Doprava

Aktuálně jsou na serveru 4 mapy. Jedná se o:

  1. Overworld (normální svět)
  2. Nether
  3. The End
  4. Vesmír

Proto je potřeba se mezi nimi nějakým způsobem dopravovat a zrovna doprava je velkou chloubou Majncraftu. Na server je spoustu možností, jak se někam rychle dostat.

Povrchová doprava

Ve středu mapy je spawn s obchodní pasáží Promenáda. Tam najdete jak trvalé obchody, tak tržiště. Kromě toho na spawnu naleznete pískovnu a jílovnu.

Od spawnu vede cesta z města. Tento projekt je síť povrchových cest, vedoucích z města do města, tím pádem je ideální pro milovníky přírodní krajiny. Také zde začíná povrchová železnice, která se táhne po velké části našeho overworldu.

Vodní doprava

Doprava loděmi zde není tolik rozšířená, protože na Novusu není tolik oceánů.

Vzdušná doprava

Na serveru je možné najít elytra (křídla). Díky boostu z raketek se můžete dopravit takřka všude, nevýhodou je ovšem velká spotřeba gunpowderu na raketky.

CNC

Zkratka pro Centrální Nether Cesty, jedná se o síť tunelů, která slouží k dopravě po netheru. Novou přípojku vám nemusí schválit moderátor, můžete si ji postavit sami, ale jsou nějaká nepsaná pravidla – doporučuje se zachovat design chodby, na kterou navazujete. Pro přehled nad celým systémem CNC je vytvořena mapka. Pro přidání na mapku musíte zažádat na fóru. Dále je pro přehled v samotných chodbách, konkrétně na křižovatkách, v zemi položen Bone block a to směrem ke spawnu.

V CNC jde také narazit na nether občerstvení, kde se prodává jídlo a speed potiony.

Doprava ve Vesmíru

Speciální mapa, kde se tvoří velmi ambiciózní projekty. Na tuto mapu se dostanete přes příkaz /vesmir. Dále se po mapě pohybujete pomocí portálů, který zajišťují portování na určité projekty. Projekty jsou rozděleny a zaznamenány zde. Po jednotlivých projektech se jde pohybovat díky „jetpackům“, které umožňují krátkodobé létání za vetší spotřeby jídla.

 

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!