Pauctův průvodce Majncraftem: Vězení

Ani Majncraftu se bohužel nevyhnuli zločinci, ať už to byli spammeři nebo griefeři. Na rozdíl od jiných serverů ale na ně zde čeká 4-členná paleta vězení, každé zaměřené na jiný typ zločinců. Pojďme si je společně představit.

Majncraftská vězení jsou, jak už bylo řečeno, celkem 4- Gulag, Skála, Chlaďák a Močál. Každé má zcela jiný účel a tvar, všechny ale spojuje jedno pouto- Trestat problémové hráče.

GULAG

Gulag je největší a zároveň nejznámější vězení na serveru. Je určený pro ty nejtěžší zločince. Svůj trest si zde odpykávají především X-Rayeři, Flyhackeři, Griefeři a amnestovaní hráči s permabanem. Gulag má vzor v bývalých ruských vězeních, takzvaných lágrech, kde si trestanci své prohřešky odpykávali své tresty pomocí práce- stavěli železnice, průplavy obří stavby atd.. Na rozdíl od svých Sibiřských předchůdců se ale Majncraftský Gulag specializuje hlavně na těžení různých surovin- např. cobblestonu (který se následně přepaluje na čistý stone), dřeva (přepalování na uhlí) nebo sněhu. Dle historických záznamů ještě nikdy nikdo neobdržel trest vyšší než 4 dvojbedny hladkého kamene. Gulag se skládá z několika částí- Jezera, treefarmy, ubikací, jídelny a šachet na těžbu cobblestonu. Celý komplex je zároveň obehnán několik bloků vysokým plotem, který lze jen velmi težko přeskočit a který je neustále pod proudem

SKÁLA

Skála je několikapatrové vězení určené pro menší griefy a spammery. Jedna kobka zahrnuje malé okénko s výhledem na široký oceán a malou postel na vyvýšené plošince. Vzhledem k prakticky neustálému dešti a díky chmurnému zpracování Skály většinou vězni i pouze po několika minutách zde strávených podléhají po zbytek těžkou depresí a strachem z uzavřených prostor, který ještě násobí případné návštěvy- většinou zombie nebo skeletoni. Do Skály, stejně jako do Gulagu, nevede žádný Nether portál, proto se sem případní návštěvníci musí dostat pomocí lodí.

 

CHLAĎÁK

Chlaďák je ze všech čtyř serverových vězení asi nejmírnější. Má tvar dokonalé skleněné kupole zavěšené nad širokým zimním údolím nedaleko od vesnice Samotka. Jeho jediným účelem je uklidňovat rozpálené diskutéry z chatu. Do Chlaďáku, respektive do jeho okolí, míří poměrně velké množství návštěvníků, kteří se stejně jako trestanci chtějí kochat pohledem na nádhernou zasněženou krajinu. V Chlaďáku samotném není kromě skla prakticky nic. Jediné co stojí za zmínku, je malé jezírko na dně kupole, které nemá žádný samostatný účel, ale většina trestanců ho z dlouhé nudy využívá ke zmírnění svých pokusů o parkour.

 

MOČÁL

Močál, jak je jasné už z jeho názvu, je malé vězení situované do bažiny. Pomocí nejkrutějších pastí (např. lávová žiletka, kdy proud vody unáší hříšníka do malého lávového jezírka) se snaží napravit především AFKující hráče z různých trapek na moby a železo. Hlavním cílem trestance je zde udržet se naživu například plaváním proti proudu nebo uhýbáním před bloky. Předchůdcem Močálu bylo malé vězení na Promenádě, kde se musel hříšník udržet nad vodou v dva bloky hlubokém jezírku.

 

 

Doufám, že se vám článek líbil :-)

Paucto

 

  • Je to přesně dva týdny, co vyšel můj poslední článek. Doufal jsem, že moje aktivita bude vyšší, ale vzhledem k okolnostem (zkoušky) mi to zatím moc nevychází…
  • Příští týden žádný z mých článku nevyjde na 100%, od února by se ale mělo vše urovnat a mé články by měly vycházet alespoň jednou týdně.
  • Do té doby se pokusím vydat ještě minimálně 1 průvodce, ale doufám, že se mi uvolní čas na sepsání dalších.
  • Ještě jednou zdravím a děkuji za přečtení, Paucto.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!