Pauctův průvodce Majncraftem: Promenáda

Druhý díl mého průvodce Majncraftem je na světě. Nebudeme se od Pískovny přesouvat moc daleko a detailně si popíšeme druhé nejnavštěvovanější místo na serveru: Promenádu.

promenada

PROMENÁDA

Promenáda je nedílnou součástí Pískovny a dělí se na čtyři části: Obchodní centrum Promenáda, Aukční síň (Bývalá Burza), Výkupna a vězení. Je to také místo s nejčastějšími výskyty lagů na serveru (Důvodem je obrovské množství chestshopů).

 

Aukční síň

Aukční síň je ,,potomkem´´ bývalé Burzy, která nabízela hráčům prodávat přebytečné předměty a itemy. Vzhledem k neúnosným lagům se ale třípatrová Burza zrušila a nahradila ji Aukční síň. Ta v sobě zahrnuje největší centrum s aukčními cedulkami na serveru. Pomocí nich lze obchodovat s ostatními hráči pomocí internetové aukce, která se ve hře chová jako virtuální truhla (Jedná se o mnohem jednodušší použití, než bylo to původní. Dříve se po nákupu předmět musel složitě posílat přes mail, nyní se ihned po nákupu (i před případným prodejem) umisťuje do oné virtuální truhly, odkud se s ním může snadno manipulovat). Design Aukční síně vypracoval utheraptor.

aukcni sin

 

OBCHODNÍ CENTRUM PROMENÁDA

Obchodní centrum Promenáda má simulovat reálné obchodní centrum. Celkem tři patra s přibližně 60 obchody nabízí velmi širokou  nabídku různých předmětů a itemů, ať už se jedná o knihovny na stavbu interiérů, nebo obsidián na Nether portály :-). Jednotlivá patra spojují ,,eskalátory´´ a přímý vstup z netheru je umístěn v nejnižším patře (V Netheru ve stanici Pískovna). Své sídlo tu má například dříve velmi oblíbená firma Lektvaria nebo Ředitelství silnic a dálnic spravující Cestu z Města. Svůj obchod si zde může založit každý hráč, pokud má jeho obchod nějaký řád (Neprodává například krumpáče a dorty zároveň) a pokud ho onen majitel bude pravidelně doplňovat. Správcem Promenády je Bedrych

promenada_2

 

VÝKUPNA

Výkupna je pravý opak Burzy. Na rozdíl od ní zde však hráči předměty a itemy kupují. Pokud kupujícímu dojdou na účtu peníze, nelze prodávat dál. Výkupna je vysoká 4 patra (Výška nejvyššího stropu je stejná, ale Výkupna má nižší patra), ,,stojany,, na nákup jsou ale pouze ve třech patrech (V tom čtvrtém se nachází prodejna železných nástrojů pro začátečníky). Pravidla pro založení výkupu jsou stejná, jako bývala u Burzy- Je zdarma, ale jednotlivé itemy se musí řadit do správných stojanů (sloupců). Správcem Výkupny jsou Bedrych a utheraptor.

vykupna

 

 VĚZENÍ

Poslední součástí Promenády je vězení. Nejčastěji se využívá pro AFKery v XP farmách, pro těžší hříšníky je připraven Gulag nebo Skála. Styl tohoto vězení je velmi jednoduchý- jedná se o dva bloky hlubokou díru zalitou vodou. Úkol pro hříšníky je také jednoduchý- udržet se naživu po stanovený čas. Za každé úmrtí se pak přidává čas 30 minut (Stejně jako u jiných serverových vězení). Správcem  vězení je Bedrych

 

 Dynmapa

Fórum 

Rendery vytvořil Bedrych
Doufám, že se vám článek líbil :-)

Paucto

Tagged with: , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!