Tajemství ostrova 1/1

Tajemství ostrova

(podle skutečné hry)

Část 1. Probuzení

 

Nevím kde jsem, před sebou nic nevidím, žádnou zem, žádnou stěnu, jenom mlhu. Cítím lehký vánek, jsem asi venku. Vzdáleně vnímám tlak provazů, poutajících mě k něčemu za mnou. Hlavou nemůžu pohnout, ale nademnou roste listí. Provazy jsou pevné, ale snad bych je mohl třením přeřezat a uprchnout. Pod nohama necítím pevnou zem, takže tato možnost nepřipadá v úvahu. Naštěstí je uzel málo utažený a blízko rukou. S velkou námahou dokáži chytit uzel a pomalu povolit. Nakonec povolil.

Probral jsem se z bezvědomí. Kolem mne nic není, jen kmen stromu. Za okrajem hliněné podlahy není nic, jen asi 4 metrová propast. Do dálky vidět není, jen mlha. Pokusím se vykopat strom a ze dřeva potom žebřík. Žádný sapling. Konečně se můžu podívat na stranu za stromem. V dálce zase jen mlha, ale dole něco je. Na pláži je truhla, daleko. Jsou tam také nějací lidé. Odjíždějí a truhlu nechávají v písku. Jenže je dole a nevidím žádný žebřík nebo možnost sestupu. Zatím mám jen svých 5 bloků dřeva. Zapadá slunce a mlha se trochu vyklidila. Dole teď vidím pár krav a nějaké světlo. Zkusím nejprve odházet hlínu podemnou a pár kamenů. Došel jsem na menší plošinu, pořád vysoko, ale roste tu strom. Plošinu jsem rozšířil hlínou o pár metrů nad propast. Z toho břízového dřeva jsem si vyřezal stůl abych si měl ty žebříky jak vyrobit. Z planků to nejde, musím je ještě roztrhnout na menší části, ale nějaké si nechám do zásoby.
Vyrobil jsem 9m žebříků, snad to bude stačit aspoň na sestup na další plošinu. Na mé stávající plošině je náznak schodů, tak ty žebříky začnu dávat tam. Akorát vystačily na menší plošinu, ze které bych mohl snad najít cestu dolů. Kručí mi v břiše, měl bych spěchat. Vpravo nic, vlevo nic, jen rovné od žebříku je prudký, ale bezpečný svah. Po opatrném sestupu do nižší části poslední plošiny jsem v dálce na konci ostrova uviděl párek ovcí, ty se budou hodit. Nad nima se vznášel  podivný kus země, nevím kde se tam vzal, ale je to zvláštní. Na konci svahu nebylo zase nic a pád z 6-8 metrů riskovat nebudu. Mohu zkusit vyrobit další žebříky ze dvou stromů nahoře. Kručení zesiluje a navíc začalo pršet.
Sapling, hurá. Jdu dát žebříky na skálu, ať můžu sestoupit dolů a nahoru jednoduše vylézt. Na posledním stupínku mi sjela ruka a spadl jsem na strom dole. Trochu jsem se omlátil o větve ale jinak jsem v pořádku. Dodělám žebřík. Jdu pár kroků vpravo, slyším chrastění kostí. Šíp. Uhnu, ale kostlivec pokračuje ke mně. Musím se ho zbavit beze zbraně. Zalezl jsem za roh skály. Pár ranami jsem ho zabil. Netrefil mě, naštěstí. Hlad je už skoro nesnesitelný. Maso ovcí se jíst nedá tak musím prohledat ostrov. Měl bych začít s tou truhlou. Snad už jsou ti lidé pryč. Dřevo, nástroje, chleba, to všechno v ní bylo. K tomu navíc 3 torche okolo truhly. Truhlu si vezmu nahoru.
Po cestě jsem našel semínko, snad obilí. nahoře si za deště a s pomocí kostí vypěstuji nějaké obilí, tak akorát na rozmnožení těch krav co jsou na plošině podemnou. Pokusím se tam slézt. Hlína se propadla se mnou i s jednou krávou. Zlomil jsem si nohu, poranil hlavu a držím se těsně na hranici smrti. Kráva je na tom hůř. Nezbývá mi než si vzít její maso a kožešinu. Ty krávy byly mojí poslední možností zisku potravy a teď už je tam jen jedna. Rychle jsem vyšplhal nahoru, snědl maso a doufám že to poslední semínko vyroste i bez vody. Kosti už nemám a dolů nemůžu, protože se tam usadil pavouk a pár creeperů. Ze zbylých žebříků jsem v tomto vysokém přírodním sloupu vykopal šachtu, zatím jen do půlky. Z vytěženého kamení jsem si vyrobil pec a v ní jsem si opekl zbylé maso. Vedle ní jsem si dal truhlu a všechno, kromě nově vyrobeného meče a jídla, jsem si dal do ní.
Asi půjdu zabít toho pavouka a snad i ty creepery. Raději to vezmu zadem. Zjistil jsem že se dá z horní plošiny skočit do vody. Na břehu jsem potkal pár ovcí, snad neutečou. Při procházce po pláži jsem nenarazil ani na pavouka, ani na creepery. Přibylo jenom jedno prase na létajícím kusu země. Nevadí, alespoň jsem o kousek dál našel ideální místo na farmu. Vrátil jsem se nahoru a s příjemným překvapením jsem zjistil že sapling, který jsem zasadil na okraji plošiny, vyrostl v docela velký strom. Vykopu si ho později. Vzal jsem si motyku a pár semínek. Dole na tom místě jsem odkopal kus skály, kam by v budoucnu šlo něco dát, nebo propojit se šachtou na vedlejší straně ostrova. Hlínu jsem naskládal kolem břehu. Našel jsem pár semínek, ale těma jsem nakrmil 2 slepice, které spadly do mé pasti. Stmívá se, vykopu strom a radši honem nahoru, než mě něco zabije. Ty stromy jsou tady už tři! Nechám je tam a vezmu si ruku a hlínu. Udělám si tu plošinu větší a dvoupatrovou. Tak to bude asi nejlepší. Trochu jsem předělal žebřík a udělal si místo na plot. Možná přidělám i terasu, jindy.
Na létajícím “ostrůvku” jsem zpozoroval pavouka. Okamžitě jsem si vzal trochu dřeva a meč. Skoro jsem na tom ostrově byl, jenže ten pavouk spadl. Když jsem za ním sešplhal dolů, zabil jsem ho, s nim i zombíka co byl blízko. Z těch dvou stringů jsem si udělal rybářský prut. Šel jsem dolů, k farmě na okraj jeskyně, aby mě něco nepřepadlo zezadu. Začal jsem chytat ryby. Po chvíli chytáni jsem vylovil dvě ryby, co vypadaly velmi chutně. Taky jsem chytil nějakou rybu, ale vypadala jedovatě tak jsem si ji nechal na jindy, třeba se bude hodit. Nějaké zkažené maso, dvě ryby co vypadaly jako nemo a pár normálních ryb, to je asi všechno co jsem chytil. Na konci dne jsem si zašel do té jeskyně a prokopal se až na místo, odkud jsem začal kopat přímo nahoru, abych se napojil na žebřík nahoře. Vykopáno, jen sehnat dřevo na žebříky. Šel jsem kolem ostrova, vykopal asi 14 bloků dřeva. Zaslechl jsem hlasité chrastění kostí, koutkem oka viděl letící šíp. Šíp zasáhl a já letím do vody, kde mě zasáhne šíp druhého skeletona. Namáhavě jsem se dostal na břeh a zabil jsem je jednoho po druhém. Pak jsem si připadal jako kaktus. Tři kosti. To je úspěch.
Dodělal jsem žebříky a šel domů. Ráno jsem začal mapovat ostrov a světové strany. Na jihozápadě je ostrov nejdelší, na východě nejužší. Dlouhý žebřík mám na severu a delší cestu mám na jihu. Farmu a jeskyni mám na jihovýchodě. Mlha pořád vadí pohledu do dálky, takže budu muset jiné ostrovy prozkoumat jindy.
Ještě jsem si trochu zarybařil a už jdu kopat. Prodloužím šachtu s žebříkem na severu. Vyrobím si ještě další krumpáč a hned se na to vrhnu. Snad najdu uhlí a železo. Diamanty asi nenajdu, i když bych rád. Po pár metrech mi došly žebříky a nic jsem nenašel. Jdu si tedy nakopat dříví a vyrobit žebříky ať můžu pokračovat. V truhle jsem nějaký měl, tak jsem se ke kopání vrátil brzo. Na úrovní 27 mi došly žebříky a pořád jsem nic nenašel. Když jsem dole kopal strom, spadlo mi jablko.Hurá, konečně aspoň jablko. Taky jsem si všimnul, jak podivně, ale hezky, vypadá můj stromový dám v oblacích.  Když jsem potom kopal, narazil jsem na železo, zároveň jsem málem spadnul do lávy, nakonec jsem to železo vytěžil a do lávy nespadnul.

Tagged with: , ,

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!