Jak nejrychleji „naexpit třicítku“ #1: CaveTrap

Ahoj,

Vítám Vás u prvního dílu nové série článků, která bude mít za účel Vás seznámit s nejefektivnějšími mob farmami/trapkami na serveru Majncraft.cz. Dnes si ukážeme zatím nejefektivější farmu/trapku na serveru, která se jmenuje CaveTrap nebo-li CT.

 Obecné informace

CaveTrap je momentálně nejefektivnější XP farma/trapka na serveru Majncraft.cz. Nachazí se nedaleko pracovního táboru Gulag a skládá se ze 4 cave spider (jeskynních pavoučích) spawnerů, které jsou dokonale slazeny na tu nejlepší efektivitu tak, že 30 level je zde možný udělat pod 7 minut, což je bohužel možné jen s optimálními TPS. Správci CaveTrap jsou MrNOIP a Fifinas.

Systém a crusher

Systém je vytvořený tak, aby všechny pavouky dostal pomocí vody na jedno místo (1 blok) a tam spustil crusher (zařízení, které dává poškození pavoukům), který nechá pavoukům určitý počet životů, aby hráč je zabil na co nejmenší počet ran. Crusher Vám na závěr pomocí jednoho pistonu vyhodí loot – spider eyes a strings (věci z pavouků – pavoučí oči a vlákna). Systém je možný deaktivovat pomocí jedné páčky, která aktivuje redstone lampy a ty zruší spawnování pavouků.

Výbava

V CaveTrap se mimo 4 spawnerů s crusherem nachází i farma na melouny, enchant místnost, kovadlina, cedulka s WebAukcí, prodejna lektvarů, sklad hráčů a koš. Farma na melouny sice není plně automatická, ale postačí. Enchant místnost má několik režimů, takže je možnost si oenchantovat i za nižší levely. Výhoda CaveTrap je, že když rozbijete kovadlinu, nemusíte ji nahrazovat vy, ale udělá to za Vás správce.

Doprava

Do CaveTrap není cesta nějak časově náročná. Dostanete se tam pomocí Nether metra z Pískovny zelenou linkou směr OceanTrap, vystoupíte na zastávce Hyna4, kde vede skrz metro CNC, kterým půjdete vlevo a druhá odbočka vedoucí vpravo ukazuje přímo cestu k portálu CaveTrap. Pro lepší orientaci zde (vlevo rozklikněte nastavení DynMapy a zaškrtněte tlačítko „Metro“).

Historie

Dříve než se této trapky zmocnil MrNOIP s Fifinasem byl ještě jeden majitel. Jmenuje se ExioN1337 zkráceně ExioN. On tyto spawnery našel a vytvořil tehdy první verzi této trapky, která se jmenovala ExioNMob a byla otevřena začátkem Března 2012. Později měl ExioN problémy (Byl v Gulagu, hodně lidem nadával = už nehraje) a ExioNMob chátrala. V půlce Listopadu MrNOIP a Fifinas požádali o rekonstrukci, která jim byla schválena stejně jako změna názvu farmy/trapky.

Závěr

Po osobním testování této farmy/trapky musím uznat, že se opravdu sem vyplatí chodit pro „XPéčka“. Výbava, doprava a i prostředí CaveTrap je jednoznačně nejlepší, co zatím na serveru máme a proto je tato farma/trapka tak dobrá. Tímto chci poděkovat správcům za to, že odvedli a odvádějí skvělou práci na této farmě/trapce !

————————————————————————————————————————————————–

Vlatníte lepší XP farmu/trapku zde na serveru a chcete jí předvést před veřejností ? Mám něco zlepšil ?

Napište pod tento článek do komentářů ! Za každou radu, či návrh jsem rád !

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!