Pauctův průvodce Majncraftem: Shardizard

Každý, kdo někdy hrál Skyrim, si při pohledu na toto město představí architekturu a krásu této hry. Typické středověké vesničky, hrady, katedrály, komu by se ta hra nezalíbila? Mezi skalními fanoušky Skyrimu se najdou dokonce tací, kteří krásu této hry přenesou do kostičkového světa. A několik se jich rozhodlo postavit město v tomto stylu i na Majncraftu. To dostalo pojmenování

SHARDIZARD

Shardizard, původně nazýván jako Riften (od původního názvu se upustilo kvůli možným sporům ohledně kopírování stylu od stejnojmenného města ve Skyrimu) leží na východní straně “starého“ kontinetnu, nedaleko vesniček Okrajov a Pískomilov. Stavitelé Shardizardu neustále zdůrazňují, že město nevychází přímo ze Skyrimu a proto je lepší označovat město jako “medieval city“. Celkově se zde nachází přes 20 domů, dominantou města je pak velmi povedená katedrála v gotickém stylu, která neustále láká návštěvníky ze všech koutů světa. Shardizard má také speciální ochrannou zónu kolem města, kde je zakázáno stavět. Nazývá se “Kingdom of Shardizard“ a narozdíl od ostatních měst nebo vesnic nezahrnuje 150 bloků od hranic, nýbrž rovných 300. Do Shardizardu se snadno dostanete pomocí Nethermetra, konkrétně po modré lince (z Pískovny směr Blaze trap, předposlední stanice). Starosty města jsou MedvedPoo a Echo.

 

 

PÍSKOMILOV

Pískomilov (veřejností často nazýván jako “Psíkomilov“) je malá vesnička nedaleko Shardizardu, která preferuje především stavby ze Sandstonu. Vznikla jako náhrada za neúspěšný projekt “Vesnička v Koloseu“. Symbolem města je sfinga z černé vlny ve tvaru draka, která se nachází na náměstí. Vesnička je známá především díky výskytům paranormálních jevů a také díky častým “teroristickým“ útokům, které mají za úkol poukázat pravděpodobně na nejednotnost stylu domů ve městě. Lze se sem dostat pomocí Nethermetra – ze stanice Sibiř (Modrá linka) lokální trasou. Starostou města je matej773.

 

 

OKRAJOV

Okrajov na rozdíl od ostatních měst věrně kopíruje typický vývoj každé vesnice. Od prvních přízemních domečků, přes lepší kamenné domy po paláce, hrady, Okrajov je stále v pohybu. Město je řízené simulací reálného vývoje, jsou například uměle vytvořené požáry, přestavby ulic, vznikají továrny, které jsou pak nahrazovány modernějšími typy. Vzhledem ke své poloze si málokterý hráč při procházení dynmapy Okrajova všimne, nachází se totiž až na nejzazší východní straně starého kontinentu. Dostanete se sem nejlépe z Netheru (Stanice Loldor), nebo pomocí Cesty z Města (Ze Shardizardu, Karlovch Varů nebo továrny T&J). Poblíž Okrajova se také nachází vězení Močál. Starostou města je Lohakar.

 

 

Další fotky Shardizardu a Pískomilova

 

Náhledový obrázek – MrNOIP

Rendery – Bedrych, LmanCZ

Díky! :-)

 

Fórum – Shardizard

Fórum – Pískomilov

Fórum – Okrajov

MCU37 – Pískomilov

MCU47 – Pískomilov-bludiště

Dynmapa

 

 Paucto

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!