Pauctův průvodce Majncraftem: Kráter, Poruba II, Martinov

Někteří hráči tato města nazývají jako “Velká trojka“. Má to své důvody. Všude jinde po mapě můžeme najít i jiná města, která jsou tak blízko u sebe. Ale žádná z nich nejsou tak rozsáhlá a tak architektonicky rozdílná. Už víte, o jaká města jde? :-)

KRÁTER

Kráter je jedním z nejepochálnějších a nejoriginálnějších měst na Majncraftu. O to zajímavější je pak historie jeho vzniku, kde se praví, že utržený motor z mezihvězdné lodi Archanděl odhozený při přistávání dopadl na pomezí pouště a lesa a zanechal zde obrovský kráter. Vzhledem k uvolněné radiaci z motoru ale místní příroda místo pomalého bolestného zániku začala opět vzkvétat a prvním osadníkům tak přinesla nejen dobré podmínky k přežití, ale také částečný úkryt před monstry, která se nedokázala dostat přes val na okraji kráteru. Následuje dlouhá etapa, kdy budoucí měšťané opracovávají kraje kráteru, staví první domky a první farmy. Pokud se do Kráteru podíváme dnes, uvidíme krásné město s jednotným stylem staveb, nádhernou katedrálou, velkým divadlem, zkrátka město, které splňuje podmínky každého náročného stavitele. Jak už bylo řečeno, Kráter má jednotný styl stavění domků, tím nejzákladnějším prvkem je, že domky by měly být stavěny (alespoň částečně) z netherbricků a dům by neměl být příliš vysoký. Pozemek ve městě se platí, cena za jeden činí 10 diamantů. Kráter má také velmi kvalitní zázemí co se týče sportu, kultury a minecachingu. Milovníci kulturních památek a akcí můžou vyrazit do místní katedrály, do divadla nebo přístavního zámečku, zatímco sportovní nadšenci mohou navštívit lodní závody, mohou si zahrát spleef nebo zajezdit na oních v připravované dostihové dráze. Pro cachery jsou zde připraveny 3 kešky. Do města se lze dostat nejlépe pomocí Nethermetra, modrou linkou z Pískovny směrem na Federaci. Starostou města je Kraterka, zástupcem je Bedrych.

Poruba II.

Poruba II je ‘‘potomkem‘‘ známého města Poruba na původním světě Majncraftu. Stejně jako její předchůdce, je i Poruba II stavěna hlavně v industriálním stylu, který můžeme najít například v Ostravě. Celé město je konstruováno tak, aby co nejvíce napodobilo skutečnou industriální velmoc. Nechybí zde výpalny, továrny, strojovny atd. . Hlavním konstrukčním materiálem celé Poruby jsou cihly, které jsou využívány prakticky na všech veřejných budovách (vyjma vil, kde lze použít libovolný materiál). Ve městě lze sehnat pozemek většinou za cenu příspěvku na výstavbu města – obvykle se jedná o 10 stacků clay bloků. Poruba má také svůj národní park, kde údajně roste jeden ohrožený druh stromů. Nejrychlejší možná dopravou do města je opět Nethermetro, z Pískovny hned první stanice ve směru na Diastone. Jako jedno z mála měst má Poruba také pojmenovány ulice, ve kterých mimo jiné fungují také 3 nadzemní tramvajové linky. Klasickou železnicí se také lze dostat do Pískovny a New Yorku. Starostou města je LordF.

Martinov

Martinov, původním názvem Nové Zámky, je město nedaleko Poruby a Kráteru, které je určené jak pro moderní vily, tak pro roubené chaloupky. Ve městě je možnost získání parcely (41×20 bloků) zdarma, stačí si jen najít jednu volnou se svítícími lampami. Město se nachází v husté zástavbě okolních měst a vesnic (Poruba, Larsonhill), přesto do něj míří stále noví a noví obyvatelé. Martinov bude ve finálním stádiu rozdělěn na několik částí – městský park (již postaven) bude oddělovat bytovou zónu od výškové zóny s mrakodrapy. Ihned za parkem se nachází městská radnice zkombinovaná z netherbricků a sandstonu. Ve městě nebude chybět veřejná budova sloužící jako ovčín nebo farma. Zároveň zde také bude poskytnuto místo pro větší projekty a náboženské chrámy. Většinu zbylého místa zaberou pláže s přilehlými majáky. Starostou města je PremyslOre.

Fórum – Kráter

Fórum – Poruba II

Fórum – Martinov

MCU08 – Katedrála Kráter

MCU15 – Kráterský štít

MCU28 – Chrám Konce

MCU35 – Říčka Punkva

Dynmapa – Kráter

Dynmapa – Poruba II

Dynmapa – Martinov

Náhledový obrázek – MrNOIP

Rendery – Bedrych, Molitan, Trpaslik26

Díky! :-)

Paucto

 

 

 

 

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!