Minecaching

O hře

Z reálného světa možná znáte hru Geocaching. Cílem hry je najít schovanou schránku, která se nachází na uvedených souřadnicích a zapsat se do deníku, neboli logbooku, který je v ní vložený. Schránku umístil její správce na nějaké zajímavé místo, napsal o něm pár odstavců. Díky této hře se tak dostanu na lokace, které bych asi jen tak nenavštívil, navíc si k nim ještě přečtu poutavý výklad. Samotná cesta je často zajímavá, návštěva schránek, neboli keší, je turistická zábava často pro celou rodinu.

Tento princip je možné snadno převést do našeho kostičkového světa. Toho se chopil Termiter (nebyl jediný, koho to napadlo, variace existují i na jiných serverech a jednu dobu se vyvíjel plugin, byl však rozhodně jedním z prvních), a hru zavedl i na našem serveru. Na předchozím světě bylo založeno 19 keší a některé měly i několik desítek nálezů.

Jak to tedy celé funguje? Na fóru v sekci Minecaching je každé vlákno věnované jedné keši. Autor v prvním příspěvku napíše, jak se ke keši dostat a nějaké zajímavosti o místě, na které vás zve k návštěvě.

Když naleznete bednu, můžete si z ní vzít nějakou věc, ale měli byste do ní vložit něco jiného v podobné hodnotě. Je to taková tradice, v Geocachingu se to dělá také tak. U bedny se nachází logbook, zápisník do kterého napíšete datum a své jméno. To abyste na místě zanechali nějaký důkaz, že jste tam opravdu byli. Logbook je ve formě cedulek umístěných u bedny. Sundáte prázdnou a zapíšete se tam. Zároveň si můžete přečíst, kdo tam byl před vámi.

Pak je třeba se zapsat na fóru do vlákna příslušné keše v sekci Minecaching. Tam můžete rozvést jak se vám místo líbilo, co jste zažili při jeho hledání, můžete přidat nějakou fotku a dobré je také poděkovat vlastníkovi keše.

Můžete si založit i vlastní keš a upozornit tak na hezké nebo jinak zajímavé místo. Nejdříve byste však měli navštívit několik jiných keší a podívat se, jak vypadají. Vyvarujete se tak různých problémů, které se mohou objevit.

Nezapomeňte si také přečíst pravidla.

Jako první v historii Minecachingu se do logbooku zapsal Turok.
První minecache v New Vegas a první zápis nálezce.

Aktuálnější informace o Minecachngu najdete na wiki a na fóru.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!