Pauctův průvodce Majncraftem: Vesmír

V současné době je to asi největší lákadlo Majncraftu. Aby taky ne, vždyť kdo by nechtěl alespoň trochu pomoci se stavbou nejepochálnějšího projektu v historii Majncraftu, hvězdné lodi Battlestar? Vesmír ale není jen o Battlestar, lze zde najít i další povedené lodě. A právě na ty se dnes zaměříme.

Aby se předcházelo nepříjemnostem s kolizí jednotlivých seriálů (filmů), je Vesmír rozdělen na 4 sektory – Star Wars sektor, Battlestar sektor, Star Trek sektor a sektor ostatních lodí. Nejvíce vesmírných lodí sdružuje Battlestar sektor (aktuálně 5), se třemi loděmi následuje sektor fanoušků Hvězdných válek, sektory Star Treku a ostatních lodí mají oba po jedné lodi. Uprostřed Vesmíru, tedy na rozhraní všech čtyř sektorů, se nachází vesmírná stanice Majnway, která slouží jako rozcestník do všech lodí. Pozor, je možné, že některé lodě ve Vesmíru nejsou a nikdy nebudou, v takovém případě se totiž nachází ve sci-fi městu Federace (Dynmapa), jedná se například o loď USS Kelvin NCC-0514 (Star Trek) nebo Millenium Falcon (Star Wars).

TELEPORT DO VESMÍRU

Aby se projekt jako je Battlestar vůbec mohl realizovat, byla vytvořena speciální dimenze (jako Nether nebo End) Vesmír (jen málokomu by se asi chtělo u vysokých lodí kopat kámen až na bedrock, aby se jim tam jejich výtvor vešel). Do Vesmíru se stejně jako do ostatních dimenzí dostanete pomocí speciálního portálu – tenhle však na rozdíl od těch ostatních není třeba hledat nebo vytvářet. V současné době jediný portál stojí na Pískovně nedaleko letiště (za starou pískovnou) – má podobu vyvýšeného čtverce a je označen barevnými sloupy. Zároveň teď probíhá výběrové řízení na postavení důstojnějšího portálu a staví se ještě jeden – z orbitální stanice Obzor. Oba portály vedou na vesmírnou stanici Majnway.

MAJNWAY

Majnway plní ve Vesmíru podobnou funkci jako Pískovna v normálním světě – je to centrální uzel veškeré dopravy. Nachází se zde dvě teleportační plošiny, Promenáda, místnost s mapou a nejdůležitější část – hangár. Odtud vedou veškeré “linky“ k hvězdným lodím v jednotlivých sektorech. Pro jejich využití stačí pouze najít barevně označený čtverec/obdélník označený cedulkou s názvem lodi a budete transportováni na zvolenou loď.

BATTLESTAR SEKTOR

MERCURY CLASS BATTLESTAR

Mercury class Battlestar je koloniální bitevní loď pro zhruba 2 500 lidí. Měří necelých 1790 metrů (1789,8) a je ve své flotile velitelskou lodí. Její trup se dělí na tři části : Přední část (nachází se zde hlavně ubikace pro posádku a CIC – bitevní informační centrum. Tato část bývá často označována jako “Žalud“), prostřední část (především letecké paluby) a zadní část (motory a technika udržující loď v pohybu). Momentálně se projekt nachází ve stavu, kdy je postaveno a zprovozněno přibližně 13% celé stavby. Pokud chcete se stavbou pomoci, kontaktujte hráče NepsterCZ nebo MrNOIP, aktuálně je silný nedostatek vlny. Staví TooSexyForCS a NepsterCZ.

Fórum

Dynmapa

ASTRAL QUEEN

Astral Queen je další lodí z flotily Battlestar. Je to bývalá výletní loď, která nyní slouží k převozu vězňů. Měří přibližně 450 metrů, na její palubě je 500 cel. Staví RoyalDonut.

Fórum

Dynmapa

COLONIAL ONE

Colonial One je civilní loď pro 100-150 lidí. Měří 87,5 metru a slouží jako osobní loď prezidenta. Je dostatečně malá na to, aby se vešla do hangáru Battlestar (výška jen 22m). Staví RoyalDonut a Zefram_Cochrane.

Fórum

Dynmapa

CLOUD 9

Cloud 9 je luxusní civilní loď , která je typická svou obrovskou tlakovou kopulí,  pod kterou je povrch simulující planetu a její podnebí, a to včetně holografického promítání oblohy. Nemůžou chybět ani kasina, hotely atd.. Velikost lodě jako takové je cca 900×900 metrů. Staví Huee.

Fórum

Dynmapa

MONARCH + TAURANIAN TRAVELLER

Monarch je těžební loď, sestávající ze tří propojených talířů. Protože jsou těžební schopnosti lodě velmi omezené, je k ní připojen ještě Tauranian traveller, který slouží jako rafinérní loď. Staví MrNOIP, Ripazha47, Fifinas.

Fórum

Dynmapa

STAR-WARS SEKTOR

ARQUITENS-CLASS LIGHT CRUISER

Arquitens-class light cruiser je lehký křižník patřící Republice. Je vybaven laserovými věžemi, turbolaserovými děli a měří jen 250 metrů. Loď se používala především během klonových válek a v současnosti se používá jako port do Star-Wars sektoru. Staví NepsterCZ.

Fórum

Dynmapa

FURY-CLASS IMPERIAL INTERCEPTOR

Loď středních rozměrů, která se používala za války Sithy. Nesloužila přímo jako bitevní křižník, ale spíše jako přepravní loď pro Sithské válečníky a vůdce na různá jednání. Loď měří 100 metrů. Staví MrNOIP a xefa.

Fórum

Dynmapa

VENATOR-CLASS STAR DESTROYER

Star Destroyer je hvězdná loď používaná za války impériem. Je dlouhá 1137 metrů a patří mezi křižníky. Byla vyvinuta během klonových válek a poprvé se ukazuje v epizodě Pomsta Sithů. Staví Harami_snake.

Fórum

Dynmapa

STARGATE SEKTOR

X-304 DAEDALUS

Daedalus je nástupcem populární hvězdné lodi Prometheus ze světa Star Gate. Měří kolem 200 metrů, na palubu se vejde přibližně 200 členů posádky a jeho primárním účelem je spojovat Zemi a Atlantis. Staví MedvedPoo.

Fórum

Dynmapa

 

 

STAR TREK SEKTOR

MCS SOVEREIGN

Sovereign je hlavní a jediná hvězdná loď v sektoru Star Treku. Její vzhled je s menšími úpravami odvozen od USS Enterprise NCC-1701-E. Oproti svému protějšku ze Star Treku má přesně určené registrační číslo (Na Majncraftu je označována jako NX-73811, v seriálu se pak pohybuje okolo čísla 75000). Staví _CJ_ a Jmeno8.

Fórum

Dynmapa

 

Ostatní obrázky doplním co nejdříve.

 

Omlouvám se za malou informační hodnotu článku, nejsem žádný velký lodní expert, takže jsem zde napsal jen to, co vím, nebo co se mi podařilo vyhledat. Pokusím se to vynahradit v příštím díle ;-).

Paucto

 

 

 

 

 

 

 

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!