Ekonomika

Na serveru je jednotná měna, credits (kredity, zkratka ᴄʀ). Kredity se dostávají do oběhu pomocí adminshopů se dřevem (oak a birch log), kde platí, že 10ᴄʀ ≈ 1 kostka surového dřeva. Díky tomu si je může vydělat naprosto kdokoliv a je zaručeno, že kredity budou mít nějakou stálou hodnotu.Také se u nás nachází speciální chestshopy (bettershop), které umožňují vložit do jednoho obchodu více položek. Celkový limit položek v obchodu je stanoven na 4000 kusů, přičemž jedna položka může mít na skladě maximálně 2000 kusů. Návod jak je používat naleznete níže.

Jak si vydělat peníze

Na Majncraftu naleznete spoustu způsobů, jak si vydělat peníze. Některé z nich:

Prodej dřeva

Na Promenádě pod schody se vykupuje surové dubové a březové dřevo (oak a birch log). Cena za prodej je 600 creditů (za 64 kusů), cena za nákup je 640 creditů (za 64 kusů). Prodáváte levým tlačítkem, nakupujete pravým.

Běžný postup výdělku dřevem je následující: S několika sekerami v inventáři dojdete do některé dřevofarmy, kde si natěžíte 16 stacků dřeva. Nekácejte dřevo ve volné přírodě!

Nejznámější dřevofarmy:

 • Treefarm PLUS (fórum)
 • NTF neboli Nether Tree Farm (fórum)
 • Majnov, součástí města je i veřejná Treefarma, která se nachází vedle spleef arény

Nejdoporučovanějším druhem stromů je bříza neboli birch, protože je nejefektivnější na kácení. Když vás to přestane bavit (a že to nebude dlouho trvat), popadnete své dřevo a vyrazíte na Promenádu. Dřevní obchod je popsán cedulkami. Na levé straně obchodu se obchoduje s březovým dřevem, na pravé s dubovým.

Důležitou vlastností adminshopu je však dřevní limit. Ten omezuje vaše možnosti prodeje dřeva – na samotném začátku můžete za den prodat 1024 kusů dřeva (16 stacků), ale pokud nějaké dřevo prodáte, hned další den vám limit klesne na polovinu. Tedy na 512, poté na 256 a tak dále. Pokud však nějaký den nic neprodáte, limit vám stoupne na dvojnásobek. Minimální denní dřevní limit je 32 kusů a maximální je 1024 kusů. Pro dosažení maximální efektivity vám doporučujeme prodávat 1024 kusů (16 stacků) dřeva každý druhý den. Stav svého limitu zjistíte příkazem /drevni info.

Nabízení svojí práce

Můžete se zkusit poptat na kanálu trade, zdali někdo nepotřebuje pomocníka na práci jako je zarovnání terénu, výkopy, těžení nebo stříhání ovcí či cokoliv jiného.

Promenáda a tržiště

Promenáda se nachází na spawnu, hned vedle Jílovny. Je to obchodní pasáž s 32 různě specializovanými obchody. Pokud chcete mít na Promenádě vlastní obchod, zažádejte si o něj zde. Její nevýhodou je, že některé obchody nejsou příliš doplňovány. Naopak výhodou jsou konkurenční boje. V některých obchodech se nachází i výkup. Zde můžete prodat cokoliv, o co má konkrétní hráč zájem.

O dvě patra nad Promenádou je tržistě, kde najdete kóje, do kterých jde umístit až 9 obchodů. Kóji si můžete zabrat bez povolení.

Top

 [Návod] Bettershop (chestshopy)

Plugin, který umožňuje vznik obchodů, ve kterých si nastavíte prodej nebo výkup. Je hlavně využíván na Promenádě, ale také sem tam v CNC. Nicméně vám nic nebrání si udělat takový obchod u vašeho domu/projektu. Zde návod jak s obchodem pracovat:

Jak vytvořit obchod?

 • položíš bednu
 • na bednu (ne nad) s klávesou SHIFT položíš cedulku
 • na cedulku napíšeš do prvního řádku[shop] “ (bez uvozovek) a potvrdíš
 • nyní se ti otevře okno (jako v kovadlině) kde si pojmenuješ svůj obchod (příklad: Jídlo, jméno obchodu lze použít vždy jen jednou, když už někdo obchod se jménem „Jídlo“ má, tak už musíš zvolit jiné jméno třeba „Papání“ )
 • obchod je nyní vytvořen a do obchodu se dostaneš kliknutím na cedulku

Přidání věcí do obchodu

 • vše se do obchodu vkládá skrz cedulku, ne bednu – bedna zůstává prázdná
 • otevřeš obchod a klikneš na předmět v inventáři, který chceš prodat/vykupovat (překlikneš na ikonce cedulky kam chceš zrovna vkládat, nebo co upravovat jestli prodej nebo vykup)
 • levým kliknutím na předmět v nabídce se otevře jeho nastavení, kde nastavíš množství po kolika se bude předmět prodávat a cenu (stejné předměty vložené do obchodu se dávají do jednoho velkého stacku (více jak 64))
 • v jednom obchodu lze prodávat více druhů zboží
 • obchod je omezen na 4000 bloků v součtu všech vložených druhů
 • obchod neslouží jako nekonečná truhla/skladiště pro skladování nadměrného množství materiálu bez záměru obchodování

 Popis obchodu

Bettershop - vzor

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!