Pauctův průvodce Majncraftem: New York Town

Asi každý z nás by se jednou rád podíval do Ameriky. Když se ale podíváme na cenu letenek, cenu ubytování a vůbec všechny výdaje s tím spjaté, většinou nás rychle přejde chuť. Nebyl by to ale Majncraft, aby pro Vás neměl řešení. Stačí vzít vozík, a už se zcela zdarma řítíte směrem na

New York Town


New York Town je kopie stejnojmenného velkoměsta ve východní Americe. Pod dohledem starosty Godrfrua zde v současné době vyrůstá mnoho budov a mrakodrapů, které připomínají skutečný New York. Celé město můžeme rozdělit na několik částí – mezi ty hlavní můžeme zařadit “bytovou část“, kde se nalézá velké množství malých rodinných domků, mezi kterými nechybí například věrná kopie domu legendární rodiny Simpsonových ze stejnojmenného animovaného seriálu. Další část města obsazují mrakodrapy, většinou sloužící jako luxusní hotely s výhledem na moře, nebo jako farmy na různé druhy obživy. Ve městě dále nesmí chybět ani Central Park, velká budova hlavního nádraží nebo muzeum. Pro dopravu sem můžete využít jednu z několika možností – nejpohodlnější je Nethermetro, jehož linka začíná hned vedle Pískovny. Pro milovníky dlouhých vlakových výletů s příjemným výhledem na krajinu je připravena nadzemní  vlaková linka, která začíná taktéž přímo vedle Pískovny. Pokud Vás ani jedna možnost neláká, můžete se vydat pěšky po nádherné přírodě z města Poruba II.

CHEMIČKA

Chemička je velká továrna, sloužící k výrobě lektvarů pro společnost Lektvaria, která se nachází nedaleko New Yorku. Právě s New Yorkem ji spojují dva velké mosty – jeden ocelový železniční a jeden moderní silniční. Celý komplex Chemičky je propracovaný do posledního detailu. Nechybí zde velké nákladové rampy pro nákladní automobily, nákladové nádraží nebo velký jeřáb, který dopravuje větší kontejnery s prázdnými lahvičkami do skladu. Vzhledem ke “krachu“ Lektvarie (Lektvaria samotná nadále funguje, ale ve velmi omezeném počtu a hráčům se téměř vytratila z mysli) se v současné době komplex nevyužívá jako výrobna lektvarů, ale jako obrovská střižna ovcí na Vesmírný projekt Battlestar (Nedoporučuje se vstup osobám se sníženým FPS)

ARCHIPELAGO

Archipelago je malé souostroví nedaleko New Yorku a Chemičky. Je stavěné v medieval stylu, který díky kontrastu s tmavou trávou na ostrově získává nádherný nádech skutečného středověkého města na ostrově. U Archipelaga se zároveň nachází jeden z mála houbových ostrovů na celém světě. Starostou je moderátor MedvedPoo.

CHALANOV A PARADAJS

Zatímco v luxusním relaxačním středisku Paradajs si lidé užívají, po příjezdu na vedlejší sídliště Chalanov je pomalu přechází chuť k životu. Paradajs, jak už bylo řečeno je supermoderní dovolenkové centrum zábavy, které uspokojí i ty nejnáročnější hráče. Luxusní hotely, spleef aréna, nejvýkonnější trapka na serveru, skvělé počasí po celý rok, co více si přát? O to horší jsou spory právě s vedlejším Chalanovem. Toto staré sídliště postavené ještě za časů serverové totality, které je plné především nepřizpůsobivých občanů velmi nelibě nese to, že právě vedle takto chudého a smutného místa je postavené právě Paradajs. Umocnění těchto nálad navíc přinesla nedávná stavba velké cihlové zdi, která Chalanov od Paradjs odděluje. Od té doby výrazně přibylo krádeží a griefů především Chalanovských betonových hřišť a přilehlé železnice vedoucí do New Yorku. O Chalanovu se také říká, že zde svůj byt vlastní i Herobrine.

Dynmapa

Fórum – NYT

Fórum – Archipelago

Fórum – Paradajs

Rendery vytvořil Berych, dwi a LmanCZ. Díky :-)

 

 

  • Předem se chci omluvit za delší výpadek. Pravda je taková, že jsem vůbec neměl náladu na psaní a taky jsem byl velmi vytížen prací na serveru.
  • NYT máme (doufám) úspěšně za sebou, příště se přesuneme na sever do středověkého města Shardizard.

Zase někdy na počtenou, Paucto :-).

 

 

 

 

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!