Novus

Novus je nová survival mapa Majncraftu spuštěná v září 2015. V době spuštění běžela na verzi 1.8.9 a zajímavé je na ní to, že generátor je ručně upravený tak, aby obsahoval množství speciálních biomů, které v základní hře nenajdete (například Grand Canyon). Pokud chcete na serveru začít, doporučujeme to udělat v tomto světě.

Na Novus se připojíte přímo přes IP adresu novus.majncraft.cz nebo ve hře příkazem /novus.

Na Novusu funguje dřevní měna a chestshopy, platí se zde kredity (cr).

Centrem Novusu je rozsáhlý spawn zapuštěný do země uprostřed mapy. Najdete zde kromě spawnovací komory pískový a jílový důl, obchodní centrum Promenáda se vším potřebným vybavením, nádraží povrchových vlaků a portál do centrály v Netheru.

Nedaleko spawnu se rozkládá město Majnov. Pokud máte zájem, zde naleznete volné pozemky, které si můžete zabrat sami bez předchozího schválení – stačí si přečíst pravidla na náměstí a dodržet je. Kvalita staveb se v Majnově nekontroluje tak přísně jako jinde, jde tedy o ideální startovní bod pro nováčky. Najdou zde všechno, co by mohli do začátku potřebovat – farmy na jídlo a stromy, XP trapky, úschovnu, zařízení pro přípravu lektvarů atd. Majnov je ke spawnu připojený i povrchovými kolejemi.

Přepravu po serveru obstarává síť CNC (centrální nether cesty) ve výšce 110 v Netheru. Výstavba není centrálně plánovaná a síť vzniká živelně. K orientaci pomáhá interaktivní mapa.

Přihlásit se...

Zapomenutéheslo ?

Registruj se u nás!