Pauctův průvodce Majncraftem: Federace

Když se vás vaše dítě, sourozenec, nebo kdokoliv jiný zeptá na otázku ,,Hele, a kde se vlastně berou děti¨, většinu z vás polije studený pot. Díky Pauctově Průvodci se však už nemusíte bát. Stačí odpovědět pouze dvě slova:

Věž Znovuzrození

FEDERACE

Věž Znovuzrození je jedna z nejepochálnějších staveb na serveru, a to nejen svým vzhledem a velikostí, ale i důležitostí. Je to prostě a jednoduše řečeno, spawn. Celý komplex Věže leží ve městě Fedrace. Tu založil prakticky ihned po přistání Archanděla hráč Zefram_Cochrane. Celé město je specifické tím, že se zde staví pouze budovy ze Sci-fi filmů a seriálů jako například Star Trek nebo Futurama. Celá Federace se dělí na několik částí:

 •  Alfa kvadrant
 •  Beta kvadrant
 • Hvězdná loděnice
 • Ferenginar
 • Abydos
 • Spawn

Alfa Kvadrant

Alfa kvadrant je část Federace, která je zasvěcená pouze stavbám z filmů a seriálu Star Trek. V současné době se zde nachází Hlavní nádraží Federace, kde je také portál do Netheru a odkud vedou všechny vnitroměstské linky metra,  komplex pro výzkum warpového pohonu- Warp5 komplex. Dále je zde postavena administrativní budova Federace, Katedra malých pavouků, Bar u Quarka, itneraktivní mapa Federace, komplex Hvězdné akademie a součástí Alfa kvadrantu je také ona Věž Znovuzrození.

 Beta kvadrant

Beta kvadrant se specializuje výhradně na stavby z animovaného seriálu Futurama. Staveb zde je oproti Alfa kvadrantu značně méně, přesto budovy jako Madison Cube Garden (Ve výstavbě), Robotí ubytovna nebo metro věrně kopírující dopravní tubusy z Futuramy rozhodně stojí za shlédnutí.

 Hvězdná loděnice

Ve Federační Hvězdné loděnici jsou k vidění pravděpodobně ty největší skvosty a repliky reálných i vymyšlených hvězdných lodí. Můžeme zde najít nejen raketoplán USS Kelvin NCC-0514, repliku lodí ze Star Wars- Millenium Falcon a Tie fighterů, Vipery Mk2 nebo překrásnou repliku lodě SSV Normandy SR-2, ale také AT-AT nebo Borgskou krychli.

Abydos a Ferenginar

Abydos je pouštní biom kousek od Alfa kvadrantu, který je zasvěcen seriálu Stargate (Hvězdná brána). V současné době je zde ¨zaparkovanᨠpyramidová vesmírná loď boha Ra, nedaleko od ní je vesnička místních obyvatel, ketří na Ra-ovu počest vystavěli obří sochu právě jejich boha.

Ferenginar je území, které patří samotnému velkému Nagusovi (Star Trek). Vzhledem k jeho velké časové vytíženosti zde ale zatím nestojí žádná budova ani kosmická loď.

 

Věž Znovuzrození (Spawn)

Nejdůležitější stavba Federace- Věž Znovuzrození- se nachází na západní straně Alfa kvadrantu. Svojí podobou z vnějšku připomíná létající talíř, který právě přistál na vyvýšené věži, z vnitřku pak překrásný rozlehlý park. Má tři vnitřní patra- park a dvě patra sloužící především k prezentaci svých projektů a měst. Neméně důležitá je také střecha. Nachází se zde totiž podobné letiště jako na Pískovně, na rozdíl od ní však odsud létá také jedno letadlo do divočiny. Celá Věž Znovuzrození je zkonstruována tak, aby se ani pravidel neznalí nováčci nemohli dostat pryč jinak než letadlem- tímto způsobem se zamezuje případnému griefování Federace.

 

 

Fórum

Dynmapa

MCT 40 – Spawn ve Federaci

MCU 18 – Warp 5 komplex

MCU 42 – Vesmírný výtah

 

 

Doufám, že se vám článek líbil :-)

Paucto

 

 • Předem se omlouvám za svojí aktivitu, ale starosti kolem Vánoc mi nedovolily napsat článek dříve.
 • Vánoční speciál jsem (jak jinak) prošvihl, nicméně hrubou předlohu mám sepsanou, takže se tu pravděpodobné článek objeví jako takové Ohlédnutí za Vánoci na Majncraftu
 • Většina z vás si už jistě všimla článku Matějův průvodce po městech
 • Chci jen oznámit, že (nejen) vzhledem ke skutečnému původu textu v článku tyto ¨průvodce¨ budu ignorovat a mého Průvodce budu vydávat bez ohledu na to, zda se o tom městě (nebo projektu) již článek napsal.
 • Také bych se rád připojil k těm lidem (nepochybně v některých případeh velmi otravných), kteří by Vám rádi popřáli hodně štěstí a zdraví do začínajícího roku 2013 :-)

Ještě jednou Vás zdraví Paucto

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!