Noipův průvodce po galaxii: Úvod

Noipův průvodce po galaxii
Úvod

Jako dítě jsme každý měli svůj sen, co se týče budoucího povolání. Počínaje popeláři, přes detektivy a automechaniky až po kosmonauty. Kdo by se nechtěl alespoň na malý moment podívat do nekonečného vesmíru a vidět všechnu krásu jako na dlani? Hvězdy, planety, měsíce… Pokud tento sen stále sdílíte a fascinuje vás myšlenka vidět vesmír na vlastní oči, nezoufejte. Co je na tom, že se nestanete jedním z těch šťastných lidí? Můžete vidět vesmír právě teď a tady. Stačí pouze přijít na server Majncraft.

Majncraft už téměř tři roky drží republikové prvenství v premium serverech, co se týče originality, jedinečných projektů a úžasné komunity. Proto jsme se také rozhodli být jedineční a mít plně funkční od ostatních světů oddělenou vesmírnou dimenzi. Jejím hlavním správcem je NepsterCZ, z jehož hlavy také pochází samotná myšlenka. Ve vesmíru na našem serveru ovšem nenajdete planety ani hvězdy – najdete zde něco mnohem lepšího. Vesmírná plavidla z všemožných televizních seriálů, filmů i videoher. Obsáhlou flotilou v sektoru Battlestar Galactica počínaje, přes jednočlenné sektory Star Trek a Stargate až k sektoru Star Wars. Na rozmezí těchto čtyř sektorů a tím pádem ve středu celé dimenze se nachází vesmírná stanice MSS. A právě té se budeme věnovat jako první.

MAJNWAY SPACE STATION

Majnway Space Station

Jak jsem již uvedl výše, vesmírná stanice Majnway Space Station (zkratkou MSS, na serveru známá především jako Majnway) leží na nulté souřadnici jak x, tak y. Vychází z ní čtyři pomyslné oddělovače jednotlivých sektorů s vesmírnými loděmi. Vzhled této stanice vychází z Tech 2 Space Station z modifikačního balíčku Stargate Pegasus Chronicles. Lze říct, že Majnway plní funkci vesmírného spawnu a Promenády. Prozatímní jediný veřejný port do vesmíru portuje z Vesmírné kantýny (viz. níže) na Pískovně do teleportační jednotky na stanici. Přes stále nehotovou promenádu se můžete dostat až do hangáru, odkud vás vesmírná plavidla přepraví (čti teleportují) už na samotné vesmírné lodě. Stanice Majnway stále není dokončená, má k tomu ovšem velmi blízko.

PORT NA PÍSKOVNĚ

Pokud nejste moderátor či nějaký šťastný jedinec, máte jen jednu možnost, jak se do vesmíru dostat. Tu představuje tzv. Vesmírná kantýna, umístěna na Pískovně. Stojí tam přibližně týden jako náhrada za předchozí dočasný portál „Spejs d fajnl frontyr“. Architektem Vesmírné kantýny je DorQuendi, jehož návrh zvítězil ve výběrovém zřízení na nový vzhled.

To bude pro tento můj první článek vše. Já doufám, že alespoň trochu oceníte mou snahu. V příštím díle se už podíváme na nějakou tu vesmírnou loď. Za render Majnway děkuji Bedrychovi. Noip

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!