Často kladené otázky

Máte otázku, která zde není zodpovězena? Zeptejte se na IRC.

Je tu admin?

Administrátor je na serveru dwi a pulec. Práce administrátora je přidávat sponzory a spokojeně hrát (a občas se i starat o peníze a administrativu). To co jinde vykonávají admini, u nás dělají moderátoři. Se všemi problémy se obracej na ně, rádi ti pomohou.

Jak se stanu sponzorem a jaké to má výhody? (Jak získám zelenou barvu nicku?)

Sponzorem se stanete přispěním alespoň 200 Kč, které jdou přímo na provoz serveru – bez příspěvků by server zanikl. Nemá žádné jiné zdroje příjmu (jako prodávání herních výhod, unbanů atd.). Sponzoři nemají ve hře žádné materiální výhody, mají oproti běžným hráčům jen světle zelené jméno a přístup k několika informačním příkazům navíc, například /pr i (zjišťování poslední manipulace s blokem) a /tps.

Jak se stanu VIP a jaké to má výhody? (Jak získám oranžovou barvu nicku?)

VIP je udělováno hráčům jako ocenění za zásluhy. Uděluje ho dwi na základě návrhů modteamu. Někteří VIP mají navíc některé pravomoci nebo povinnosti. Stejně jako sponzoři, nemají VIP ve hře žádné materiální výhody, mají oproti běžným hráčům jen oranžový nick a přístup k několika informačním příkazům navíc (to samé co sponzoři + příkaz /dynmap hide).

Jak se stanu moderátorem?

Nejvyšší funkce, které může hráč dosáhnout, je moderátor. Nové moderátory vybírá dwi na základě návrhů modteamu. Do funkce jsou vybíráni pouze lidé pro tuto práci vhodní (ano, všichni na serveru jsou bedlivě sledováni).

Hledám volnou parcelu a ve hře se mi nikdo neozývá – co mám dělat?

Nejlepší možností je projít si nejnovější schválené projekty na fóru. Většina z nich bude ráda za každého dalšího člověka, který bude ochotný se přidat. Napsat můžete vedení projektu přímo na fóru (do vlákna nebo soukromé konverzace), nebo si dotyčného najít ve hře.

Jak vytvořím portál?

Pokud si chcete postavit vlastní bránu do Netheru, musíte si postavit bránu na obou dvou stranách, to znamená v Netheru i v normálním světě, a to tak, že brána v Netheru musí být na souřadnicích 8x menších, než brána v normálním světe – tzn. souřadnice brány v normálním světě děleno 8 (osmi). Tento výpočet se provádí pouze pro souřadnice X a Z, nikoliv Y protože výška je v normálním světě i v Netheru stejná, ale doporučena výška je 110 na které se nachází Centrální Nether Cesty – CNC.

Pokud si nejste spárováním portálů jistí, někoho se zeptejte. Špatně spárované portály mohou přestat správně fungovat, pokud v blízkosti vznikne nový portál.

Můžu si zde nastavit home pomocí příkazu?

Ne, nemůžeš. Snažíme se tu hrát co nejvíce vanilla stylem (neulehčujeme si hru příkazy, jako jsou například /warp /tp aj.) a tím se odlišit od většiny serverů. Pokud chceš mít home, použij postel. A stejně jako si spawn nemůžeš vytvořit příkazem, tak se na něj ani příkazem nedostaneš.

Jak velký je svět?

Naše mapa má stranu o délce 8,2 kilometrů a tvoří tak čtverec o obsahu 67,24 kilometrů čtverečních. V případě potřeby bude ještě nadále rozšiřována. Toto ovšem platí jen pro Overworld. Nether i end je nekonečný, a z větší části stále neobjevený, takže se postupem času stane ještě větším, než je náš obyčejný svět.

Můžete mě portnout?

Ne. Moderátoři mají za úkol pomáhat ostatním hráčům a dohlížet na dodržování pravidel, ne portovat hráče na přání. Za opakované žádání o port může být udělen trest. Nicméně, při zvláštních příležitostech (event, demolice atd.) jsou porty možné.

Kdy poběží server na nové verzi Minecraftu?

Až vyjde stabilní spigot a aktualizují se pluginy, jenž server používá.

Je tu někde veřejný enchant?

Ano je. Snad v každé veřejné trapce, na Promenádě a v téměř všech městech.

Jak se dostanu do Endu?

Do Endu se dostanete pomocí takzvaného End Portalu. Počet těchto portálů je omezený. End Portal najdete pod speciální značkou na dynmapě nedaleko Dolní oblasti Vítkovice.

Můžu stavět v Endu?

End se jednou měsíčně resetuje, takže pokud v Endu něco postavíte, po restartu už tam nic nebude a vaše vydané bloky vám nebudou navráceny.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!