První kroky na serveru

Základní průvodce začátkem na našem serveru, aby jsi se rychle zorientoval a pochopil, jak to tu chodí. Věci, které nenajdeš tady jsou ve zbytku CJDZ.

Spawn

Ve chvíli, kdy toto čtete již za sebou máte základní pravidla. V komplexu je obchodní pasáž Promenáda s tržištěm, dále také pískovna a jílovna. Vede odsud železniční síť a je také napojen na systém povrchových cest tzv. projektu „Cesta z města“. Nachází se tu i Nether portál, který je napojený na CNC.

Promenáda

Promenáda je obchodní pasáž, naleznete tu 32 nejrůznějších obchodů i tržiště. Dále je tu adminshop se dřevem, mini farma na melouny, abyste nebyli hladoví.

Bydlení ve svém

Nyní bych vám doporučil si najít nějaké ubytování. Nejlepší je se podívat na dynmapu, kde si najdete místo vzdálené nejméně 150 bloků od jiné stavby.

Pokud máte vybrané místo a nevíte jak se na něj dopravit, doporučuji si na dynmapě najít nejbližší město a tam dojít pomocí CNC. Poté se pěšky, či na lodi dopravit na cílené místo. Později si můžete vytvořit svoji přípojku do CNC.

Druhá varianta je najít si město, které se vám líbí a následně požádat starostu o parcelu. Většina starostů ráda uvítá pomocníky, kteří budou zvelebovat a rozvíjet město nebo vesnici.

Další stavění

Máte nějaké zázemí, trochu peněz a začínáte se nudit. V tom případě si můžete vybrat nějaký projekt, na kterém budete pracovat, či pomáhat. Pokud se domluvíte se starostou, můžete také zvelebovat svoje město.

Pokud si skutečně nemůžete nic vybrat, není na škodu se optat v chatu, zda-li někdo nepotřebuje nějaké pomocníky, takže si můžete i trochu vydělat.

Dalo by se i říct, že to je moment, kdy si můžete dělat co chcete – přeci jen, je to Minecraft.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!