a musel jsem se jen pasivně bránit. Pak mě vyrazil Stín draka z ruky. „Zbraň ztracena,“ zanotovala přilbice. Nepřítel mě nakopl a já šel k zemi. „Lehké –“ začala zbroj, ale já ji přerušil: „Zmlkni a zapoj ten podpůrný systém!“ zařval jsem, když jsem zahlédl, jak se stín připravuje k rozhodujícímu úderu.

„Podpůrný systém aktivován.“

Ztratil jsem kontrolu nad svým tělem. Někdo jiný podrazil Enderskému nohy a skočil po vyraženém meči. Pohyboval se rychleji, než jsem považoval za možné. Šance se vyrovnaly; posel teď s podpůrným systémem bojoval vší silou. Po prudké výměně úderů se však někomu jinému podařilo odklínit stínův meč. Jedinou ranou přeťal černé tělo vpůli.

Tedy téměř.

Vládce Enderu se teleportoval.

Někdo jiný mě stále ještě ovládal.

„Vypni podpůrný systém,“ řekl jsem jasně a zřetelně. Nic se nestalo. „Vypni ten systém,“ řekl jsem znovu, pomalu a s důrazem. Někdo jiný vzlétl a začal se rozhlížet po okolí. „Vypni podpůrný systém!“ to už jsem zakřičel. Ucítil jsem odpor – duševní odpor, jak něčí vědomí odráželo mé příkazy. „VYPNI PODPŮRNÝ SYSTÉM!“ v nestřeženém okamžiku jsem proklouzl cizím sevřením a na okamžik jsem opět ovládl své tělo. Zbroj poslušně splnila příkaz.

„Podpůrný systém deaktivován.“

Najednou jsem byl opět ve své kůži.

Zatímco jsem se vracel k řece, po níž plul On, zeptal jsem se zbroje: „Jaká úskalí doprovázejí využití podpůrného systému?“ „Podpůrný systém předává ovládání pomocné jednotce. Tato jednotka byla stvořena projekcí umělého intelektu Iu-Rihaa, který stvořili trpaslíci v roce 221 Imperiální éry. Jejím hlavním problémem je touha po dominanci, projevující se nejcitelněji právě při aktivaci podpůrného systému.“

Zamyslel jsem se: „Takže ty jsi uměle vytvořená bytost.“

„Jsem magickou projekcí umělého intelektu na obsidiánový základ. Dokud je podpůrný systém deaktivován, má osobnost je zcela potlačena a jediným smyslem mé existence je služba nositeli zbroje.“

Zapadlo slunce.

Pomocí zoomovacích přístrojů zabudovaných v mé zbroji jsem snadno dokázal prohledat okolí. On nikde nebyl. „U zcepenělé ovce!“ prohledával jsem zem krychličku po krychličce, ale Vyvolený nikde. „Najdi ho!“ houkl jsem do přilby a sám jsem dále přejížděl pohledem řeku.

„Vyhledávání dokončeno. Žádné viditelné stopy po cíli.“

„Jaká omezení mají tvé senzory.“

„Neproniknou skrze kovy a silnější vrstvy hornin.“

Takže je pod zemí – pravděpodobně.

„Vyhledej cíl číslo dvě,“ řekl jsem a přilba servilně zahučela.

„Definujte cíl.“ „Andagario, alchymista. Pravděpodobně se vyskytuje v blízkosti kouzelných lektvarů. Sekundární cíl. V případě znovuobjevení hlavního cíle není prioritou.“

„Sekundární cíl pravděpodobně nalezen,“ oznámila přilba: „nachází se v lidském sídle nedaleko od současné pozice.“

„Tak jdeme na to.“

 

 

  • Již dokončenou sérii Stín draka naleznete zde spolu s dokončenými díly Zrodu draka
  • Adventure mapu Hlubiny: Krejziho dům můžete stáhnout odkazem pod nadpisem, nebo zde: ↓DOWNLOAD↓ (Nejnovější verze)
  • Adventure mapu Hlubiny můžete stáhnout zde: ↓DOWNLOAD↓ (Stará verze)
  • Blíží se nábor herců pro Stín draka: film
  • Chystá se opravný patch na mapu Krejziho dům, který vyřeší některé drobnější chyby
  • Dotazy a návrhy můžete psát na e-mail Shadoe-Restalon@email.cz nebo do komentářů
  • Těšte se na film. S pozdravem Shadoe

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!