Jak psát článek?

Zdravím všechny produktivní lidi,

určitě již víte, že pokud tvoříte kvalitní obsah v podobě článků nebo videí, nabízíme vám tuto vaši práci prezentovat na portálu Majncraft.cz.

Jelikož ale na staré verzi portálu Majncraft.cz nebyl určený žádný “standard”, či pravidla které by určovaly jak má článek vypadat a jak ho vlastně napsat, s novým portálem přicházejí i tyto guidelines, jak články psát.

Do administrace se přihlásíte jednoduše, stačí se zaregistrovat a při přihlášení se vám v patičce zobrazí odkaz do Administrace.

Jako neověřený redaktor máte právo vkládat články do kategorií – Ostatní videa, Kronika serveru a Deníky.

Psaní článků se skládá z několika jednoduchých bodů – nadpis, perex, obsah článku, zařazení do kategorie, otagování.

Na celý příspěvek platí základní pravidla – článek musí být bez chyb, nesmí obsahovat gramatické chyby, vulgární výrazy (a to ani ve videu), jakkoliv porušovat stanovené zákony ČR, šířit a odkazovat warez, publikovat videa zhotovená nezakoupenou verzí Minecraftu.

První část

Tedy nadpis, nesmí obsahovat caps lockem napsaný text, být příliš krátký ani příliš dlouhý, obsahovat záměrně se opakující znaky za účelem zviditelnění článků a musí popisovat obsah článku.

Druhá část

Tedy perex může být pouze v těchto dvou rozvrženích:

  • Článek s YouTube videem a jeho dostatečným podpisem
    nebo

Youtube video přídáte vložením

[media url=youtube_link]

kde youtube_link je celý odkaz na youtube video i s http, např. [media url=http://www.youtube.com/watch?v=m_yqOoUMHPg]

  • Text bez YouTube videa, například deník z hraní, či úvaha o zajímavém tématu týkající se Minecraftu.

Třetí část

Zkontrolujte zda článek neporušuje následující pravidla:

  1. Článek ani video nesmí obsahovat vybízení k odebírání videií nebo klíkání na Líbí se. Pokud se někomu video líbí, klikne na tlačítko sám od sebe, není nutno to čtenářovi několikrát připomínat, stejně tak s odběrem. Stačí vložit odkaz do článku nebo do svého profilu v osobních informacích na youtube kanál, např <a href="http://www.youtube.com/user/Profil">Můj youtube kanál</a> kde Profil je název vašeho youtube účtu.
  2. V článek nesmí být zbytečný text jako např: tak jsem se rozhodl že něco natočím, nešel mi poprvé zvuk tak se mi to povedlo až na popáte. Nebo přebytečné smajlíky atd.
  3. Článek musí mít unikátní název, to znamená že název: Nový Minecraft Projekt nebo Můj Let’s Play je špatně.
  4. U všech článku musí být povolené komentáře.

Za zmínku ještě stojí čtvrtá část článku, kde vyberete nejpoužívanější štítky ze seznamu nebo vytvoříte svůj.

Video kde se jen rozmlouvá nebo uvažuje o nastávajícím projektu či plánech a nic zajímávého se nědeje, bude ignorováno, stejně tak můžete uvažovat sami před zrcadlem.

Snažte se být originální, návod na něco co už tu 10x bylo nikoho nenadchne. To samé u Let’s Playů, vygenerovat náhodný svět a nějak hrát umí každý hráč Minecraftu, vymyslete si nějaké téma nebo zápletku, inspirujte se např u anglických Yogscast.

Napsali jste článek a nebyl schválen? Odpověd možná dostanete na IRC. Tam taky můžete připomenout ať se na váš článek nebo podívá, ale hlavně se poradit co a jak.

Pokud tyto podmínky splňujete a dodáte kvalitní obsah, můžete požádat na našem Majncraft IRC někoho kompetentního (mají před nickem @ či +)

Pokud uvidíme, že tvoříte stálý kvalitní obsah, a máte zájem psát pro Majncraft.cz, můžeme se domluvit na delší spolupráci, kdy se stanete naším ověřeným redaktorem a budete mít přístup ke psaní článků bez schválení. O ověření se můžete domluvit s jakýmkoliv administrátorem webu.

Upozornění: Jelikož mají ke psaní článku přístup všichni – jakékoliv úmyslné zanechávání nesmyslných článků ke schválení nebo konceptů povede k okamžitému zrušení účtu na Majncraft.cz a odepření přístupu k celému portálu Majncraft.cz. Zapamatujte si tedy, že naše administrace není pískoviště na zkoušení. Děkujeme

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!