To nejlepší tento týden na /r/minecraft #1


Zdravím spoluhráči, je mi ctí přivítat Vás u prvního dílu novinek z redditu.
reddit.com je jak titulek říká „the front page of the internet“ tedy titulní stránka internetu, v jednotlivých kategoricíh, kterým se říká subreddity, najdete spousty informací o hrách, muzice, umění, fotografií z přírody i všeho možného, zahradnictví, vaření piva ale i o vědě, filozofii a kdo ví čeho ještě.

Na stránkách kde je měsíčně více jak pět tuctů miliónů uživatelů nechybí ani kategorie pro Minecraft neboli r/minecraft.
My vám z ní každý týden vybereme něco zajímavého a něco o nich napíšeme.
Odkaz nad obrázkem vždy vede k „článku“ na redditu kde je spousta komentářů a další spousta zajímavých (a často i velice nezajímavých) informací.

Létající minecart


Volně létající minecart na netopýrovi. Toto bylo docíleno programem NBTEditor.
Pomocí NBTEditoru se dají upravit mobové, spawnery, potiony a editovat knihy bez použití MCEditu.

Skalistké hory


Skalisté hory v MC pomocí WorldPaintu. WorldPaint je program umožňující vytvářet terén ve velkém měřítku. Je také užitečný pro stavitele map. Prohlédněte si celou galerii kliknutím na obrázek.
Autor vymyslel nový způsob generování map a „přidávání sněhu“.
Tuhle skalnatou mapu si můžete stáhnout zde na mediafiru a render o rozlišení 1500 x 1400 px je zde.

Nemalý domeček


Malý domeček v přírodě, který toho skrývá mnohem více. Disponuje velmi rozsáhlým sklepením s obrovskými místnostmi a se všemi druhy farem.

 Minecraft metropole


Minecraft mapa s 250 mrakodrapy, nacházejícími se ve městě zvaném High Rossfery City. To postavili pouzí dva lidé. Nejsou zde pouze mrakodrapy, ale také parky a další zajímavá místa. A takhle to vypadá vevnitř.

Poštovní schránka

Návod na poštovní schránku. Na vložení itemu reaguje comparator, který vyšle redstone signál k pístu, píst posune RS block a ten rozsvítí lampu.

Základna pro začátečníky


Detailní „krok za krokem“ postup jak postavit tuto nádhernou základnu pro začátečníky, kterou kromě ender chest a nether wart, brewing standu, item framů s mapou, kompasem a hodinami můžete postavit už svůj první den. Mimo jiné obsahuje: Minifarmu s melounem, mrkví a bramborou, postel a u ní nether wart, cobble generátor s hopperem do truhly, strom uprostřed pro nouzové zásoby dřeva, nekonečný zdroj vody, ender chest a brewing stand.

 Létající žebřík


Velice zajímavý bug létajícího žebříku, který je viditelný pouze z jedné strany využijí hlavně stavitelé map. Nejdříve ve verzi 1.6.2 postavte sloup z hardened claye a na něj dejte žebřík. Potom přepněte do 1.5.2 a uvidíte, že hardened clay zmizí, ale žebřík ne. Nakonec přepněte zpět na 1.6.2.

Automatická slime farma


Design slime farmy využívající plný potenciál slime chunku. Nejdříve postavte 12×12 plošinu z Jack o Lantern, potom kolem ní dejte dvě vrstvy hopperů a za ně dvě vrstvy kaktusu. Takto si můžete rozvrstvit celý slime chunk a stát se slime baronem.

Písečná bouře

Nápad na písečnou bouři, která má tři fáze: normální, silnou a extrémní podle stupně viditelnosti. Tento nápad počítá i s vrstvením pískových slabů po vzoru sněhu.

Domov ve tvaru ruky

Kreativitě se meze nekladou: tento člověk dokázal vybudovat plně funkční sídlo na ostrově ve tvaru ruky. Palec obsahuje chatu a pár stromů, ukazováček pole a louku, prostředníček ohradu se zvířaty, prsteníček most na další prsty a malíček je vstup do netheru, samotná hlavní budova i s bazénem se nachází v dlani.

—————————————————————————-

Pokud si chcete prohlížet nejen subreddit r/minecraft. nebo spousty dalších subredditů, nebo dokonce chcete přidat ruku k dílu a také sbírat zajímavé informace, doporučujeme Reddit Enhancement Suite, Plugin pro Chrome, Firefox, Operu a Safari, který přidává na reddit stránce spoustu vymožeností.
Například tlačítko view images nahoře v liště, udělá prohlížení r/MCrenders nebo r/MinecraftPhotography super podívanou, a to i pro vaši operační pamět, jak se stránky samy po sobě načítají, tak si prohlížeč paměti bere víc a víc.
Nic vám nebrání se na redditu velice jednoduše registrovat a přidat vlastní render nebo screenshots nebo cokoliv z Minecraftu viz odkazy výše a získávat plusové i mínusové „internet body“. :-)

A pokud se tedy opravdu chcete přidat ruku k dílu tak tady je počáteční startovací diskuze a přibližné instrukce jak na to, informací je spousta, chytťe ty nejlepší. :-)

—————————————————————————-
Autoři: LaKiller & Ratchet_97

Napište prosím Vaše názory do komentářů, ať víme co máme zlepšit.

V každém článku bude deset a někdy i více odkazů, ke každému obrázek, link a popis.

Tagged with: , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!