Život MODa

Být moderátor je super! Můžete se portovat, léčit, být nesmrtelní, můžete přenášet jiné hráče, máte schopnosti a dovednosti jako nikdo ostatní! Nedivím se, že každý chce být moderátorem! Je to skvělé!

 Nelze snad být dále od toho, jak vypadá moje „práce“ na našem serveru. Jelikož jsem už poměrně starý moderátor, zažil jsem leccos a leckoho. Některé zážitky lepší, jiné horší. Rád bych vám zde proto předestřel, jaké to vlastně je být moderátorem z mého osobního pohledu. Také doufám, že se postupně přidají i další moderátoři, kteří mají jiné názory a pohledy na hraní na našem serveru. Celá tato snaha by pak mohla vést k lepšímu porozumění mezi moderátorským týmem a hráčskou komunitou.


Když jsem si vysloužil moderátora, byl jsem nadšený. Tolik nových možností! A ty schopnosti jaké máte! Ale vše co dostanete, je také vyváženo povinností Vás jako moderátora, protože se schopnostmi přichází zodpovědnost. Ale tu zodpovědnost jsem tehdy přijmul rád, protože každý čerstvý moderátor je vždy akční a chce pomáhat. Situace na serveru tehdy byla trochu jiná než dnes. Bylo méně takzvaných turbodementů…
Ono totiž řešit neustále se opakující případy, kdy hráč X rozbil boudu hráče Y, pak to svedl na hráče Z, případně bratra A nebo hráče B, který z něj vymlátil heslo, je to stále to samé. Jdete zkontrolovat tábořiště v divočině a do gulagu za dvacet minut putuje nových sedm nešťastníků. Dokola se opakující cyklus naděje a zklamání, že ani tentokrát to lepší nebude. A pokud se s jedním hráčem hádate několik hodin o špatném umístění jeho domu, máte chuť se na to prostě vykašlat. Když připočtete výlevy některých na našem fóru, odcházíte ze hry stahaní, naštvaní a s pocitem, že jste zase nic neudělali. Protože to je další aspekt práce MODa – pokud děláme svojí práci dobře, hráči o nás skoro nevědí, protože účinně a včas řešíme všechny prohřešky, filtrujeme nebezpečné jedince a udržujeme pořádek na serveru. Představte si ale, že by si MOD tým dal na tři dny dovolenou. Nepřeji si vidět, co by se za tři dny dokázalo na serveru bez dozoru spáchat.

Jako moderátor si nemůžete „prostě hrát“. Jako, můžete… Prostě opustíte chat a ignorujete modreqy. Ale to nepovažuji za správné. Takže stavíte, přemýšlíte, pak vás volá člověk a vy mu jdete pomoc. Je to běžná banalita, zamčená bedna nebo poničený domeček, najdete viníka, pošlete ho do gulagu a vracíte se zpět ke svému. Za deset minut další volající. A další, a další. Takže potom doháníte to, co nestíháte na svém projektu v nočních hodinách, kdy na serveru skoro nikdo není a vy tak máte konečně klid.

 Zažijete ale i spoustu dobrého. Hráče s úžasnými nápady a schopnostmi, skvěle promyšlené stavby a projekty a ve zkratce dobré věci, na které si budete pamatovat. Na serveru máme skvělou komunitu hráčů a přátel. MOD team je banda různorodých osobností, které se díky tomu skvěle doplňují. A právě na takové věci se člověk chce a musí upínat, aby se z něj nestal starý vyhořelý moderátor, jako jsem já.

– TooSexyForCS

Tagged with: , , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!