Pád Mojangu

Ahoj já jsem tomasara413 a rád bych pokračoval v Shadoeho možnosti abych citoval „dát můj svět k dispozici fanouškům a nadějným pisatelům“ a tak bych toho rád využil k jistému „pokračování“. Měla by to být série lehce líznutá s aktuálním děním ve světě minecraftu. A zde to je:

Prolog

Nad horou Mojang se schylovalo k bouři. A Notch posmutněle se dolů z hory dívajíce, si povzdechl. „Co se děje Notchi? Obvykle nebýváš tak zachmuřelý“ zeptal se Jeb. „Myslím si, že jsme neudělali dobře když jsme nechali Herobrina uvěznit místo toho aby jsme ho nechal zemřít…“ řekl Notch velice ztrápeně, načež mu Jeb odpověděl „Notchi neměj obavy, Herobrine je uvězněn hluboko pod touhle horou a je hlídán našimi nejlepšími strážemi Mojangu, vůbec nemá šanci se od tamtud dostat, sebrali jsme mu prakticky všechnu magickou moc a i kdyby, nedostal by se pryč protože ho tam drží Beacon Moci.“ „Doufám, že máš pravdu.“ odvětil Notch..

***

Mezitím ve vězení…

Herobrine se smál

Smál se smíchem šílenců, smíchem zatracených, smíchem, který zněl smrtí, zoufalstvím a beznadějí. Ten zvuk byl tak strašlivý, že většina z stráží kteří strážili Herobrina padli do hlubokého bezvědomí. Jeden ze stráží řekl tomu druhém: „Běž ho uklidnit to se nedá poslouchat.“ Když jeden ze stráží vypl tok lávy, který byl jedním z obraných mechanizmů. Přistoupil ke zlokráli a řekl mu „Klidni se ty jedna zrůdo!“ V tu chvíli se řetěz rozžhavil, strážný přistoupil, obalil ho dalším řetězem a řekl: „Na mě tady, ty tvoje kouzla nefungujou, jsi v řetězech a moc slabý.“ Ale na to mu Herobrine skoro ďábelsky odpověděl: „Kdyby byly řetězy to jediné co mne tady drží, ty bys byl dávno mrtvý a já bych byl už venku.“ Poté Herobrine stichl a strážný odešel.

***

Bouře nabírala na síle. Mocní se zneklidněni setkali v sále slyšení. I Dinnerbone pravil „Vážení střeste se! Bouře sílí a hrozí že poškodí Beacon a vy dobře víte co by to znamenalo.“ Na čež mu Evilseph bouřlivě odpověděl: „To je nemožné, nic co bylo stvořené mocnými, nemůže být zničeno ohavnými smrt…“ Nedořekl, protože se v tu chvíli rozevřely dveře mezi kterými stál Notch a s podivným výrazem ve tváři řekl: „Zapomínáš na to, že Herobrine není obyčejný smrtelník, byl i mocným a stále jím z části je. Nesmíme ho podceňovat! Nebýt magické kletby kterou jsem na něj uvalil, představte si jakou by rozséval zkázu jako mocný. Nebýt toho ,že mi kdysi zachránil život… …byl by už dávno mrtvý.“ konečně dořekl.

Když tu se ozval hlasitý blesk! Naneštěstí sál slyšení byl dost masivní a nešlo přes něj nic moc slyšet. Blesk udeřil do Beaconu který přestal zářit.

***

Ve vězení se Herobrine rozesmál a smál se mnohem intenzivněji a šíleněji, že jeden ze strážců spadl do lávy a tak museli tok vypnout aby ho zachránili i když se to ukázalo k ničemu – shořel. Další strážce tedy opět předstoupil před zlokrále… „Co jsem ti ře…“. V tu chvíli se řetěz rozletěl jako kus nítě a Herobrine vyslal ze své pravice ohnivou kouli a vyslal ji přímo na strážce. Trvalo asi 5 vteřin než trefil druhého který běžel na pomoc svému druhovi…třetí, který postával opodál běžel zapnout lávu což bylo to poslední co by mu mohlo zabránit v cestě. Stačilo chvilku soustředění a Herobrine oživil ty dva co před chvílí zabil. Ten mrtvý, co byl k poslednímu strážci nejblíže ho chytl za nohu a kousl ze všech sil. Strážce zařval, ale spíše to zvýšilo jeho odhodlání dostat se k mechanizmům… Další muži co nepadli do bezvědomí se již zbíhali k nim, ale Herobrine si je podával jednoho po druhém… Mezitím se zombiím podařilo zabít strážce co šel k mechanizmům. Bylo vidět že zavolaly posily, ale když přišli i mágové kteří uměli kouzla silnější než kterýkoli jiný smrtelník, začalo se to strážím vymykat kontrole, nejen, že se každý mrtvý přidal k Herobrinově armádě, ale také začal sesílat nová kouzla která doslova vysála veškerou kouzelnou energii mágů a čim více jích vysál tím byl silnější. Přicházeli další a další strážci, ale zombií bylo dvakrát tolik. Po asi půl hodině byl Herobrine tak silný že dokázal vzletět a po hodině už dokázal pohybovat předměty silou vůle. Strážci už byli téměř bezmocní už je ani nedrželi, vlastně se dávali na ústup se snahou co nejmenších ztrát. Nakonec už strážci jen utíkali protože Herobrine dokázal silou vůle pohybovat celým točitým schodištěm, od kamenů po celé desky. Herobrine byl už tak silný že rozrazil paterní desky a už chtěl jít se svou armádou nemrtvých dál když tu ho zarazil velitel stráží se svými 500 nejoddanějšími a nejlepšími muži. Herobrine se jen zasmál, pomalu se otočil jako by chtěl ustoupit. A najednou Bum! Smash! Prásk! Bum, bum! Prásk a do toho se ozývali skřeky mužů. Když jakási “mlha“ co Herobrina obklopila, ustoupila stál tam jen on a velitel stráží, všech 500 mužů mrtvých nebo smrtelně raněných…

Velitel se otočil a nemohl tomu uvěřit, klekl si na kolena a jemně vzlykal nad ztrátou nejlepších mužů a svých přátel. Herobrine neměl důvod proč by měl zabít i jeho, přec, bez svých mužů je bezmocný, ale jeho krvežíznivost byla tak silná že se už chystal uštědřit mu svou poslední ránu. Ale najednou se tam objevil jeden z mocných zmrazil Herobrina a nakázal veliteli aby se zachránil. Ale on pořád klečel a litoval všeho co se stalo. Mocný se ho snažil přemluvit, ale nejspíš neměl. Herobrine se mezitím dostal z ledu ven, mocný si toho všiml a ihned uhnul tomu podivnému kouzlu vysátí pryč. Rozstřelil desku jako hlínu. V průběhu přicházeli další strážci co se cítili provinile a chtěli pomoci. Mezitím se však přenesl boj Herobrina a mocného do středu levitujících desek které byly nyní místo podlahy která se stále více propadávala až se omezila do asi 8 desek. Byl to boj kdo z koho, dokonce i sám Herobrine se bál. Stráže se snažili pomoci a lučištníci stříleli šípy po Herobrinovi avšak byli smeteni již spadlými deskami. Boj byl vyrovnaný a občas skočil na desku jednomu z nich nějaký ten pomocník, ale oběma to bylo k ničemu. Když byly desky už jen dvě protože zbytek už Herobrine shodil dolů. Přišel ten okamžik, velitel stráží se vzpamatoval vzal oštěp a skočil na jednu z desek. Naneštěstí pro něj na desce byl mocný a Herobrine ji počal shazovat, mocný skočil, ale velitel ne. Mocný ho viděl snažil se ho kouzlem zachránit avšak tato chvilka nepozornosti přišla mocného draho, schytal to ohnivou koulí do ramene. Velitele sice stihl zachránit, ale když byl takto oslaben, již nebyl tak mrštný schytal další ránu tentokrát do nohy. Oslabený mocný začal panikařit a vyslal pár ne moc dobře mířených střel. Všem Herobrine snadno uhnul. Herobrine seslal ono podivné kouzlo a vypadalo to že mocný již není tak mocný jak se zdá. Byl slabý jakou brouk, ba i slabší. „Mě nikdy nedostaneš!“ zasýpal mocný. „To si jen myslíš!“ odpověděl mu Herobrine a skopl ho z desky dolů.

Pak se intenzita létání všech věcí zvyšovala. Ke konci se Herobrine proměnil v kouř a zmizel. Desky co byliy ve vzduchu spadly, nemrtví zase usnuli svým nekonečným spánkem. Vše prapodivné ustalo.

***

„Utekl!“ hlásal jeden ze zraněných přeživších stráží co vtrhl do síně slyšení. „Cože? To přece není možné, Beacon ho tam drží!“ odvětil Evilseph. „Blesk! Narazil do Beaconu, on, on ro ro roztrhl řetězy, a a a zabil je a pak oživil, on, on, oni vrhli se na nás a on byl čím dál silnější… M m museli jsme u u ustoupit pane“ koktavě a ne příliš srozumitelně drmolil strážný. „Toho jsem se bál“ řekl si velice tiše Notch. Jeb začal ihned jednat „Grume, vezmi si pár lidí a jeď se porozhlédnout po okolí jestli neplení nějakou ves, určitě se pomstí na těch primitivech. Carnalizer, Evilseph a já se půjdeme opravit Beacon. Protože dokud ho neopravíme jsme všichni z hory Mojang smrtelní!“

Konec prologu

Všechny vás prosím o váš upřímný názor na moje dílo. A děkuji za váš čas na čtení.

 

Tagged with: ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!